Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Sukcesy muzyczno-recytatorskie

W piątek 16 czerwca b.r. Dominika Motyka – uczennica kl. IIa gimnazjum zdobyła I miejsce na „X Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Olszewce”  Serdecznie gratulujemyJ

Udział w tym wydarzeniu wzięła również Paula Kociałkowska – uczennica kl. III gimnazjum.


„Jesteśmy Polką i Polakiem”

To tytuł piosenki, za sprawą której Alan Hak– uczeń kl. 0a został laureatem Gminnego Turnieju Piosenki Przedszkolnej w Kcyni.  Jest to doskonały dowód na to, że poczucie patriotyzmu należy kształcić w człowieku już od najmłodszych  lat, a przecież piosenka jest doskonałym i przyjemnym zrazem sposobem na to. Serdecznie gratulujemy Alankowi.


W sobotę 17 czerwca b.r. uczeń kl. IV – Amadeusz Hak reprezentował gminę Kcynia na Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Turniej Słowa” w Bydgoszczy.

Finałowe spotkania Turnieju „Słowo źródłem inspiracji” odbywały się w dniach 15-16-17 czerwca 2018r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Pierwszego dnia wystąpili wykonawcy z klas VII SP oraz gimnazjaliści z klas II i III (40 wykonawców), drugiego dnia byli to uczniowie klas IV-VI SP (40), a trzeciego dnia – dzieci z klas I-III SP (51). Łącznie finałowe spotkania zgromadziły 131 wykonawców oraz ok. 300 towarzyszących im osób dorosłych (nauczyciele, instruktorzy, rodzice i inni krewni).

Finał Turnieju poprzedziły eliminacje wstępne, które odbywały się od lutego do maja tego roku w domach kultury w Żninie, Świeciu, Mogilnie, Nakle, Mroczy, Sępólnie Krajeńskim, Solcu Kujawskim, Inowrocławiu, Kcyni, Gostycynie, Kamieniu Krajeńskim, Nowem nad Wisłą oraz w szkołach w Ostromecku i Sicienku. W większości wymienionych placówek odbyły się jeszcze wcześniejsze eliminacje szkolne. Łącznie w tegorocznym Turnieju wzięło udział ponad tysiąc wykonawców! Do etapu wojewódzkiego zakalikowało się około 100 osób, a wśród nich znalazł się nasz uczeń- Amadeusz Hak, który zaprezentował fragment utworu Kornela Makuszyńskiego „Przygody Koziołka Matołka”

Uczestnicy konkursu mieli okazję poznać znane aktorki , zasiadające w jury:

  • Teresę Stępień-Nowicka – aktorka (Teatr Wilama Horzycy w Toruniu oraz TVP np. seriali: Klan, Na dobre i złe i.in.)
  • Anna Katarzyna Chudek – aktorka, logopeda (Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu)

oraz

  • Barbara Sobotka – kulturoznawca, instruktor teatralny (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy)

Pani przewodnicząca konkursu już na samym wstępie  uświadomiła uczestników, że tak naprawdę wszyscy oni są wygranymi, bo stanowią zaledwie garstkę spośród tych, którzy brali udział w „Turnieju słowa” na szczeblu gminnym.

AK-H

Category: Bez kategorii