Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

        30 kwietnia z  okazji przypadającej w tym roku 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przedstawiciele klasy III gimnazjum oraz klasy IV szkoły podstawowej zaprezentowali społeczności szkolnej program słowno-muzyczny.
Na wstępie głos zabrała nauczycielka historii, która przypomniała zebranym o potrzebie  świętowania, zarówno rocznicy uchwalenia konstytucji, jak również przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP. Zachęciła uczniów do brania udziału w różnorakich uroczystościach i imprezach patriotycznych, które zostaną zorganizowane w okolicy w ciągu najbliższych dni. Kolejno zaprezentowano krótki  film poświęcony obradom Sejmu Wielkiego i okolicznościom uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W dalszej części uroczystości  przedstawiono program artystyczny, w trakcie którego nie zabrakło poezji i pieśni patriotycznych ukazujących doniosłość wydarzeń z 1791 roku. Wspominano także o obchodach kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 maja w trudnych czasach zaborów i walki o niepodległość.  Najmłodsi uczniowie zatańczyli poloneza. Na zakończenie wszyscy zebrani  odśpiewali pieśń  pt.  „Maryjo Królowo Polski” z okazji przypadającego, także 3 maja, święta Matki Bożej Królowej Polski.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto: Aleksandra Strzyżewska

Category: Bez kategorii