Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Mamy dwóch Orłów w szkole!

23 listopada 2017 roku 19 uczniów klas IV-VII przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny”. Właśnie otrzymaliśmy wyniki i mamy dobrą wiadomość. W konkursie wyróżniono dwóch uczniów spośród 19 uczestników, są to: Paweł Strzyżewski i Kacper Bałka. Gratulujemy! Koordynatorem konkursu był Wawrzyn Nowak.

Pełna lista uczestników

WN

 

Profilaktyka przede wszystkim

18 maja br. w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Profilaktycznego. W tymże konkursie wzięło udział 8 gimnazjalistów ze szkół: SP Mycielewo, SP Dziewierzewo, Gim. Kcynia.  Uczniowie po rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań udali się na słodki poczęstunek. Rywalizacja  była bardzo wyrównana ,a końcowe wyniki przedstawiają się tak:

1 miejsce- Hubert Antczak SP Dziewierzewo, 2 miejsce- Kacper Śliwa  SP Mycielewo, 3 miejsce – Agata Mika  Gim. Kcynia

Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów, Pani Małgorzacie Kwiatkowskiej za organizację tegoż konkursu, Panu Markowi Dubiel z Komisariatu Policji w Kcynii za przybycie oraz uczniom za ogromne zaangażowanie co zaowocowało wysokimi  wynikami.

     Sandra Stupek

KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY W FORMIE POSIŁKU

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni uprzejmie informuje, że w ramach wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 dzieci do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniowie do czasu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie posiłku podczas zajęć w przedszkolu/szkole.

Szczegóły pod tym adresem

Profilaktyczna pogadanka

10 maja 2018 roku odbyło się spotkanie z panią Anetą Okoniewską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią oraz policjantami Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią panią Zofią Wrzeszcz i panem Marcinem Pilch. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi do czego może doprowadzić nieświadome korzystanie z portali, głownie tego do jakich skutków może doprowadzić dodawanie towarzyskich zdjęć, na których jedna z osób ze zdjęcia może być ofiarą hejtu i cyberprzemocy.

Dowiedzieliśmy się również z jakimi konsekwencjami możemy się liczyć posiadając alkohol i papierosy, gdy jesteśmy niepełnoletni ,a także gdy posiadamy narkotyki i inne używki. Opowiedziano nam także kilka incydentów, które to mają mieć na celu przestrzec nas przed takim postępowaniem. Gościom bardzo dziękujemy za te bardzo przydatne informacje a pani Małgorzacie Kwiatkowskiej za zainicjowanie i zorganizowanie tegoż spotkania.

Sandra Stupek

 

Test na kartę rowerową czas zacząć

15 maja 2018 roku uczniowie klasy IV przystąpili do swojego pierwszego egzaminu na pierwsze prawo jazdy w życiu. Mowa oczywiście o karcie rowerowej. To dopiero pierwsza część – teoretyczna i ona decyduje o awansie do etapu praktycznego. Życzymy powodzenia!

2 tygodnie później dzieci przystąpiły do etapu praktycznego i wszyscy skończyli go z powodzeniem.

WN

Piąta kreatywnie

10 maja uczniowie klasy V wybrali się na zajęcia z robotyki do Edurobots LEGO w Bydgoszczy.

Nasi uczniowie mieli okazję pod okiem instruktora zbudować i zaprogramować „milusia” lub wyścigówkę.

Piątoklasiści konstruowali i programowali roboty z najbardziej zaawansowanych zestawów Lego: Mindstorms EV3 lub NXT 2.0. To właśnie z tych klocków został zbudowany robot Cubestormer 3, który ustanowił rekord świata w układaniu kostki Rubika. Owe klocki uczą logicznego myślenia, pobudzają kreatywność łącząc zabawę z nauką informatyki, matematyki i fizyki.

Kolejna atrakcją wycieczki był Edu Escape Room, czyli pokój zagadek dla dzieci to fantastyczne miejsce do kreatywnych zabaw. Dzieci uczą się pracy i zabawy zespołowej, rozwijają swoje umiejętności kreatywnego myślenia oraz sprytu.

Dobra zabawa i humory dopisywały dlatego kolejną wycieczkę zaliczamy do udanych i oczywiście mamy ochotę na więcej.

AP

Uczniowie z Mycielewa w bydgoskiej książnicy

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VII oraz  gimnazjaliści udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Młodzież, podzielona na zespoły, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników książnicy.  Uczestniczyła w warsztatach dotyczących wartości i ich znaczenia  w życiu człowieka. Młodzi ludzie zapoznali się także z propozycjami literatury poświęconej  tematyce wartości.  Nasi uczniowie wzięli również udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych gier planszowych. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w escape room.  Każdej z grup udało się
w wyznaczonym czasie opuścić pokój zagadek i szyfrów. Chętni uczniowie zwiedzili  wystawy prezentowane w Muzeum Oświaty mieszczącym  się w budynku biblioteki. Zobaczyli  tam m.in. sprzęty, stroje i pomoce dydaktyczne stosowane w szkołach w okresie międzywojennym i w czasach  PRL. Młodzież wróciła z wycieczki nie tylko bardzo zadowolona, ale także wyposażona w nową wiedzę i doświadczenie.  Opiekunkami uczniów w trakcie wyjazdu były panie:  Marzena Borzych i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

Tekst i foto: J. Biernacka-Kozerewicz

Na Ranczo u Amadeusza

Dnia 09 maja 2018 r. przedszkolaki z grup „Oa”, „Ob” i  „Oc” wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili na Bielawach „Ranczo Amadeusza”. Na miejscu przywitał dzieci właściciel rancza pan Andrzej Andrzejewski  z rodziną.

Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Były konkursy, zawody sprawnościowe. Dzieci miały okazję wykazać się własną sprawnością fizyczną. Strzelały z łuku, „łowiły ryby”, przeciągały linę, skakały w workach. Wiele radości sprawiły dzieciom przejażdżki psim zaprzęgiem, malowanie twarzy   oraz puszczanie baniek mydlanych. Na ranczu nie zabrakło również ciekawych zwierząt. Były psy rasy husky, kozy, agamy brodate, karaluchy syczące, rzadko spotykane gatunki kur i nutrie, o których właściciel opowiadał z wielką pasją. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grillu. Dzieci bawiły się doskonale. To był wspaniały wypoczynek na łonie natury.

                                                                              Iwona Wojtkowiak

Uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

        30 kwietnia z  okazji przypadającej w tym roku 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przedstawiciele klasy III gimnazjum oraz klasy IV szkoły podstawowej zaprezentowali społeczności szkolnej program słowno-muzyczny.
Na wstępie głos zabrała nauczycielka historii, która przypomniała zebranym o potrzebie  świętowania, zarówno rocznicy uchwalenia konstytucji, jak również przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP. Zachęciła uczniów do brania udziału w różnorakich uroczystościach i imprezach patriotycznych, które zostaną zorganizowane w okolicy w ciągu najbliższych dni. Kolejno zaprezentowano krótki  film poświęcony obradom Sejmu Wielkiego i okolicznościom uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W dalszej części uroczystości  przedstawiono program artystyczny, w trakcie którego nie zabrakło poezji i pieśni patriotycznych ukazujących doniosłość wydarzeń z 1791 roku. Wspominano także o obchodach kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 maja w trudnych czasach zaborów i walki o niepodległość.  Najmłodsi uczniowie zatańczyli poloneza. Na zakończenie wszyscy zebrani  odśpiewali pieśń  pt.  „Maryjo Królowo Polski” z okazji przypadającego, także 3 maja, święta Matki Bożej Królowej Polski.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto: Aleksandra Strzyżewska