Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

V Szkolny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych

W środę 4 czerwca 2014 odbył się w Zespole Szkól w Mycielewie  V  Szkolny Konkurs Recytatorski „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ” zorganizowany przez wychowawczynie  oddziałów przedszkolnych: Gabrielę Wesół i Iwonę Wojtkowiak.
W konkursie brało udział dziesięcioro  5 –latków i czworo 6 – latków. Tradycyjnie największą popularnością cieszyły się wiersze  klasyków polskiej literatury dziecięcej – Juliana  Tuwima i Jana Brzechwy.
Umiejętności recytatorskie oceniała komisja w składzie:
Pedagog szkolny – p. M. Kwiatkowska (przewodnicząca), katechetka – p. R. Szczepaniak i wych. punktu przedszkolnego „Słoneczko” – A. Napierała.
Panie wybrały po troje laureatów w każdej grupie wiekowej:
5 – latki: I miejsce – Bartek Dolatowski za wiersz „Baran” Jana Brzechwy, II miejsce – Wiktoria Żuchelkowska za wiersz „Samochwała” Jana  Brzechwy, III miejsce – Sara Zych za wiersz „Tęcza” Marii Konopnickiej.
6 – latki: I miejsce – Amadeusz Hak za wiersz „Niespodzianka” Ludwik Jerzy Kern, II miejsce – Natasza Skrzyńska za wiersz „Mądra sowa z Chotomowa” Hanny Niewiadomskiej, III miejsce przypadło: Julii Katafiasz za wiersz „Dzieci i żaby” Ignacego Krasickiego oraz Patrykowi Kręcisz za wiersz „ Na straganie” Jana Brzechwy. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski.
Laureaci pierwszych miejsc reprezentowali naszą szkołę w III Gminnym Konkursie Recytatorskim  „Przedszkolaki Recytują” organizowanym na terenie naszej szkoły dzień później – 5 VI 2014.
Konkurs poprowadziła uczennica gimnazjum – Paulina Stypczyńska.

Tekst i foto G. Wesół

Category: Przedszkole
Przetłumacz stronę »