Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Bezpieczne ferie. Wysłuchali uważnie dzielnicowego.

       Ferie to czas odprężenia, relaksu, czas beztroskich zabaw. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 23 stycznia 2020 roku do Szkoły Podstawowej w Mycielewie przyjechał z prelekcją, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kcyni, pan Marek Dubiel.  
Uczniowie podczas spotkania utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze, gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać.  Mówił także, jak należy bronić się przed atakiem groźnego psa.

Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Uczulił dzieci, że zamarznięte zbiorniki wodne mogą być przyczyną kalectwa, a często śmierci.

Zważywszy na aurę, jaka panuje tej zimy warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w Internecie, który jest coraz częstszą alternatywą spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Dlatego uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z Internetu.

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE ŻYCZYMY WAM BEZPIECZNYCH FERII!

Małgorzata Kwiatkowska

Kino w ramach projektu

22 stycznia 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie wyjechali do bydgoskiego Multikina obejrzeć film „Doktor Dolittle”.

Była to lekka i pełna humoru, filmowa opowieść o miłości do zwierząt, którą obejrzeliśmy w ramach projektu „Filmowa Akademia Młodych”. Opiekunami byli: Paulina Otto, Joana Maćkowska-Wrzyszcz, Joanna Biernacka-Kozerewicz oraz Wawrzyn Nowak

WN

Z Mycielewa na WOŚP

Tradycyjnie już nasi uczniowie są wolontariuszami podczas finałów WOŚP. W tym roku nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli również. W Szubinie reprezentowały nas uczennice klasy VIII – Joanna Jeż, Martyna Leśniewicz  i Izabela Suszko. W Kcyni naszą przedstawicielką była Katarzyna Marciniak z klasy V, która została wyróżniona jako najmłodsza wolontariuszka w gminie  i otrzymała pamiątkową koszulkę.


Joanna Maćkowska-Wrzyszcz

Rzecz o Budowniczym i Szewczyku

Pierwsze spotkanie z Kulturką w 2020 roku miało miejsce 8 stycznia.
Tym razem przybyli goście zaprosili nas do wspólnego odkrywania pracy rzemieślnika. Na scenie widać było niezbędne do pracy rzemieślnika narzędzia, a muzycy ubrani byli w robocze stroje. Artyści w sposób muzyczny opowiedzieli historię o Szewczyku Kopytko. Zagrali na ciekawych instrumentach tj. lira korbowa, dudy, piszczałki i fujarki. Na koniec wszystkie dzieci wspólnie zatańczyły.

IW