Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dziada i baby… w filharmonii

27 listopada uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły odwiedzili Filharmonię Pomorską i wysłuchali audycji pt: „Śpiewniki domowe od Dziada i baby… czyli domowe muzykowanie wyższych sfer”.  Dziad i baba-jedna z ponad 300. pieśni Stanisława Moniuszki. Zebrane w 12. Śpiewnikach domowych, zadziwiają różnorodnością form i gatunków. Dają pole do popisu dla wykonawców. Dawniej domowe muzykowanie wyższych sfer, dziś  pozycje repertuarowe koncertów i konkursów znakomitych wokalistów z całego świata. Uczniowie posłuchali tego co kiedyś było domową rozrywką, brali udział w akompaniamencie, a na koniec mieli przyjemność zwiedzenia  zakątków Filharmonii i posłuchać próby muzyków przed najbliższym koncertem.  

AP

Na Targach w Bydgoszczy

21 listopada w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli wraz ze szkolnym doradcą M. Kwiatkowską oraz p. R. Szczepaniak i p. M. Borzych w Targach Pracy, które odbyły się na Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Targi to jedna z najlepszych okazji do zapoznania się z regionalnym rynkiem pracy oraz zdobycia informacji na temat planowanych przez pracodawców rekrutacji.
Największą wartością targów jest możliwość spotkania w jednym czasie i miejscu przedstawicieli wielu różnorodnych branż i prześledzenia oferty, jaką stwarza rynek pracy.

MK