Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Niekończąca się opowieść

Urząd Miejski w Kcyni wraz z Zespołem Szkół w Mycielewie zorganizował w sobotę 31 marca 2012 r. gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Gminne eliminacje przygotowywał lokalny komitet organizacyjny turnieju w składzie: Przewodniczący Rafał Leśniarek, Z-ca Przewodniczącego – Sędzia Główny Waldemar Szmyt, obserwator z Komisariatu Policji w Kcyni asp. Mariola Sawicka oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kcyni Tomasz Zmudziński.

W turnieju wzięły udział wytypowane przez szkoły 3-osobowe uczniowskie drużyny. Zgodnie z regulaminem turnieju, eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu w ciągu 40 minut testu z wiedzy o ruchu drogowym, na który składało się 25 pytań teoretycznych. Drugi etap, przeprowadzony po przerwie na słodki poczęstunek, miał bardziej widowiskowy charakter. Każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem.
Wyniki oceniano zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie; 2. Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie; 3. Szkoła Podstawowa w Palmierowie; 4. Szkoła Podstawowa w Laskownicy; 5. Szkoła Podstawowa w Dobieszewie; 6. Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

Klasyfikacja indywidualna w kategorii szkół podstawowych:

1. Kamil Zmudziński (SP Mycielewo); 2. Piotr Hotlaś (SP Mycielewo); 3. Przemysław Kiepiela (SP Rozstrzębowo)

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco:

1. Gimnazjum w Mycielewie; 2. Gimnazjum w Kcyni; 3. Gimnazjum w Dziewierzewie

Klasyfikacja indywidualna w kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Łukasz Masiakowski (Gimnazjum w Mycielewie); 2. Gracjan Olszewski (Gimnazjum w Mycielewie); 3. Kamil Wiland (Gimnazjum w Mycielewie)

Opiekunem obu zwycięskich  drużyn ZS Mycielewo był Wawrzyn Nowak.
Po zakończeniu praktycznego etapu turnieju komitet organizacyjny wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Mycielewie Barbarą Morawską dokonał uhonorowania laureatów gminnych eliminacji. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, laureatom trzech pierwszych miejsc pamiątkowe grawertony, a w ręce kapitanów zwycięskich drużyn przekazano puchary.
Najlepsze drużyny wyłonione w turnieju gminnym reprezentować będą Gminę Kcynia w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się o godz. 10.00, 14 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie  przy ul. 1000-lecia 1.


Źródło: Kcynia.pl, foto Wawrzyn Nowak, film: Dominik Błochowiak 

Category: Bez kategorii
Przetłumacz stronę »