Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich! Jesteśmy z Wami już od 1917 roku.

Wszystkie trzy na podium!!!

W ubiegłym tygodniu uczennice naszej szkoły: Jagoda Buksa z kl. VIII, Zuzanna Trzebiatowska z kl. IIIa gimnazjum oraz Dominika Motyka z tej samej klasy, wzięły udział w VII Przeglądzie Piosenki Religijnej poszerzonego w tym roku o piosenkę patriotyczną z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanym w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Szubińskim Domu Kultury.

W szerokim  repertuarze zaprezentowały sie na  scenie: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych z: Szubina, Rynarzewa i Mycielewa, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, szubińskich „ogórków”, a także wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Poza nagrodami dla najlepszych, każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział w przeglądzie, który prowadziła  pani Danuta Siewkowska. Należy wspomnieć, iż w jury zasiadały ważne osobistości, m.in. pani dr Elżbieta Szubertowska, która dostrzegła wielki talent naszych uczennic. Po raz kolejny dziewczyny odniosły tamże wielki sukces, zdobywając wszystkie trzy miejsca na podium;

I m-ce – Jagoda Buksa

II m-ce –  Zuzanna Trzebiatowska

III m-ce – Dominika Motyka

Dziewczyny zostały przygotowane do konkursu przez panią Agnieszkę Koralewską-Hak, która również wystąpiła – gościnnie  na szubińskiej scenie.

W Mycielewie uczciliśmy pamięć ofiar agresji sowieckiej

17 września obchodziliśmy 79 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Jak co roku społeczność naszej szkoły oddała cześć polskim ofiarom komunistycznego reżimu, zamordowanym zarówno we wrześniu 1939 roku, jak również w kolejnych latach okupacji.

Młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej oraz z klasy IIIa gimnazjum przedstawiła montaż słowno-muzyczny, w którym ukazała losy obywateli naszego kraju więzionych i pomordowanych na Wschodzie.

Zebrani uczniowie ze skupieniem i dużym zainteresowaniem wysłuchali programu artystycznego, w którym po raz kolejny usłyszeli o wielkiej wartości, jaką stanowi wolna ojczyzna oraz oddali cześć poległym.

Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz, Foto: K. Roguszka