Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Wyniki konkursu „Od przyrodnika do technika” – konkurs wojewódzki

Uczniowie naszej szkoły brali udział w  I edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika” organizowanej przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska integrującej się Europy, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z tego zakresu dlatego mało brakowało aby zostali laureatami tego wojewódzkiego konkursu.

W  pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 800 uczestników całego województwa z  naszej szkoły do II etapu konkursu przeszli:

  • Paweł Strzyżewski
  • Zosia Strzyżewska
  • Oliwia Łukomska
  • Ewa Ciesielska
  • Kaja Stróżyk

II etap konkursu odbył się w Toruniu i tam spośród 198 uczestników wyłoniono szóstkę najlepszych niestety nasi uczniowie otarli się o podium i  tak

  • Zosia Strzyżewska 7 miejsce
  • Oliwia Łukomska 7 miejsce
  • Kaja Stróżyk 8 miejsce
  • Ewa Ciesielska 9 miejsce
  • Paweł Strzyżewski 11 miejsce

Serdecznie gratulujemy finalistom wojewódzkiego konkursu  i jesteśmy dymni z tego co zaprezentowali. Paweł Strzyżewski już zapowiedział rewanż za rok ponieważ ma jeszcze szansę się odegrać – trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

AP

Category: Bez kategorii