Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Poznań – miasto pełne doznań

15 listopada uczniowie klas V-VIII pod opieką p. J. Maćkowskiej-Wrzyszcz, p. B. Janickiej i p. J. Biernackiej-Kozerewicz byli na wycieczce w Poznaniu. Wraz z przewodnikiem zwiedzali Stary Rynek, który jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce i podziwiali „poznańskie koziołki”. Następnie odwiedzili „Blubry” – miejsce, w którym dzięki technice 6D przenieśli się w czasie i poznali niektóre legendy Poznania oraz słuchali gwary poznańskiej, która nie była nam tak obca – niektórzy doskonale radzili sobie z przetłumaczeniem słów i zwrotów. Później zwiedzali Stadion Lecha Poznań m. in. szatnie, salę konferencyjną, lożę 
prezydencką, trybunę prasową oraz zakupili pamiątki w sklepie klubu.  Wyjazd zwieńczył pobyt w Skoda Auto Lab – pierwszym tak bardzo zaawansowanym technicznie Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W miejscu tym, pełnym interaktywnych, ruchomych instalacji, uczniowie mieli możliwość poznania zasad działania oraz sposoby funkcjonowania najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa współczesnych aut. Odważni przeżyli symulację dachowania i zderzenia oraz mogli się przekonać jaka jest droga hamowania auta w zależności od warunków na drodze. Nie mogło zabraknąć również instruktażu pierwszej pomocy. Wszyscy wracali  z wyjazdu pełni wrażeń i wiedzy.

J. M-W

Znajdź się wśród życzliwych

21 listopada już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla człowieka jest: potrzeba szacunku, uśmiechu, serdeczności, mówienie dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Mały Samorząd Uczniowski stworzył Tablicę życzliwości , na której umieszczano własnoręcznie wykonane „łapki” z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły. Pojawiły się wesołe minki, uśmiechnięte słoneczko z sentencjami nt. życzliwości. Uwieńczeniem naszego Dnia Życzliwości był apel, podczas którego uczniowie kl.III przedstawili nam historię tego dnia. Mogliśmy również usłyszeć piosenkę o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam wykonaną przez najmłodszą grupę przedszkolną „Biedroneczki”. Na sam koniec dzieci złożyły przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem się nie tylko w dniu święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Opiekun MSU: I. Wojtkowiak