Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Koncert na żywo z Filharmonii Pomorskiej

18 kwietnia za sprawą szkolnego  koordynatora do spraw kultury- pani Agnieszki Koralewskiej- Hak, dzieci naszej szkoły zaproszone zostały przed monitory -do udziału w koncertach edukacyjnych , transmitowanych na żywo z sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Audycja kwietniowa pt.: „ Dźwiękowy  przepis na Apfelstrudel z kawą po wiedeńsku„, skierowana była do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej.

Opis audycji: Dźwiękowy  przepis na Apfelstrudel z kawą po wiedeńsku

Jedni jadą do Wiednia (tak jak starsi uczniowie naszej szkoły w maju zeszłego roku  na aromatyczną kawę i apfelstrudel z sosem wanilinowym… to podróż kulinarna, ciesząca podniebienie. My dziś wybraliśmy  się, by posłuchać muzyki austriackich kompozytorów. Tę podróż z pewnością nazwalibyśmy muzyczną.. Była  to dźwiękowa uczta ze szczyptą szaleństwa, dodatkiem ekstrawagancji, idealnie doprawiona przez mistrza Mozarta czy familię Straussów. W jednej i drugiej wyprawie chodziło o staranne wykonanie, „dobry smak” w przygotowaniu i zastosowanie najlepszego przepisu. Mówiono też o trudach przygotowań, gustach muzycznych i zapisie-przepisie nutowym.

Dzieci bardzo aktywnie wzięły udział w tym ciekawym koncercie klaszcząc, śpiewając czy wirując w Polce, której kroki zaprezentowała uczniom p. A. Hak. Dzieci z klasy O chętnie wzięły udział zarówno w koncercie jak i w nauce tańca. Już czekamy na kolejne takie atrakcje.

A.Hak

Category: Bez kategorii