Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Mówimy STOP środkom psychoaktywnym!

Okres dojrzewania jest dla młodych ludzi czasem wyjątkowym. I to nie tylko dlatego, że bywa on okresem „burzy i naporu”, ale też  dlatego, że jest to okres przełomowy między byciem już dorosłym, a pozostawaniem jeszcze dzieckiem. To właśnie w tym czasie młodzież próbuje sobie odpowiedzieć na pytanie, „kim właściwie jestem?” czy „na ile mogę sobie pozwolić?”. Takie testowanie granic własnych możliwości ma swój oddźwięk także w sięganiu po substancje psychoaktywne …

 W czwartek 17 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne, które prowadziła Pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Nakła nad Notecią. Zajęcia zorganizowane były dla klasy VII, VIII oraz uczniów III klas gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że Substancja psychoaktywna, to substancja chemiczna (związek chemiczny) oddziałująca na ośrodkowy układ nerwowy przez bezpośredni wpływ na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania. Używanie tych substancji może doprowadzić do nałogu i wyrządzić znaczne szkody zdrowotne, a nawet doprowadzić do śmierci.

Na koniec zajęć chętni uczniowie przymierzali przywiezione przez panią Machoń NARKOgogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków, np.: zaburzenia percepcji, zawroty głowy, zniekształcenia obrazu, zaburzenia koncentracji i koordynacji oraz uczucie nudności.

Dziękujemy Pani Patrycji za ciekawe i pouczające zajęcia – MK

Category: Bez kategorii