Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Co zrobić, by pobrać arkusze egzaminacyjne?

1. Przez trzy kolejne dni o godzinie 9.00 odwiedzaj stronę www.cke.gov.pl lub www.oke.gda.pl
To tam opublikowane zostaną wszystkie materiały.

2. Znajdź zakładkę „Próbny egzamin ósmoklasisty” oraz właściwy arkusz egzaminacyjny:

JĘZYK POLSKI – 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OPOP_100). Egzamin z języka polskiego pisany jest przez 120 minut, czyli do godziny 11.00. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 13:00 tego samego dnia.

MATEMATYKA – 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OMAT_100). Egzamin z matematyki pisany jest przez 100 minut, czyli do godziny 10.40. Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK ANGIELSKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJAP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka angielskiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

JĘZYK NIEMIECKI – 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00. Arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez niepełnosprawności i uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (OJNP_100). Egzamin pisany jest przez 90 minut, czyli do godziny 10.30. UWAGA! W przypadku egzaminu z języka niemieckiego do pobrania jest również nagranie mp3! Czas na odesłanie rozwiązanych zadań: godzina 12:30 tego samego dnia.

3. Zapisz materiały na dysku komputera.

4. Rozwiązuj zadania na komputerze albo wydrukuj arkusz. Jeśli nie masz drukarki, możesz zapisać rozwiązania na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno zadania.

5. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.

6. Pamiętaj! Pracuj samodzielnie i nie ściągaj. Egzamin próbny ma być sprawdzeniem Twoich możliwości.

7. Wyślij rozwiązania nauczycielowi przedmiotu e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań (tak, jak robisz to dotychczas przy nauczaniu zdalnym). Nauczyciele sprawdzą prace według przygotowanych odgórnie zasad oceniania.

8. W razie problemów z pobraniem plików, poinformuj od razu swojego wychowawcę, by mógł dać Tobie odpowiednio więcej czasu na rozwiązanie zadań.

9. Czekaj na wynik i informację zwrotną od swojego nauczyciela przedmiotu. Rozwiązania zadań zostaną także opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 8 kwietnia.

Powodzenia!

Katarzyna Walasiewicz

Witajcie Drodzy Ósmoklasiści!

Zdaję sobie sprawę, że przedłużający się czas związany z zawieszeniem zajęć w szkole i nauką na odległość może budzić w Was z jednej strony zadowolenie, ale z drugiej pewien niepokój.

 Muszę się przyznać, że i dla nas nauczycieli jest to nowa sytuacja i podobnie jak Wy uczymy się, jak sobie z nią radzić. Dlatego w tym miejscu zachęcam Was do poświęcenia w  tygodniu kilku minut na zapoznanie się z materiałami, które dla Was przygotowałam. Mam nadzieję, że będą one  przydatne.

Dla Was to czas szczególny również, a może przede wszystkim, w związku ze zbliżającym się okresem zakończenia nauki w szkole podstawowej. Jak radzić sobie z tą i innymi zmianami?

Oto link do filmiku, który może być odpowiedzią na to pytanie:

Myślę, że towarzyszy Wam również stres przed egzaminem (teraz dodatkowo związany z myśleniem: Czy i kiedy on nastąpi?)

Nie mogę obecnie bezpośrednio udzielić Wam wsparcia w tej sprawie, ale zachęcam do obejrzenia kolejnego krótkiego filmiku, w którym znajdziecie kilka wskazówek, jak sobie z nim (stresem) poradzić.

A jak znaleźć w sobie motywację do działania? Czym w ogóle jest motywacja i jak ją dzielimy? Jakie ma znaczenie w naszym życiu? Na te pytania postaram się udzielić Wam odpowiedzi, odwołując się do treści pod linkiem:

Życzę Wam powodzenia w nauce domowej, pamiętajcie także o ruchu i rozrywce:)

 Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce Małgorzata Kwiatkowska

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Do 10 kwietnia szkoła nadal pozostanie zamknięta. Na podstawie rozporządzenia MEN od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Koordynatorem pracy w poszczególnych zespołach klasowych są wychowawcy oddziałów, którzy przekażą uczniom i rodzicom zasady współpracy w trakcie kształcenia na odległość.

Obecna sytuacja jest dla wszystkich nowa i trudna, wspierajmy się zatem nawzajem.

