Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie dyrektor Katarzyna Walasiewicz, wychowawcy oddziałów i przedstawiciel Rady Rodziców Joanna Stypczyńska wyróżnili uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia, wręczając listy gratulacyjne, książki, dyplomy i statuetki.

Była to szczególna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, gdyż po raz pierwszy żegnaliśmy uczniów z ósmej klasy. Ostatni raz wręczyliśmy świadectwa ukończenia gimnazjum.

Nagrodę Burmistrza Kcyni otrzymała Patrycja Bojas.
Nagrodę Dyrektora Szkoły w Mycielewie otrzymali Amadeusz Hak (szkoła podstawowa) i Zuzanna Trzebiatowska (gimnazjum).
Tytuł Absolwenta Roku oraz Prymusa Szkoły zdobyli Kacper Śliwa (gim.) i Patrycja Bojas (sp).
Natomiast Czytelnikiem Roku została Klaudia Hadrych, a 100% frekwencji w całym roku szkolnym utrzymała Anna Repczyńska.

Tekst: Wawrzyn Nowak,
Foto: Wawrzyn Nowak i Gabriela Wesół

Zakończenie przedszkola 2019

18 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły, na którą przybyli: pani dyrektor – Katarzyna Walasiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Stypczyńska, nauczyciele uczący w oddziałach oraz rodzice.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Z wierszem i piosenką przez przedszkolny rok”. Następnie głos zabrała p. dyrektor życząc wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły, szczególnie przyszły pierwszakom.

Wszystkie dzieci otrzymały z rąk swych wychowawczyń:  Iwony Wojtkowiak  i Gabrieli Wesół pamiątkowe dyplomy oraz książki. Dzieci dostały również dyplomy za udział w zajęciach z języka angielskiego – od pani Justyny Olędzkiej i z religii od pani Renaty Szczepaniak.

Pani dyrektor uhonorowała pamiątkowymi medalami dzieci, które reprezentowały naszą szkołę w konkursach gminnych i powiatowych. Są to: Amelia Paprocka, Nicolas Szpotański, Martyna Wiekiera oraz Stasiu Nowakowski.

Gabriela Wesół

Bal gimnazjalisty 2019

14 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyło się pożegnanie klas gimnazjalnych. Uroczystość uczniowie rozpoczęli polonezem, po czym odbyła się część artystyczna, podczas której podziękowaliśmy wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom za okazane wsparcie, cierpliwość i przygotowanie do wejścia w dorosłe życie.
Po akademii wszyscy udali się na poczęstunek, a następnie bawili się razem na ostatnim wspólnym balu w naszej szkole.

Film z uroczystości

Sandra Stupek

Kacper Gieryk ciągle na topie!

  • PUCHAR POLSKI w kolarstwie torowym – Eliminacja do OOM w kat. Junior Młodszy Łódź 23-25.05.2019 r. 2 km mężczyzn Kacper Gieryk,
  • Sprint drużynowy mężczyzn 3 miejsce (Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik, Piotr Maślak)
  • Wyścig drużynowy mężczyzn 2 miejsce (Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik, Piotr Maślak, Kamil Dolak)

Mama Kacpra

MYŚLĘCINEK 2019 – wycieczka dla najmłodszych

Dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się 10 czerwca 2019 na ostatnią w tym roku wycieczkę do Myślęcinka. Towarzyszyły nam mamy niektórych z nich. Najpierw odwiedziliśmy Ogród Fauny, gdzie można zobaczyć zwierzęta żyjące w naturze w Polsce oraz wybrane zwierzęta egzotyczne np. tygrysy, krokodyle, kangury, zebrę. Niestety nie wszystkie zwierzęta miały ochotę na interakcję ze zwiedzającymi. Tak jak ludzie odczuwają skutki upałów i ich głównym zajęciem było leniwe odpoczywanie w cieniu.
W drugiej części wycieczki udaliśmy się do Parku Rozrywki. Tam przedszkolacy odwiedzili najpierw muzeum „Skarby Ziemi” gdzie obejrzeli liczne skamieniałości pradawnych organizmów, reprezentantów początków życia na Ziemi aż do czasów nam współczesnych. Następnie korzystali z dostępnych dla nich urządzeń: gabinetu luster, łodzi czy karuzeli.
Wycieczkę zakończyliśmy na wielkim placu zabaw, gdzie każdy korzystał dowoli z labiryntu w ogromnym zamku, huśtawek, ścianek wspinaczkowych i zjeżdżalni.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy pod skrzydła swoich rodziców, którzy oczekiwali na nas z niecierpliwością. Wyjazd nasz był przedsmakiem zbliżających się wakacji.

