Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkanocne jajo”

Konkurs pt. ”Wielkanocne jajo” adresowany był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości i umiejętności manualnych. Zadaniem było przygotowanie jaja w formie przestrzennej dowolnymi materiałami. Wpłynęło sporo ciekawych  prac, wszystkie zostały nagrodzone.

Organizator konkursu: I. Wojtkowiak

Targi edukacyjne zamiast wagarów

21 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się targi edukacyjne, na których pięć szkół tj. I L.O. im. Bolesława Krzywoustego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. komandora Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią, a także Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, przedstawiło swoje prezentacje zachęcające uczniów naszej szkoły do rozpoczęcia w nich po zakończeniu nauki w gimnazjum.
Dzień otworzyły występy dwóch uczennic  – Dominiki Motyki i Zuzanny Trzebiatowskiej, po czym głos zabrała pani dyrektor mgr Katarzyna Walasiewicz.
Zatańczyła również uczennica klasy 7 – Anastazja Spławska.
Po zaprezentowaniu krótkich filmików była możliwość podejścia do stanowisk każdej ze szkół, gdzie można było dowiedzieć się wielu dodatkowych informacji oraz otrzymać ulotki zawierające wszelkie informacje dotyczące ofert edukacyjnych na najbliższy rok szkolny, z czego to nasi uczniowie bardzo chętnie skorzystali.
Dziękujemy przedstawicielom wyżej wymienionych szkół za poświęcony nam czas oraz pani pedagog Małgorzacie Kwiatkowskiej za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

Sandra Stupek – klasa II a

Sukces naszych siódmoklasistów w konkursie historycznym!

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w III Gminnym Konkursie Historycznym  „Polska Piastów” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową  im. popr. Marka Uleryka w Dziewierzewie oraz przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie 16 marca b.r. w Dziewierzewie.

Uczniowie reprezentujący sześć szkół podstawowych z terenu gminy Kcynia rozwiązywali test dotyczący najdawniejszej historii Polski. Konkurs miał charakter zmagań indywidualnych. Naszą szkołę reprezentowali, podobnie jak w roku ubiegłym,: Patrycja Bojas, Paweł Strzyżewski i Marcin Kaleta. Wcześniej przeprowadzono eliminacje szkolne, które wyłoniły tych troje zwycięzców. Nasi uczniowie zajęli  w Dziewierzewie kolejno: drugie miejsce- Partycja Bojas  i trzecie miejsce- Paweł Strzyżewski ( ex aequo  z uczennicą Agatą Grzechnik ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie),  ustępując jedynie Alanowi Jagodzińskiemu ze szkoły
w Palmierowie.
Dodajmy, że w ubiegłorocznej edycji Patrycja również zajęła drugie miejsce przegrywając z Alanem. Organizatorami konkursu byli nauczyciele:  pani Aleksandra Kulczyńska- Milik oraz pan Grzegorz Kruś. Prace konkursowe sprawdzali nauczyciele historii,  panie:  Natalia Żychlińska-Nowakowska,  Agnieszka Siwiak oraz Joanna Biernacka-Kozerewicz. Dodajmy, że każdy uczestnik zmagań otrzymał wartościową nagrodę ufundowaną przez sponsorów. Dyplomy i upominki, oprócz organizatorów,  wręczał również Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga.

Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!

 Tekst i foto: J. Biernacka-Kozerewicz

Iza Frątczak na podium Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania „Moja Ojczyzna”!

22 marca 6 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, zorganizowanym przez Nakielski Ośrodek Kultury. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez panie: Beatę Janicką i Agnieszkę Koralewską- Hak. Byli to:
Amadeusz Hak z kl. IV
Zofia Nowakowska z kl. V
Hubert Lis z kl. V
Iza Frątczak z kl. VI
Karolina Konopka z kl. VI
Wiktoria Stypczyńska z kl. VI
Konkurencja była bardzo duża, ale Iza Frątczak reprezentująca naszą szkołę zdobyła II miejsce!
Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę, a w szczególności Izie.

 

A. Hak

 

Z MYCIELEWA DO RZYMU!

Zofia Strzyżewska i Kaja Stróżyk uczennice III klasy gimnazjum ze

Szkoły Podstawowej w Mycielewie odniosły wielki sukces w szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego  o Wielkich Polakach: Św. s. Faustyna Kowalska – życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.   

Celem konkursu, adresowanego do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej i klas gimnazjum, jest  wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich  Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko- pomorskim, rozwijanie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu i rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności, łączenie wiedzy i praktyki z różnych dziedzin naukowych. Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a współorganizatorami są m.in.: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli  we Włocławku, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli  w Toruniu.