Kochani Uczniowie, przed Wami najważniejsza lekcja – lekcja cierpliwości, samodyscypliny, odpowiedzialności. Dbajcie o siebie, stosujcie się do narzuconych ograniczeń, unikajcie bezpośrednich kontaktów z innymi.

Nie stresujcie się nauką na odległość, to nowość również dla nauczycieli – po prostu róbmy swoje najlepiej, jak potrafimy.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Katarzyna Walasiewicz, Dyrektor Szkoły

ABY CHCIAŁO NAM SIĘ CHCIEĆ! – zadania z WF i EDB

Witam serdecznie! Udostępniam Wam drodzy uczniowie materiał do realizacji zajęć wychowania fizycznego w domu. Potrzebna Wam będzie tylko niewielka przestrzeń, systematyczność i nasza podstawowa zasada – ABY CHCIAŁO NAM SIĘ CHCIEĆ! Więcej

Po prawej stronie w menu dodaliśmy nową pozycję, gdzie systematycznie udostępniamy Wam, przydatne materiały z Wychowania Fizycznego i Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Andrzej Kulczyński

Uwaga! Informacja w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem uruchamiamy zdalną rekrutację na rok szkolny 2020/2021.

Do 20 marca trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych dla 3, 4, 5 i 6-latków. Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany, zapraszam do pobrania wniosku oraz stosownych oświadczeń z zakładki Rekrutacja na internetowej stronie szkoły i przesłanie wypełnionych drogą elektroniczną w formie skanu na e-mail szkoły:

sekretariat_mycielewo@o2.pl

Można też zrobić zdjęcie wypełnionych i podpisanych dokumentów i wysłać e-mailem na podany wyżej adres e-mailowy. W temacie proszę wpisać: rekrutacja.

Wersje papierowe będzie można dostarczyć do szkoły w terminie późniejszym, kiedy minie stan zagrożenia epidemicznego.

Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej ruszy dopiero od 30 marca.

Harmonogramy rekrutacji w zakładce Rekrutacja.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania w sprawie rekrutacji, proszę o e-mail na wskazany wyżej adres szkoły.

Dyrektor SP Mycielewo

Uwaga ósmoklasiści!

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej znajdziecie codziennie zadania powtórkowe do egzaminu. Warto skorzystać- zachęcamy.

 Adres strony: https://cke.gov.pl 

Zestawy zadań powtórkowych

strona startowa > egzamin ósmoklasisty > materiały dodatkowe > zestawy zadań powtórkowych

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 16 marca 2020 r. dotycząca materiałów dla ósmoklasistów

Szybka powtórka przed egzaminem – dzień 1 – plik dzwiękowy – rozwiązania

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Przedstawiamy informacje dotyczące e-Szkoły

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 12.00. Startujemy z lekcjami maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Od wtorku będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

Program zajęć dla maturzystów na najbliższy tydzień

Poniedziałek (16 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Wtorek (17 marca)

 • 12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
 • 13.00-13.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 14.00-14.30 – chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)

 Środa (18 marca)

 • 12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

 Czwartek (19 marca)

 • 12.00-12.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 13.00-13.30 – WOS (prowadzi Marcin Empel)
 • 14.00-14.30 – biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)

 Piątek (20 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek (17 marca), początek o godz. 9.00. Program podamy jutro. 

Więcej informacji o programie, który obecnie jest dopracowywany, opublikujemy po weekendzie. W dalszej kolejności program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Będziemy go sukcesywnie publikować.

Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów – wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami – gotowych prowadzić zajęcia online.

Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Uwaga Uczniowie! Ważne!

Poniżej publikujemy materiał ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu dotyczący Wirtualnej Szkoły, która rusza od poniedziałku. Jutro od godz. 9.00 zajęcia dla ósmoklasistów. Zachęcamy Was do skorzystania z tej formy nauki i powtórki materiału.

Prosimy Was bardzo o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do zaleceń mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Pozdrawiamy Was serdecznie.

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 9.00 rano. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Dyrektor i Nauczyciele  SP Mycielewo

List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty do uczniów

Drodzy Uczniowie,

zanim przystąpicie do ostatnich zmagań o jak najlepsze wyniki Waszej pracy w szkole, zanim przystąpicie do egzaminów zewnętrznych, zostajecie poddani niezwykle ważnemu egzaminowi z odpowiedzialności za siebie i za innych. Tak bowiem należy traktować 14-dniowy okres zawieszenia zajęć edukacyjnych. Choć dla wielu z Was jawi on się jako przyjemny czas odpoczynku od szkoły, i z pewnością taki też będzie, to warto zastanowić się, jak go wykorzystać z pożytkiem dla siebie i innych. Ci z Was, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w kontaktach online ze swoimi nauczycielami, mają wiele możliwości, by nie zaprzestawać nauki  czy też samokształcenia.