GW

Liczymy z lego kolego

11 czerwca 2019 roku uczniowie klas 4-6 naszej Szkoły Podstawowej w Mycielewie mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject z Bydgoszczy. Uczniowie podczas 1,5 godzinnych zajęć w grupach ćwiczyli matematykę, przyrodę i informatykę w trakcie zabawy klockami lego oraz robotami sterowanymi przy pomocy tabletów. Wszyscy uczestnicy zgodnie potwierdzili, że taka matematyka mogłaby być zawsze, ponieważ bardzo podobały im się zajęcia.
CETiZ ROBOproject za propagowanie nauk ścisłych wśród najmłodszych zostało wyróżnione tytułem Miejsca Odkrywania Talentów Ośrodka Rozwoju Edukacji przy MEN, co świadczy o tym, że prowadzone przez nich zajęcia są na bardzo wysokim poziomie przez co przyczyniają się do odkrywania, rozwijania, wspierania i promocji uzdolnień dzieci i młodzieży.  

Joanna Maćkowska-Wrzyszcz

KOMUNIKAT

Uwaga!

W związku z przedłużającym się komunikatem pogodowym związanym z upałami do końca tygodnia tj. do 14 czerwca każda godzina lekcyjna – decyzją Burmistrza Kcyni – ma być skrócona do 30 minut.
W związku z tym nadal uczniowie, którzy w danym dniu mają pięć godzin lekcyjnych skończą lekcje o godz. 11.35 i po tej godzinie rozpocznie się pierwszy odjazd, natomiast uczniowie, którzy mają siedem godzin lekcyjnych, skończą zajęcia o 12.45.

Prosimy, by dzieci miały nakrycia głowy.

 Dyrektor SP Mycielewo
Katarzyna Walasiewicz

Komunikat

Szanowni Rodzice.

W związku z komunikatem pogodowym  Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią, w którym  zawarte jest ostrzeżenie o możliwości wystąpienia upałów, jeżeli sytuacja pogodowa będzie niekorzystna, to  decyzją Burmistrza Kcyni w dniu 11 i 12 czerwca każda godzina lekcyjna będzie skrócona do 30 minut. W związku z tym uczniowie, którzy w danym dniu mają pięć godzin lekcyjnych skończą lekcje o godz. 11.35 i po tej godzinie rozpocznie się pierwszy odjazd, natomiast uczniowie, którzy mają siedem godzin lekcyjnych, skończą zajęcia o 12.45.

Prosimy, by dzieci miały nakrycia głowy.

 Dyrektor SP Mycielewo
Katarzyna Walasiewicz

Pożegnanie gimnazjum na łonie natury

27, 28, 29 maja 2019 roku uczniowie gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie wybrali się na trzydniowy biwak do Harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Smerzynie.

Oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych zwiedziliśmy Pałac w Lubostroniu oraz architekturę i zabytki pobliskiego Łabiszyna. Miłym akcentem było ognisko z Zuzanną Trzebiatowską grającą na gitarze do wspólnego śpiewu. Opiekunami byli wychowawcy Beata Janicka i Wawrzyn Nowak oraz Paulina Otto.

Tekst i foto WN

CZYTANIE DAJE MOC!

W tym roku szkolnym uczniowie klasy czwartej często gościli w naszej bibliotece. Stało się to, za sprawą realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej ,,Moc czytania”. Podczas zajęć czytane głośno teksty bajek, baśni i wierszy wskazywały dzieciom najcenniejsze wartości w życiu, takie jak: przyjaźń, rodzina, uczciwość, tolerancja. Bohaterowie czytanych utworów przekazywali pozytywne wzorce moralne oraz dawali przykład jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci kształtowały umiejętność czytania ze zrozumieniem, wzbogacały słownictwo, rozwijały wyobraźnie oraz umiejętność kulturalnego wyrażania swoich opinii. Uczniowie na zajęciach nie tylko rozwijali zainteresowania czytelnicze, ale także artystyczne. Prace wykonane na zajęciach można było podziwiać w bibliotece szkolnej w maju z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej także okazji czwartoklasiści uczestniczyli w  konkursie czytelniczym. Uczniowie musieli z tekstu wyłonić tytuły baśni, wierszy, między innymi tych, które cały rok czytali. Najwięcej punktów zdobyły:

I miejsce – Katarzyna Marciniak
II miejsce – Julia Kotłowska
III miejsce – Marta Nadolna

Rozstrzygnięcie konkursu było pięknym podsumowaniem realizowanej innowacji.                         Dziewczęta otrzymały upominki. Zajęcia w bibliotece na pewno uświadomiły dzieciom, że czytanie ma ogromną moc, może pomagać rozwiązywać problemy, codzienne przeciwności, wyciszać i uspokajać. Dlatego warto czytać!

