Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Dzielnicowa na spotkaniu z rodzicami. Rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci.

Sierż. szt. Milena Prajs z kcyńskiego komisariatu spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Dzielnicowa mówiła o bezpieczeństwie dzieci na terenie szkoły, a także poza placówką.

W ostatnich dniach dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kcyni, sierż. szt. Milena Prajs przeprowadziła spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu na terenie szkoły i nie tylko. Policjantka przypominała rodzicom o właściwym nadzorze nad swoimi pociechami.

Mowa była o bezpieczeństwie w sieci i zagrożeniach związanych z logowania się młodych ludzi na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Przypominała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków odurzających ze wskazaniem, jakie objawy świadczyć mogą, że dziecko jest pod wpływem zabronionych substancji.

Wskazywała też, aby rodzice rozmawiali ze swoimi dziećmi co pozwoli na bieżące rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Dyrektor Katarzyna Walasiewicz przypomniała również wszystkie procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Mycielewie, a szczególnie procedurą postępowania w przypadku wtargnięcia terrorysty.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska