Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Piąta kreatywnie

10 maja uczniowie klasy V wybrali się na zajęcia z robotyki do Edurobots LEGO w Bydgoszczy.

Nasi uczniowie mieli okazję pod okiem instruktora zbudować i zaprogramować „milusia” lub wyścigówkę.

Piątoklasiści konstruowali i programowali roboty z najbardziej zaawansowanych zestawów Lego: Mindstorms EV3 lub NXT 2.0. To właśnie z tych klocków został zbudowany robot Cubestormer 3, który ustanowił rekord świata w układaniu kostki Rubika. Owe klocki uczą logicznego myślenia, pobudzają kreatywność łącząc zabawę z nauką informatyki, matematyki i fizyki.

Kolejna atrakcją wycieczki był Edu Escape Room, czyli pokój zagadek dla dzieci to fantastyczne miejsce do kreatywnych zabaw. Dzieci uczą się pracy i zabawy zespołowej, rozwijają swoje umiejętności kreatywnego myślenia oraz sprytu.

Dobra zabawa i humory dopisywały dlatego kolejną wycieczkę zaliczamy do udanych i oczywiście mamy ochotę na więcej.

AP

Uczniowie z Mycielewa w bydgoskiej książnicy

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VII oraz  gimnazjaliści udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Młodzież, podzielona na zespoły, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników książnicy.  Uczestniczyła w warsztatach dotyczących wartości i ich znaczenia  w życiu człowieka. Młodzi ludzie zapoznali się także z propozycjami literatury poświęconej  tematyce wartości.  Nasi uczniowie wzięli również udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych gier planszowych. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w escape room.  Każdej z grup udało się
w wyznaczonym czasie opuścić pokój zagadek i szyfrów. Chętni uczniowie zwiedzili  wystawy prezentowane w Muzeum Oświaty mieszczącym  się w budynku biblioteki. Zobaczyli  tam m.in. sprzęty, stroje i pomoce dydaktyczne stosowane w szkołach w okresie międzywojennym i w czasach  PRL. Młodzież wróciła z wycieczki nie tylko bardzo zadowolona, ale także wyposażona w nową wiedzę i doświadczenie.  Opiekunkami uczniów w trakcie wyjazdu były panie:  Marzena Borzych i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

Tekst i foto: J. Biernacka-Kozerewicz