Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

# Razem na Święta

W tym roku po raz kolejny Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w 2 edycji akcji „Razem na Święta”.
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Członkowie „Małego Wolontariatu” z naszej szkoły wraz z opiekunem p. J. Maćkowską-Wrzyszcz postanowili  przyłączyć się do tej ogólnopolskiej akcji i przygotować własnoręcznie kartki świąteczne dla dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologiii Onkologii Dziecięcej Szpitala im. dr. Jurasza w Bydgoszczy.
Wysyłanie takich, namacalnych kartek, czy  listów ma na celu wsparcie psychiczne dzieci, a także ich rodzin.

J.M-W

Zbiórka kasztanów – podsumowanie

Od kilku lat w okresie jesiennym, uczniowie klas młodszych naszej szkoły angażują się w zbiórkę kasztanów. W tegorocznej edycji udział wzięły 4 oddziały – mali przedszkolacy oraz klasy I-III. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w akcję, a w jej efekcie ostatecznie zebraliśmy: 228,5 kg kasztanów, które zostały sprzedane w skupie w Kcyni. Kwotę, którą otrzymaliśmy (159 zł) podzieliliśmy na każdy oddział, co powiększyło nasze budżety klasowe z przeznaczeniem na wydatki związane z potrzebami każdej z klas.

MT

Gramy w ręczną!

KONKURS PLASTYCZNY „WOLNOŚĆ – TAK TO CZUJĘ”

W 2019 roku obchodziliśmy kilka rocznic bardzo istotnych wydarzeń dla naszego kraju. 30. rocznica Obrad Okrągłego Stołu, Przystąpienie Polski do NATO i Unii Europejskiej to wyraz niezależności
i wolności Polski, która swoją setną rocznicę odzyskania niepodległości świętowała cały ubiegły rok. Z tej okazji Miasto Bydgoszcz, Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy
oraz Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz po raz kolejny zapraszają do udziału w Metropolitalnym Konkursie Plastycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych pn. 
WOLNOŚĆ – tak to czuję”. https://metropoliabydgoszcz.pl/a/260/konkursplastycznywolnotaktoczuj