Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Wiersz dla Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Mycielewie w piątek 24 listopada 2017. Myślą przewodnią w tym roku był – „MIŚ w POEZJI”.

Chętne dzieci z klas 0-III recytowały indywidualnie wiersze o misiach, których wcześniej nauczyły się w domu. W zamian za to otrzymywały „ Małe co nie co” i pamiątkowy dyplom. Między występami poszczególnych grup wszyscy brali udział w zabawach ruchowych do znanych piosenek. W czasie spotkania panowała radość, a uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy. Już myślimy o kolejnym spotkaniu za rok.

Gabriela Wesół

Zakwasy po trampolinarni

24 listopada 45 uczniów gimnazjum i klasy VII przeżyło bardzo wyczerpujące zabawy w bydgoskiej trampolinarni. Opiekunami wycieczki byli: Joanna Maćkowska-Wrzyszcz, Andrzej Kulczyński i Wawrzyn Nowak.

WN

„Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom” – podsumowanie

 

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu programu „Myśliwi Dzieciom – Dzieci Zwierzętom”  w roku szkolnym 2016/2017. Przypomnijmy, że celem tego programu edukacji ekologiczno-łowieckiej  jest współuczestnictwo uczniów z kołami łowieckimi w zakresie aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, a także poznawanie podstawowych zwierząt żyjących w polskich łowiskach, ze szczególnym uwzględnieniem zająca, królika, kuropatwy i bażanta.

Uczniowie naszej szkoły poprzez szereg działań edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli przyrody i biologii znaleźli się wśród piętnastki nagrodzony szkół spośród ponad setki. Zadania podjęte w tym programie to  min. spotkania z myśliwymi i leśnikami w klasie szkolnej i terenie. Wsiedlanie bażantów i kuropatw na terenie gminy Kcynia, a także udział w konkursach organizowanych przez współpracujące ze szkołą Koło Łowieckie nr 9 Gwardia w Bydgoszczy, udział w konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo Szubin , a także pielęgnacja zasadzonych remiz śródpolnych.

Sam udział w programie to dla nas ciekawa i pouczająca przygoda, a jeśli nasz wysiłek został zauważony to tym bardziej nam miło. Uroczystość odbyła się w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej gdzie gościł nas Pan prof. Włodzimierz Majewski rektor uczelni i jednocześnie prezes Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA.  Zaszczytu odbioru nagród wraz z dyrektor szkoły Panią Katarzyną Walasiewicz doznali również uczniowie Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Trzebiatowska i Marcin Kaleta. Serdecznie pragniemy podziękować opiekunowi naszej szkoły Panu Kazimierzowi Stosikowi za nieocenioną pomoc w realizacji programu.

Anna Pyszczyńska

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny”

23 listopada 20174 roku 19 uczniów klas IV-VII przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny”. Czekamy na wyniki i nagrody.

WN

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Katarzyną Walasiewicz  i nauczycielką historii panią Joanną Biernacką-Kozerewicz brali udział w obchodach  Święta Niepodległości w Szaradowie. Odpowiadając na zaproszenie księdza proboszcza Pawła Kowalskiego oraz  sołtysa Szaradowa pana Henryka Sowy, zgromadzili się na miejscowym cmentarzu, by oddać cześć poległemu bohaterowi walk o niepodległość.  Następnie zebrani przemaszerowali z biało-czerwonymi flagami do kościoła, w którym odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny. Na zakończenie uroczystości młodzież z naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Polakom walczącym o niepodległość.

Ten sam program artystyczny zaprezentowano także uczniom oddziałów  IV-VII i gimnazjum w naszej szkole.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz,
foto Katarzyna Walasiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień poprzez pisanie miłych słów i pozdrowień na przygotowanych przez uczniów kolorowych listkach. Wszystkie listki zostały umieszczone na specjalnym drzewie, które widnieje na korytarzu szkolnym.

Jak być życzliwym?

Wystarczy kierować się zasadą: Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

                                     I.W.

W zimowej scenerii

W ubiegły czwartek uczniowie klas III- VIII SP pod opieką pań: Beaty Janickiej, Joanny Biernackiej Kozerewicz  i Agnieszki Koralewskiej-Hak wybrali się do Nakielskiego Domu Kultury, by obejrzeć  przedstawienie teatralne- musical pt. „Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru.  Spektakl był bardzo ciekawy i wprowadził nas w tajemniczy, zimowy  klimat, a efekty specjalne jeszcze bardziej pobudziły nasze zmysły.

A. K-H

Okulary do pary

15 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dzień szalonych okularów. Jak widać pomysł się udał, wszyscy mieli dużą frajdę.  Dodatkowo każdy kto miał takie ciekawe okulary był zwolniony z odpytania, co tym bardziej ucieszyło uczniów.

Zuzia Grzegorek

W bydgoskim Exploseum

9 listopada grupa 38 uczniów wraz z opiekunami: panią Marzeną Borzych, panią Małgorzatą Kwiatkowską oraz z panią Joanną Biernacką-Kozerewicz udała się na autokarową wycieczkę do Bydgoszczy, której celem było zapoznanie się z wystawami w muzeum Exploseum.  Zwiedzający usłyszeli od przewodnika historię zakładów DAG Fabrik Bromberg, które istniały na terenie Bydgoszczy w czasie II wojny światowej. Były to fabryki produkujące trotyl, nitroglicerynę i proch bezdymny, zaspokajające 1/5 zapotrzebowania armii niemieckiej na froncie wschodnim, wykorzystujące niewolniczą pracę Polaków, a pod koniec wojny, także  kobiet żydowskich. Zimą 1945,  po opuszczeniu zakładów przez Niemców, maszyny i urządzenia fabryczne zostały wywiezione do ZSRR.  Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała historii zakładów, odpowiadała na pytania przewodnika oraz zwiedziła siedem budynków pofabrycznych połączonych podziemnymi korytarzami.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz,
f
oto: Julia Ziemińska, Malwina Wałkiewicz

Tematycznie z okazji 1 listopada

6 listopada klasa 2a gimnazjum przygotowała apel tematyczny, dotyczący ważnego święta. 1 listopada obchodziliśmy Wszystkich Świętych. Jest to czas wspomnień o tych, którzy odeszli. Ważne, aby pamiętać o nich, mówić o ich zasługach, osiągnięciach, ponieważ na to zasługują. Podczas występu przytoczono m.in. słowa ks. J. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, myślę że trafiają one do wszystkich, uświadamiając nas, że śmierć może nadejść w każdej chwili. 

Z. Grzegorek

Śniadanie daje moc!

8 listopada 2017 r. dzieci z „Biedronek” i  „Krasnali”, wraz ze swoimi wychowawczyniami, wzięły udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Tego dnia przyniosły one do przedszkola zdrowe produkty, m.in. pomidory, ogórki, ser, paprykę, rzodkiewki.
Po umyciu i przygotowaniu produktów przygotowaliśmy smaczne i zdrowe kanapki.

I.W., A.N.