Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Pierwsza klasa w bibliotece

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym czasie szczególnie zapraszamy uczniów do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

Z zaproszenia bardzo chętnie i z dużym entuzjazmem skorzystali uczniowie pierwszej klasy wraz z wychowawczynią. Dzieci poznały zasady odpowiedniego zachowania w bibliotece oraz rozmawiały o konieczności poszanowania książek. Dowiedziały się również jak należy korzystać z czytelni i wypożyczalni. Następnie w skupieniu wysłuchały wiersza J. Brzechwy ,,Abecadło’’. Obiecały pilnie uczyć się pisania i czytania, bo przed nimi ,,Pasowanie na czytelnika’’.

MB

Zjazd Absolwentów roczników 1961/62/63

18 października b. r. w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbył się pierwszy w historii szkoły Zjazd Absolwentów roczników 1961/62/63.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Agnieszki Koralewskiej-Hak, przedstawili bardzo nastrojowy program artystyczny. Na scenie oprócz naszych uczniów wystąpiła także ubiegłoroczna absolwentka Jagoda Buksa, która oczarowała publiczność śpiewem.
Niespodzianką też było to, że tego popołudnia nie zabrakło w programie występów znanych zespołów, choć w innym składzie. Organizator zjazdu – Pan Henryk Wesół wcielił się w rolę Artura Gadowskiego, zaś jego koledzy stworzyli resztę zespołu IRA. W postać Kasowskiego wcielił się Marcin Szczepaniak.
W jesienny nastrój uczestników tejże uroczystości wprowadziła nie tylko iście jesienna scenografia szkoły, ale też utwór muzyczny wykonany na skrzypcach i wiolonczeli przez Amadeusza i Alana Hak. W pogodnym nastroju absolwenci udali się na dalszą część uroczystości – na bal do pobliskiego Turzyna.

Agnieszka Koralewska-Hak

Szyfrowanie to zabezpieczanie tajemnicy – zarejestrowane wydarzenie Szkoły Podstawowej w CodeWeek

Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Mycielewie rozpoczęli przygodę z kodowaniem od szyfrowania. Ciekawa historia szyfrowania zabrzmiała bardzo tajemniczo. Uczniowie dowiedzieli się po co wymyślono szyfrowanie, jak działa szyfr Cezara, czym jest alfabet Mors’a i w jakich sytuacjach jest wykorzystywany. Te ciekawostki zachęciły uczniów do wymyślenia własnego szyfru- szyfru kl 1. Dzięki niemu zakodowaliśmy pierwsze sylaby i wyrazy.

AP

  13 października 2019 roku uczniowie brali udział w święcie myśliwych, leśników i jeźdźców czyli tzw. Hubertusie na cześć św. Huberta ich patrona. W tym roku uroczyste obchody odbywały się w Nakle nad Notecią.

Zostaliśmy poproszeni o krótki występ artystyczny, po jak co roku odbywającej się mszy polowej. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle zaprezentowali wysoki poziom wraz z gościnnym występem wokalnym zeszłorocznej absolwentki szkoły w Mycielewie – Jagody Buksa.

AP

Uczciliśmy pamięć Papieża Polaka

Co roku, 16 października obchodzimy polskie święto – Dzień Papieża Jana Pawła II. Ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi.
Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Z tej okazji ósmoklasiści przygotowali apel słowno-muzyczny pod przewodnictwem Renaty Szczepaniak – nauczyciela religii.

Na podstawie wikipedia.pl WN

OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!

Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to…
wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.  

Po co uczyć dzieci programowania?
Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii – programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą J

Programowanie to frajda!
Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń.  Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

Krok po kroku
Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.

Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.

Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne – liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.

Kto pyta, nie błądzi
Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl

Bądźmy w kontakcie!
Pozdrawiamy
Zespół #CodeWeek2019