Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Wesołych Świąt

„Jeżeli tak uroczyście
obchodzimy narodzenie Jezusa
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym
i niepowtarzalnym…”
Jan Paweł II

Serdecznych Świąt otulonych śniegiem i ciepłem rodzinnym oraz spełnienia marzeń w Nowym 2018 Roku życzą:

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Mycielewie

Jasełka 2017

W piątek 22 grudnia 2017 r. uczniowie uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez ks. Marcina Wierzchosławskiego. Gościem był sołtys Szaradowa – Henryk Sowa, który nagrodził uczniów za udział w konkursie „Moje Boże Narodzenie”. Organizatorem konkursu była Dyrektor Szkoły i pan Sowa – radny Rady Miejskiej w Szubinie. Fundatorami nagród byli: Henryk Sowa, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie oraz Szkoła Podstawowa w Mycielewie.

Mikołaj spełnia sny

     17 grudnia uczniowie klasy pierwszej wraz z kilkoma koleżankami z klasy trzeciej udali się na swoją pierwszą wycieczkę do Bydgoszczy do kinoteatru Adria, na wspaniały spektakl pt. „Mikołaj spełnia sny”.

     Swoją przygodę rozpoczęli o godzinie 11.00 – ruszając busem spod szkoły w kierunku Bydgoszczy. Na miejscu udali się z paniami do kinoteatru, gdzie z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie występu. Wówczas aktorzy zabrali dzieci w podróż do swojej zaczarowanej krainy. Na miejscu dwa figlarne skrzaty: Maniek i Gutek wprowadzili ich w świąteczny nastrój. Zajmowali się oni pakowaniem prezentów, nad czym czuwała groźna inspektorka Pani Kontrolka. Kiedy wszystko było gotowe, okazało się, że zniknął święty Mikołaj. I co teraz będzie?… Dzielny Supermen Rudi rusza do Krainy Dzwoneczka z misją odnalezienia Mikołaja. Dzwoneczek przybywa na ratunek, ale tylko dzieci mogą pomóc go odnaleźć. Swoją wiarą mogą uratować święta. Dzieci czynnie brały udział w spektaklu. Odpowiadały na liczne pytania, śpiewały piosenki. Na koniec udali się na scenę, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Z powrotem na terenie szkoły uczniowie byli ok. godziny 14.30, gdzie czekali już na nich rodzice. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

MB

Ola o Japonii

13 grudnia Ola Strzyżewska – uczennica kl V przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów lekcję, której tematem była Japonia i jej  kultura oraz kuchnia.
Ola oczarowała nas posiadaną wiedzą i sposobem w jaki opowiada o swojej pasji.

AP

Świąteczne przesłuchanie

W grudniowy poniedziałek, w ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia, dyrektor Katarzyna Walasiewicz wraz z Henrykiem Sowa przeprowadziła przesłuchanie do konkursu „Moje Boże Narodzenie”.

BO MY LUBIMY LUDZI

Już od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

W tym roku po raz kolejny mogliśmy zostać darczyńcami i obdarować wybraną rodzinę. Członkowie „Małego Wolontariatu” aktywnie zbierali dary, a później je pakowali. Wszystkie paczki trafiły do NOK, gdzie w tym roku mieściło się centrum Szlachetnej Paczki, a później zostały przewiezione do potrzebujących.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

 Bardzo dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro  i otwartość na drugiego człowieka.

Joanna Maćkowska-Wrzyszcz

Mikołajkowo

6 grudnia pani od j. angielskiego zachęciła dzieci do śpiewania angielskich piosenek świątecznych… Oczywiście święty Mikołaj nie zapomniał o podarkach dla naszych pociech.