Marzena Borzych

Wycieczka Ojców- Zakopane-Małe Ciche

W dniach od 20 do 23 maja odbyła się wycieczka do Zakopanego uczniów naszej szkoły. Podczas pierwszego dnia uczniowie mieli okazje zwiedzić  malownicze zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego. Zachwyciła nas słynna Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska i inne formy krasowe na terenie parku. Ciekawym doświadczeniem było również zwiedzanie groty Łokietka, w której przyjemnie było się ochłodzić po ciężkiej godzinnej  wędrówce. Po zwiedzeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej ruszyliśmy w dalszą drogę i tak dotarliśmy do pięknie położonej wsi Małe Ciche. Następnego dnia wybraliśmy się do Zakopanego gdzie wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, zwiedziliśmy Zakopane i trochę czasu spędziliśmy na urokliwej ulicy –  Krupówki. Tego dnia czekała nas również wyprawa na Rusinową Polanę, była to swojego rodzaju zaprawa na czekające nas kolejne spacery po górach. Piękne widoki  pomimo trudnej pogody wszystko nam rekompensowały. Jeszcze trudniej okazało się kolejnego –  wczesna pobudka, szybkie,  ale pyszne śniadanie i trasa Doliną Kościeliską. Pół godziny maszerowaliśmy w deszczu, który nauczył nas pokory ale i zahartował, a potem była nagroda – widoki, widoki,  widoki cudowne jedyne takie tylko w Tatrach. Oczywiście po takiej wyprawie należała nam się nagroda, a więc kolejny punkt programu to Termy „Gorący Potok”. Bajecznie było w ciepłej wodzie pluskać się podczas niezbyt wysokich temperatur na dworze . Podczas deszczowego dnia wybraliśmy się również do KINA 7D – to było coś fantastycznego do dzisiaj  czujemy te emocje. Wycieczka obfitowała tyle wrażeń, tyle nowych wyzwań, a to wszystko w tle bezpiecznie i miło spędzonego czasu oczywiście z SUPER UCZNIAMI i SUPER NAUCZYCIELAMI – mamy nadzieję, że górom mówimy tylko –  Dowidzenia.

AP

Policjant o bezpieczeństwie

3 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyło się spotkanie z panem Markiem Dubiel – dzielnicowym z Komisariatu Policji w Kcyni. W związku ze zbliżającymi się wakacjami takie krótkie lekcje odbyły się w każdym z oddziałów w naszej szkole i miały one na celu poinformowanie  oraz przypomnienie  uczniom zasad bezpieczeństwa panujących  na drodze oraz na terenie akwenów wodnych. Każda klasa miała możliwość zadawania różnych pytań panu policjantowi, na które chętnie odpowiadał. Wszystkie przekazane informacje są bardzo ważne i pouczające, abyśmy spędzili te wakacje bezpiecznie i przyjemnie.

Sandra Stupek

Dzielnicowa na spotkaniu z rodzicami. Rozmawiano o bezpieczeństwie dzieci.

Sierż. szt. Milena Prajs z kcyńskiego komisariatu spotkała się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Dzielnicowa mówiła o bezpieczeństwie dzieci na terenie szkoły, a także poza placówką.

W ostatnich dniach dzielnicowa z Komisariatu Policji w Kcyni, sierż. szt. Milena Prajs przeprowadziła spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu na terenie szkoły i nie tylko. Policjantka przypominała rodzicom o właściwym nadzorze nad swoimi pociechami.

Mowa była o bezpieczeństwie w sieci i zagrożeniach związanych z logowania się młodych ludzi na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Przypominała też o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków odurzających ze wskazaniem, jakie objawy świadczyć mogą, że dziecko jest pod wpływem zabronionych substancji.

Wskazywała też, aby rodzice rozmawiali ze swoimi dziećmi co pozwoli na bieżące rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Dyrektor Katarzyna Walasiewicz przypomniała również wszystkie procedury bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Mycielewie, a szczególnie procedurą postępowania w przypadku wtargnięcia terrorysty.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska