Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Karnawał 2018

Najmłodsi i ci starsi bawili się przy muzyce DJ-a.

Foto G. Wesół, P. Kaleta

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W piątek 9 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mycielewie obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku szkoła została zgłoszona do akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/, skąd drogą pocztową, otrzymaliśmy materiały edukacyjne i plakaty. Przedsięwzięcie przygotowała klasa II a gimnazjum wraz z wychowawcą i nauczycielem informatyki – Wawrzynem Nowakiem.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w apelu, podczas którego obejrzeli filmy edukacyjne. Trafionym pomysłem okazał się quiz z nagrodami na tematy internetowe. Na koniec tradycyjnie wyemitowaliśmy 2 filmy własnej produkcji, które spotkały się z wielkimi brawami. Można je obejrzeć po tymi linkami:

film1

film2

WN

Podsumowanie wyników nauczania

W piątek 9 lutego br. dyrektor Katarzyna Walasiewicz podsumowała I okres roku szkolnego 2017/2018.

wyróżnieni 2017-2018

WN

Czad i lód mogą zabić

7 lutego 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie  wysłuchali informacji o bezpieczeństwie w trakcie zabaw zimowych – szczególnie na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dużo uwagi poświęcono również niewidzialnemu zabójcy – czadowi.

Na koniec prowadzący  spotkanie  mł. bryg. Marcin Jędrzyński z Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią zorganizował konkurs, w którym uczennica Roksana Trzaskowska wygrała wysokiej klasy domowy czujnik tlenku węgla.

O agresji u dzieci

5 lutego 2018 r. w czasie zebrania z rodzicami Szkoły Podstawowej w Mycielewie pani psycholog mgr Ewa Burzyńska – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią wygłosiła prelekcję nt. „PRZECIWDZIAŁANIE AGRESJI U DZIECI”.

VI turniej Tańca

Po raz szósty w naszej szkole dla uczniów klas I-III odbył się Turniej Tańca. W tym roku w swojej kategorii miejsca na podium wywalczyli uczniowie klasy I. I tak : I miejsce przypadło dla  Nadii Mlickiej i Wojtka Sołdyga a miejsca II powędrowało do duetu Ania Połczyńska i Oliwia Pikul oraz dla Oliwii Stypczyńskiej. Gratulujemy!!!

MT

Dzień Babci i Dziadka w klasie I

Zawsze możesz na nich liczyć, dobrą radą służą Ci, wytrą łezki kiedy trzeba i cukierka dadzą Ci. Tacy właśnie są nasi Dziadkowie. Kochają miłością bezwzględną swoich wnuków i uwielbiają ich obecność w swoim codziennym życiu. 21 i 22 stycznia obchodzą swoje wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. To wówczas szczególnie można im podziękować za cały trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.

Również i nasi uczniowie chcieli w sposób szczególny podziękować swoim Dziadkom i tak dnia 19 stycznia 2018 do klasy pierwszej przybyli właśnie Ci wyjątkowi goście. Usiedli wygodnie i wysłuchali tego, co ich wnuczęta dla nich przygotowały. Były wiersze, piosenki i życzenia. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców oraz kawę i herbatę.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

MB

Klaun na sali

GW

„Cudowny chłopak” wzruszył do łez

30 stycznia 2018 roku 45 uczniów gimnazjum i klasy siódmej wybrało się do kina na wzruszający film „Cudowny Chłopak” w ramach Filmowej Akademii Młodych. W filmie chłopiec o imieniu Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.
Przed filmem  nauczyćliśmy się jak pomagać niewidomym, dzięki gościom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy.

WN

Używki według II b

Jak to już w naszym szkolnym samorządzie bywa, poza świetną zabawą, jest też czas na powagę i trochę nauki z życia codziennego.
31 stycznia uczniowie klasy 2b przygotowali apel na temat szkodliwości stosowania używek. Dość częsty temat, aczkolwiek jak najbardziej przydatny. Zebrani uważnie wysłuchali, prezentacji, oby wyciągnęli z niej jak najlepsze wnioski.

Zuzia Grzegorek