design by wawkomp  
 
Zespół Szkół w Mycielewie
Świat jest mały, ale należy do wielkich!
 
 
Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół w Mycielewie
   

 # Strona główna
 # Historia szkoły
 # Aktualności
 # Dyrekcja
 # Nauczyciele
 # Uczniowie
 # Klub Kibica
 # Sport

 Biblioteka
 "Przerwa"
 # Kółka zainter.
 # Księga gości
 # Sponsorzy
 # Linki
 
Galeria szkolna
 # Oddział przedszk.
 # Do pobrania

 # Kontakt

 # SU
 # BRD

 Napisz do nas

„W marcu jak w garncu” – Mycielewo znowu najlepsze!


26 marca br. w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


Dokładnie na godzinę 9.00 rano przewidziano oficjalne rozpoczęcie. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, zgodnie z powiedzeniem „w marcu jak w garncu” z samego ranka przywitał wszystkich niewielki płaszczyk śniegu. Na szczęście reszta dnia była bez opadów i innych pogodowych przeszkód przeprowadzenia zawodów.


Po oficjalnym otwarciu turnieju przez komisję w składzie: Ludwik Mańkowski – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn, Marek Dubiel, Waldemar Szmyt - członkowie, zawodnicy z poszczególnych szkół wybrali się na 45 minutowy test z wiedzy o przepisach drogowych.


Na boisku szkolnym, po odczytaniu wyników z testów, zawodnicy zmagali się z dość trudnym torem przeszkód. Tym razem można było tylko stracić cenne punkty uzyskane na teście. Niedoścignionymi w tej części turnieju okazali się uczniowie Gimnazjum Mycielewo w składzie: Łukasz Masiakowski, Gracjan Olszewski i Kamil Wiland. Na torze popełnili zaledwie kilka błędów razem przez co zdobyli I miejsce drużynowo oraz indywidualnie wszystkie trzy pierwsze miejsca.

W kategorii szkół podstawowych również uczniowie z Mycielewa uzyskali najwyższy wynik, skład drużyny: Kamil Żmudziński – I miejsce indywidualnie, Paulina Stypczyńska i Martyna Stypczyńska. Opiekunem obydwu drużyn był Wawrzyn Nowak – nauczyciel informatyki i techniki. Należy dodać, że zwycięskie drużyny z Mycielewa będą reprezentować gminę Kcynia na etapie powiatowym, który odbędzie się 16 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie.


Klasyfikacja ogólna:


Gimnazja:

Mycielewo – I miejsce,
Kcynia – II miejsce,
Dziewierzewo – III miejsce.


Szkoły podstawowe:

Mycielewo – I miejsce,
Palmierowo – II m.,
Rozstrzębowo – III m.,
Dziewierzewo – IV m.,
Sipiory – V m.,
Laskownica – VI m.,
Dobieszewo – VII m.


Tekst i foto Wawrzyn Nowak