Jednak najważniejszą sprawą jest Wasze zdrowie. Dbając o nie, zadbajcie też o zdrowie innych. Stąd mój gorący apel o unikanie większych skupisk ludzkich, typu centra handlowe. Miejcie na uwadze fakt, że możecie być nosicielami  koronawirusa,  który z Wami, młodymi i  zdrowymi ludźmi, obejdzie się łagodnie, ale przekazany przez Was osobom starszym i  schorowanym może stać się przyczyną ich poważnej choroby, a nawet śmierci. Bądźcie roztropni w zagospodarowywaniu tego „wolnego czasu”. Niech Wasza odpowiedzialna postawa sprawi, że rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie powstrzymane. Życzę Wam zdania tego egzaminu.

Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Uwaga!

Informujemy, że zaplanowane w naszej szkole na 20 marca 2020 r. Targi Edukacyjne nie odbędą się.

Nie odbędą się także planowane na 23, 24 i 25 marca rekolekcje wielkopostne.

SP Mycielewo

Pilne!!! Uwaga Rodzice – ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!

Od 16 do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Proszę nie przysyłać dzieci do szkoły.

12 i 13 marca 2020 r. to dni, w których również nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W szczególnych sytuacjach jutro i pojutrze będą jedynie działania opiekuńcze (w godz. od 8.35-15.00) dla tych dzieci, dla których rodzice nie zdążyli zorganizować opieki (proszę jednak nie przysyłać dzieci przeziębionych, chorych). Dowozy (czwartek i piątek) rano odbywać się będą jak w każdy dzień funkcjonowania szkoły.

W czasie zawieszenia zajęć wskazane jest ograniczenie: wizyt, przemieszczania się, przebywania w miejscach publicznych.

Konieczne informacje będą przekazywane Państwu przez stronę internetową szkoły.

Proszę zapoznać się ze stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczonym poniżej.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Katarzyna Walasiewicz, Dyrektor SP Mycielewo

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Ankieta

Teledysk

3 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI obchodzony jest w lutym.
Szkoła zgłosiła działania na saferinternet.pl, które są jedną z tysięcy inicjatyw w całej Polsce.
Naszym zadaniem jest szerzenie wiedzy i nawyków przestrzegania zasad netykiety i poznania zagrożeń oraz konsekwencji płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne, filmową ankietę wśród społeczności szkolnej. Uczestniczyli w quizie z nagrodami oraz obejrzeli teledysk do znanej piosenki „Despasito”. Apel prowadziły Wiktoria Stypczyńska i Karolina Konopka.
Nad całością czuwał nauczyciel informatyki Wawrzyn Nowak.

Ważne! Profilaktyka chorób zakaźnych

Mając na uwadze fakt, że niektóre choroby zakaźne stanowią obecnie ważny problem w dziedzinie zdrowia publicznego, różne instytucje proszą  o wzmocnienie działań dotyczących higieny, ze szczególnym uwzględnieniem higieny rąk. Takie działania zostały również wzmocnione w naszej szkole.
Wielu specjalistów podkreśla, że podstawowe zasady higieny sprzyjają profilaktyce chorób zakaźnych i mają ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka, jednak nie zawsze są właściwie postrzegane. 
Zwracamy się również z prośbą, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły.
Poniżej przekazujemy otrzymane materiały dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych i prosimy o zapoznanie się z nimi.

SP Mycielewo

Pasowanie na czytelnika 2020

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klasy I spotkali się w bibliotece, aby oficjalnie dołączyć do grona czytelników naszej szkoły. Uroczystość ,,Pasowania na czytelnika’’ prowadziły uczennice klasy VII, a pasowania dokonała pani bibliotekarka. Uczniowie klasy pierwszej zanim zostali pasowani na czytelników zmierzyli się z trudnymi zadaniami i zagadkami. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładki. Wierzymy, że jak najczęściej będą ich używać czytając wypożyczone książki.

M.Borzych