Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

MYŚLĘCINEK 2019 – wycieczka dla najmłodszych

Dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się 10 czerwca 2019 na ostatnią w tym roku wycieczkę do Myślęcinka. Towarzyszyły nam mamy niektórych z nich. Najpierw odwiedziliśmy Ogród Fauny, gdzie można zobaczyć zwierzęta żyjące w naturze w Polsce oraz wybrane zwierzęta egzotyczne np. tygrysy, krokodyle, kangury, zebrę. Niestety nie wszystkie zwierzęta miały ochotę na interakcję ze zwiedzającymi. Tak jak ludzie odczuwają skutki upałów i ich głównym zajęciem było leniwe odpoczywanie w cieniu.
W drugiej części wycieczki udaliśmy się do Parku Rozrywki. Tam przedszkolacy odwiedzili najpierw muzeum „Skarby Ziemi” gdzie obejrzeli liczne skamieniałości pradawnych organizmów, reprezentantów początków życia na Ziemi aż do czasów nam współczesnych. Następnie korzystali z dostępnych dla nich urządzeń: gabinetu luster, łodzi czy karuzeli.
Wycieczkę zakończyliśmy na wielkim placu zabaw, gdzie każdy korzystał dowoli z labiryntu w ogromnym zamku, huśtawek, ścianek wspinaczkowych i zjeżdżalni.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod skrzydła swoich rodziców, którzy oczekiwali na nas z niecierpliwością. Wyjazd nasz był przedsmakiem zbliżających się wakacji.

GW

Category: Przedszkole