Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

W Andrzeja się działo!

Ostatni dzień listopada był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Przyczynami tego były 2 wydarzenia: wizyta policjantów i dyskoteka andrzejkowa.
     Policjanci zostali zaproszeni do naszej szkoły przez p. Małgorzatę Kwiatkowską – pedagoga szkolnego. W spotkaniach ze stróżami prawa uczestniczyli uczniowie gimnazjum. Podczas spotkania nasi goście rozmawiali z młodzieżą na temat przestępstw nieletnich i karami jakie możemy otrzymać za złamanie prawa. Celem ich było przekonanie nas, że mimo młodego wieku ponosimy srogie kary za głupstwa i powinniśmy zaniechać takiego postępowania. Wielu uczniom dało to wiele do myślenia. wszyscy byli zadowoleni z tego niezwykle pouczającego spotkania.
Z kolei drugie ważne wydarzenie, które miało miejsce 30 listopada to Andrzejki. Z tej okazji SU wraz z opiekunem p. Beatą Janicką zorganizował dyskotekę. Podczas niej odbył się również konkurs polskiej piosenki dla gimnazjum, a także ogłoszono wyniki pozostałych konkursów samorządowych.
W konkursie polskiej piosenki zwyciężyła klasa III b gimnazjum, która zaśpiewała utwór pt. „Czy ten Pan i Pani„. Natomiast klasa I a i V SP zostały nagrodzone za największe zaangażowanie podczas „Dnia postaci z bajki”, który wcześniej się w szkole odbył. SU ogłosił również wyniki konkursu na najpiękniejszy album o Januszu Korczaku. W SP zwyciężył Piotr Hotlaś, z kolei w gimnazjum zostali nagrodzeni:
I miejsce: Zuzanna Nowak
II miejsce: Karolina Stypczyńska i Małgorzata Smorga
III miejsce: Roksana Owedyk
Wyróżnienie: Justyna Guzik, Kacper Chmura i Natalia Wiankowska
            Dyskoteka trwała do 17.00. wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Za sprzęt i wystrój sali odpowiedzialna była klasa III a, która wypełniła swoje obowiązki w skrupulatny sposób. Również oni posprzątali po zabawie.

Martyna Winkowska

Category: Bez kategorii