Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KARNAWALE

Pod takim hasłem odbył się 23 stycznia Dzień Dziadków w najstarszej grupie przedszkolnej, w Szkole Podstawowej w Mycielewie. Dzieci wystąpiły przed swoimi dziadkami recytując wiersze i śpiewając piosenki – min. „Przedszkolną sambę”. Po wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków wszyscy zasiedli do kawy i ciasta, które przygotowali rodzice. Następnie poproszono dziadków aby rozpoznali swoje wnuki po głosie. Były również konkurencje sprawnościowe. Wiele emocji wywołało zwijanie wełny w kłębek na czas. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć dziadków z wnukami.

GW

O naszych pasjach

W ubiegłym tygodniu uczeń kl V Alan Tracz opowiedział swoim kolegom i koleżankom z klasy o swojej pasji. Była to kolejna lekcja z cyklu – „Jak ciekawie spędzam czas, czyli o moich zainteresowaniach i pasjach”. Poprzednim razem Ola Strzyżewska opowiadała o Japonii, a teraz Alan otwierał przed nami tajemnicze wrota kostek Rubika. Najpierw zaprezentował nam swoje zdolności opowiedział historię jego przygody z kostkami, a na koniec opowiedział o sposobach ich układania i tajemniczych algorytmach. Podczas następnej lekcji mamy w planach zaopatrzyć się w tą zabawkę i  na własnej skórze odczuć radość i satysfakcje z układania tej magicznej kostki.

AP

„Aktywna tablica” w naszej szkole!

21 grudnia 2017 roku  baza dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Mycielewie  wzbogaciła się o  kolejną tablicę interaktywną, projektor oraz interaktywny monitor dotykowy o wartości 17.399.00 zł.  Nowy sprzęt multimedialny szkoła otrzymała w wyniku przystąpienia do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa, natomiast w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę. Klasyfikacja wniosków nastąpiła do 27 września 2017 r. i Szkoła Podstawowa w Mycielewie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.919,99 zł, pozostałe 3.480 zł  stanowiło wkład własny organu prowadzącego (Gminy Kcynia). Dzięki temu w szkole w Mycielewie  zakupiono monitor interaktywny 65’’, tablicę interaktywną 82’’ oraz projektor ultra krótkoogniskowy.

Otrzymane zestawy multimedialne umożliwiają  interaktywne metody pracy na zajęciach z różnych przedmiotów, toteż w ramach programu „Aktywna tablica” nauczyciele odbyli szkolenie korzystania z nowego sprzętu.

Spotkanie z Koziołkiem

Wyjazd przedszkolaków do SZUBINA -10 stycznia 2018 – na PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA – przedstawienie teatralne  w wykonaniu NARODOWEGO TEATRU  EDUKACJI Z WROCŁAWIA.

GW