Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Drugie miejsce w powiecie!

W sobotę 14 kwietnia 2012 r.  uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Mycielewie wybrali się do w Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie na powiatowe eliminacje do XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych z Potulic, Mycielewa, Witosławia i Szubina oraz szkół gimnazjalnych z Nakła, Szubina i Mycielewa.
Zespół Szkół w Mycielewie a zarazem gminę Kcynia reprezentowali: Łukasz Masiakowski, Gracjan Olszewski, Kamil Wiland, Marcin Styczpyński, Piotr Hotlaś i Kamil Zmudziński.

Po zaliczeniu wielu etapów, jak tor przeszkód, pierwszą pomoc, miasteczko komunikacyjne wyłoniono zwycięzców i tak w kategorii szkół podstawowych: 1. SP nr 1 w Szubinie, 2. SP Mycielewo, 3. SP Witosław, 4. SP Potulice. W kategorii gimnazjów: 1.  Gimnazjum nr 2 w Szubine, 2. Gimnazjum w Mycielewie, 3. Gimnazjum nr 4 w Nakle n.Notecią.

Należy dodać, że od lat w ścisłej czołówce na rozgrywkach powiatowych są uczniowie z Szubina i Mycielewa. W tym roku do wygrania turnieju szkole podstawowej z Mycielewa zabrakło 11, a gimnazjum 8 punktów. Miejmy nadzieje, że za rok będzie tylko lepiej. Trenerem i opiekunem obu drużyn był Wawrzyn Nowak.

Tekst Wawrzyn Nowak, foto ZS 2 w Szubinie i ITVSzubin.pl

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »