Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Hałas – nasz wróg

W czwartek w oddziałach 0-III odbył się apel pod hasłem „Hałas – nasz wróg”, który przygotowali uczniowie oddziału przedszkolnego „Ob” pod opieką pani Iwony Wojtkowiak. Dzieci recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, że hałas nie tylko uszkadza narząd słuchu, ale również przyczynia się do znacznego zmniejszenia koncentracji uwagi podczas nauki, a także do zmęczenia umysłowego dziecka. W hałasie nauka jest bardzo trudna, niekiedy wręcz niemożliwa. Gospodarze klas otrzymali znak „Nie hałasuj, hałas nam szkodzi”, który umieszczą w swojej sali. Będzie on im przypominał o konieczności zachowania ciszy.

Hałas nam szkodzi. Pokochajmy więc ciszę…

                                      Iwona Wojtkowiak

Poznajemy angielskie przysłowia i idiomy

Od marca rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję polegającą na zapoznawaniu uczniów z angielskimi przysłowiami  i idiomami. Postanowiliśmy zrobić to w ten sposób, że co tydzień na ścianie obok pokoju nauczycielskiego pojawia się plakat z wybranym idiomem i jego polskim znaczeniem. Co ciekawe, o ile często będą one znaczyły to samo co polskie przysłowia i idiomy to ich dosłowne tłumaczenie jest kompletnie inne! Żeby jeszcze bardziej ułatwić zapamiętanie, każdy z nich będzie ilustrowany pięknymi rysunkami Agaty Marciniak – uczennicy klasy III b.
A więc do dzieła drodzy uczniowie: przechodząc za każdym razem przeczytajcie, popatrzcie na rysunek, a z pewnością niejeden nowy idiom pozostanie w Waszych głowach!

J M-W