W etapie szkolnym w województwie kujawsko-pomorskim w konkursie wzięło udział 662 uczestników, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 180 uczniów ( w tym trzy uczennice z naszej szkoły: Zofia Strzyżewska, Kaja Stróżyk i Natalia Borzych),do finału dostało się 45 uczniów. Tytuł laureata zdobyło 21 uczestników, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów. Najlepsza w tym gronie okazała się Zosia Strzyżewska, zdobywając I miejsce  a Kaja Stróżyk zajęła miejsce III! Główną nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Warto dodać, że uczniowie szkoły w Mycielewie co rok biorą udział z sukcesem w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Podczas wcześniejszych edycji przygotowywała uczniów pani Renata Szczepaniak, natomiast w tym roku opiekunem merytorycznym był ks. Marcin Wierzchosławski.

Gratulujemy Zosi i Kai sukcesu!

 Katarzyna Walasiewicz

Od przyrodnika do technika

Uczniowie wzięli udział w I edycji Konkursu Przyrodniczo-Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu przy współpracy Towarzystwa Przyrodniczego „ALAUDA” w Toruniu

Warto nadmienić nadmienić, iż Konkurs został objęty HONOROWYM PATRONATEM Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs Przyrodniczo-Techniczny składa się z trzech etapów. Etap I – eliminacje szkolne mamy już za sobą. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim którzy się przygotowali, a o zaangażowaniu świadczą małe różnice punktowe.

Do drugiego etapu przechodzą: 1. Paweł Strzyżewski, 2. Zosia Strzyżewska, 3. Oliwia Łukomska, 4. Kaja Stróżyk, 5. Ewa Ciesielska

Anna Pyszczyńska

Patrycja Bojas uczestniczką etapu rejonowego konkursu z historii

W sobotę 10 marca uczennica klasy VII SP w Mycielewie  Patrycja Bojas brała udział w zmaganiach konkursowych etapu  rejonowego VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, które odbyły się w ZS nr 7 w Bydgoszczy. Wcześniej uczennica pomyślnie przeszła etap szkolny uzyskując wymagany próg punktowy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników etapu rejonowego. Dodajmy, że konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Podkreślmy, że Patrycja oprócz zdolności humanistycznych, posiada też uzdolnienia matematyczne. Już dwukrotnie zakwalifikowała się bowiem do etapu rejonowego konkursu kuratora z matematyki. Gratulujemy!

Tekst i foto:  J. Biernacka-Kozerewicz

Dzień Kobiet wg SU i MSU

Z okazji ,,Dnia Kobiet” chłopcy z oddziałów 0-3 nadawali tytuł ,,Super dziewczyny”, a ostatecznie zostały nimi: Kl. 1 – Oliwia Pikul, Kl. 2 – Antonina Jaszak, Kl. 3 – Julia Kotłowska, Kl. 0a – Hanna Gałązka, Kl. 0b – Marysia Rubaszewska, Kl. 0c – Daria Dryl

 

                                                           Opiekun MSU – JW

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy dzień kobiet, z tej okazji wszyscy byli ubrani bardziej odświętnie niż na codzień. Zorganizowany był również apel tematyczny z elementami artystycznymi, w tym między innymi krótkie przedstawienie. Obejrzeliśmy też film z wypowiedziami pracowników szkoły pt. „Jak to jest być kobietą?”.

Zuzia Trzebiatowska

Pamięć to nasz zbiorowy obowiązek

Społeczność naszej szkoły uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uczniowie z klasy 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Joanny Biernacka-Kozerewicz przygotowali montaż słowno-muzyczny wspominający bohaterów  czasów walki z komunistycznym reżimem, których uczciliśmy minutą ciszy.

Zuzanna Trzebiatowska

Dowóz – rekolekcje

Kcynia 12, 13, 14 marca 2018 r.

REKOLEKCJE OD GODZINY 9.00-10.00

Gimnazjum rekolekcje do 10.30 odwóz trasą Turzyn-Szczepice-Sipiory

8.20 Sipiory
8.30 Szczepice (koło sklepu we wiosce)
8.40 Turzyn (przystanek środkowy za p. Wojteckim)

REKOLEKCJE OD GODZINY 10.30-11.30

SP IV-VI rekolekcje do 12.00 odwóz Malice, Turzyn
10.10 Malice
10.20 Turzyn

REKOLEKCJE OD GODZINY 12.00-13.00

SP 0-III rekolekcje do 13.30 odwóz Malice, Turzyn

11.30 Malice
11.40 Turzyn

Rekrutacja do przedszkola

Szanowni Rodzice.

Informujemy, że trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego w naszej szkole (dzieci trzyletnie, czteroletnie, pięcioletnie, sześcioletnie). 

W terminie od 05.03.2018 r. do 23.03.2018 r. prosimy o złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub pod numerami tel. 52 384-84-05,  501-702-841

Dokumenty do pobrania w dziale rekrutacja

Dyrektor szkoły