Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dziada i baby… w filharmonii

27 listopada uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły odwiedzili Filharmonię Pomorską i wysłuchali audycji pt: „Śpiewniki domowe od Dziada i baby… czyli domowe muzykowanie wyższych sfer”.  Dziad i baba-jedna z ponad 300. pieśni Stanisława Moniuszki. Zebrane w 12. Śpiewnikach domowych, zadziwiają różnorodnością form i gatunków. Dają pole do popisu dla wykonawców. Dawniej domowe muzykowanie wyższych sfer, dziś  pozycje repertuarowe koncertów i konkursów znakomitych wokalistów z całego świata. Uczniowie posłuchali tego co kiedyś było domową rozrywką, brali udział w akompaniamencie, a na koniec mieli przyjemność zwiedzenia  zakątków Filharmonii i posłuchać próby muzyków przed najbliższym koncertem.  

AP

Na Targach w Bydgoszczy

21 listopada w ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli wraz ze szkolnym doradcą M. Kwiatkowską oraz p. R. Szczepaniak i p. M. Borzych w Targach Pracy, które odbyły się na Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy. Targi to jedna z najlepszych okazji do zapoznania się z regionalnym rynkiem pracy oraz zdobycia informacji na temat planowanych przez pracodawców rekrutacji.
Największą wartością targów jest możliwość spotkania w jednym czasie i miejscu przedstawicieli wielu różnorodnych branż i prześledzenia oferty, jaką stwarza rynek pracy.

MK

Poznań – miasto pełne doznań

15 listopada uczniowie klas V-VIII pod opieką p. J. Maćkowskiej-Wrzyszcz, p. B. Janickiej i p. J. Biernackiej-Kozerewicz byli na wycieczce w Poznaniu. Wraz z przewodnikiem zwiedzali Stary Rynek, który jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce i podziwiali „poznańskie koziołki”. Następnie odwiedzili „Blubry” – miejsce, w którym dzięki technice 6D przenieśli się w czasie i poznali niektóre legendy Poznania oraz słuchali gwary poznańskiej, która nie była nam tak obca – niektórzy doskonale radzili sobie z przetłumaczeniem słów i zwrotów. Później zwiedzali Stadion Lecha Poznań m. in. szatnie, salę konferencyjną, lożę 
prezydencką, trybunę prasową oraz zakupili pamiątki w sklepie klubu.  Wyjazd zwieńczył pobyt w Skoda Auto Lab – pierwszym tak bardzo zaawansowanym technicznie Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. W miejscu tym, pełnym interaktywnych, ruchomych instalacji, uczniowie mieli możliwość poznania zasad działania oraz sposoby funkcjonowania najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa współczesnych aut. Odważni przeżyli symulację dachowania i zderzenia oraz mogli się przekonać jaka jest droga hamowania auta w zależności od warunków na drodze. Nie mogło zabraknąć również instruktażu pierwszej pomocy. Wszyscy wracali  z wyjazdu pełni wrażeń i wiedzy.

J. M-W

Znajdź się wśród życzliwych

21 listopada już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla człowieka jest: potrzeba szacunku, uśmiechu, serdeczności, mówienie dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”. Mały Samorząd Uczniowski stworzył Tablicę życzliwości , na której umieszczano własnoręcznie wykonane „łapki” z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły. Pojawiły się wesołe minki, uśmiechnięte słoneczko z sentencjami nt. życzliwości. Uwieńczeniem naszego Dnia Życzliwości był apel, podczas którego uczniowie kl.III przedstawili nam historię tego dnia. Mogliśmy również usłyszeć piosenkę o trzech magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam wykonaną przez najmłodszą grupę przedszkolną „Biedroneczki”. Na sam koniec dzieci złożyły przyrzeczenie związane z życzliwym zachowaniem się nie tylko w dniu święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Opiekun MSU: I. Wojtkowiak

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mycielewie

8 listopada już od samego rana w naszej szkole w Mycielewie czuć było podniosłą atmosferę związaną z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Odświętnie ubrani w stroje galowe uczniowie i nauczyciele, niosąc biało-czerwone flagi, przybyli do sali gimnastycznej, gdzie wzięli udział w podniosłej akademii. Na początku uroczystości zebrani obejrzeli wzruszający pokaz tańca z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu uczennic z klasy 8. Następnie wysłuchali montażu słowno-muzycznego, w trakcie którego zaprezentowano fragmenty poezji patriotycznej i znane pieśni z czasów walki o niepodległość. Na zakończenie tej części obchodów głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która cytując wiersz Cypriana Kamila Norwida, zachęciła uczniów do budowania wspólnoty poprzez pokojowe rozwiązywanie konfliktów. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości uświetnili swoimi występami, dekoracjami oraz oprawą muzyczną i fotograficzną uczniowie klasy 6 i 8 pod kierunkiem pani Joanny Biernackiej-Kozerewicz.

O godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły, włączając  się w ogólnopolską akcję
„Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Za przebieg  tej części uroczystości odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań: Beaty Janickiej i Iwony Wojtkowiak.

J.B-K

Pierwszaki podejmują Trash Challenge

Czy słyszeliście o Trash Challenge albo „śmieciowym wyzwaniu”? Ta bardzo popularna ostatnimi czasy akcja zalewa Internet zdjęciami, na których ludzie na określonym terenie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia „przed” i „po” sprzątaniu, by dać przykład innym!               
Idąc tropem tej niezwykle pożytecznej mody Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią ogłosiło konkurs dla przedszkolaków oraz uczniów szkół z terenu powiatu nakielskiego – FOTKA DLA ZIEMI w którym udział wzięła klasa pierwsza naszej szkoły.Uczniowie posprzątali teren za wiatą przystanku autobusowego w Mycielewie, posegregowali śmieci i wysłali zdjęcia wraz z krótkim opisem całej akcji. W ostateczności konkurs nie został rozstrzygnięty, ale uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie zostali solidnie za swoją pracę nagrodzeni. 

AP