Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Zdrowie na talerzu zniknęło w mgnieniu oka

27 października mieliśmy okazję uczestniczyć w „Dniu Zdrowej Żywności” – zorganizowanym przez SU. Każda klasa wykazała się dużym zaangażowaniem w przygotowaniu kanapek z wszystkim co zdrowe. W nagrodę mogliśmy je wszystkie zjeść, a że zniknęły w mgnieniu oka? Zobaczcie sami 🙂

Zuzanna Trzebiatowska

1 miejsce w gminie i 3 w powiecie chłopców w mini piłce nożnej

1 miejsce w gminie i 3 w powiecie chłopców w  mini piłce nożnej

Skład drużyny:
Bartek Czechowski, Patryk Winkowski, Kuba Mlicki, Szymon Obszyński, Paweł Majewski, Marcin Szczepaniak, Sebastian Przybylski, Bartek Kaczmarek, Alan Tracz

Chłopcy najlepsi w piłkę nożną

30.10.17 r. w hali sportowej w Kcyni odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Mini piłce ręcznej dziewcząt oraz chłopców szkół podstawowych.
Nasi chłopacy okazali się bezkonkurencyjni pokonując rówieśników z Dziewierzewa oraz z Kcyni.
Skład drużyny:
Bartek Czechowski, Patryk Winkowski, Kuba Mlicki, Szymon Obszyński, Paweł Majewski, Bartek Kaczmarek, Alan Tracz, Fabian Sojka, Patryk Kręcisz.
Dziewczęta pokonały zawodniczki z Palmierowa, uległy drużynom z Kcyni oraz Dziewierzewa.
Skład drużyny:
Czechowska Kinga, Frątczak Izabela,Jeż Joanna,Jurek Weronika, Katafiasz Natalia, Kluj Martyna, Konopka Karolina, Przybylska Wiktoria, Skrzyńska Marika, Stypczyńska Wiktoria, Ziemińska Małgorzata

AK

O grzybach wiemy coraz więcej

W ubiegłym tygodniu w klasie V odbyła się ciekawa lekcja przyrody, którą poprowadziła p. G. Schulz grzyboznawca ucząca w naszej szkole j. angielskiego. Już w ubiegłym roku mieliśmy okazję korzystać z wiedzy posiadanej przez p. Galinę, potrafi ona znakomicie przekazać cechy grzybów które najczęściej zbieramy w naszych lasach, powiedziała na co szczególnie powinniśmy uważać, dlaczego grzyby są tak ważne dla różnych  mieszkańców lasu i powtórzyliśmy budowę grzybów. Dziękujemy również leśniczemu p. A. Borkowskiemu, który umożliwił p. Galinie przyniesienie do klasy różnych gatunków grzybów wraz z ich naturalnym podłożem.

AP

Nie znasz nie oceniaj

25 października klasa 3 gimnazjum przygotowała apel tematyczny „Nie znasz nie oceniaj”. Niby tak proste hasło, ale niestety większość z nas i tak wyciąga wnioski na temat drugiej osoby, bez podstaw. Takie akcje są bardzo ważne, aby uświadomić młodzież o dość poważnym problemie. Na szczęście uczniowie owej klasy zdołali wyzwaniu i bardzo dobrze ukazali smutną prawdę. Myślę, że dali tym wiele do myślenia każdemu z nas.

 Z. Grzegorek

AHOJ FLISACY

25 października teatr muzyczny „KULTURKA” z Poznania zaprezentował koncert z okazji ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Była to muzyczna podróż przez całą Polskę brzegiem naszej największej rzeki – od szczytów Tatr aż po Bałtyk. A także podróż w czasie – do wieków, gdy właśnie Wisła była jedną z najważniejszych rzek świata, a rozśpiewani flisacy na jej falach od wiosny do jesieni spławiali rozmaite towary.

Wystąpił: wokal, gitara ,trąbka, fujarka góralska, trombita

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie miasta leżą nad Wisłą, poznać pieśni i melodie związane z tymi miastami, a także poznać zawód flisaka.

I. Wojtkowiak

Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” stworzonym wyłącznie dla szkół podstawowych.
Dlatego każdy uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” zostanie wyróżniony. Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” otrzymają prestiżowy tytuł „Orzeł Informatyczny” wraz z dyplomem i cenną nagrodą. Również szkoła i nauczyciel zostanie uhonorowany za wkład w przygotowanie „Orła” – mistrza Polski.

Każdy z testów składa się z 21 pytań o różnym stopniu zaawansowania. Konkurs informatyczny przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2 do 7.

W naszym konkursie nie ma przegranych.

Uczniowie uczestniczący w ogólnopolskim konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymają dyplom uznania.

Najlepsi otrzymają tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu, dyplomy i cenne nagrody w tym stypendia naukowe do 500 zł

Zapraszamy do wspólnej zabawy i intelektualnego współzawodnictwa!!!

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny” odbędzie się 23 listopada 2017 r.

Zapisy u nauczyciela informatyki do 3 listopada 2017 r.

Przykładowe pytania do poszczególnych klas znajdują się pod tym linkiem.

DEN na 100 lat!

13 października w naszej szkole przeżywaliśmy niecodzienne święto. Obchodziliśmy bowiem 100-lecie istnienia Szkoły w Mycielewie. Uroczystości jubileuszowe połączono z gminnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku uroczystości została odprawiona Msza św. w intencji społeczności szkolnej, którą celebrowało pięciu księży: ksiądz dziekan Michał Kostecki z Kcyni, ksiądz proboszcz parafii Szaradowo Paweł Kowalski, uczący w naszej szkole religii ksiądz Maciej Wierzchosławski oraz księża absolwenci naszej szkoły- Waldemar Krawczak oraz Maciej Kulczyński. Służbę liturgiczną i śpiew zapewnili uczniowie naszej szkoły.

Następnie zaproszono  gości do zwiedzania wystawy przygotowanej w holu szkoły przez nauczycieli pod kierunkiem pani Gabrieli Wesół. Zaprezentowano na niej pamiątki dostarczone przez absolwentów, m.in. zdjęcia, świadectwa szkolne, artykuły z gazet oraz kroniki. Zwiedzający mieli możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej. Wystawa dostarczyła wielu wzruszeń, zwłaszcza starszym absolwentom i nauczycielom.

Po obejrzeniu wystawy rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Po wprowadzeniu sztandarów, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Agnieszki Koralewskiej-Hak zaprezentowali poloneza. Tańcząca  młodzież ubrana była w stroje szlacheckie wypożyczone przez opiekuna z Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W dalszej części obchodów głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz, która powitała zaproszonych gości oraz całą społeczność naszej szkoły. W sposób szczególny podkreśliła obecność pani Leokadii Teresy Majewicz, sybiraczki prowadzącej w naszej szkole żywe lekcje historii. Pani dyrektor  przybliżyła dzieje szkoły W Mycielewie, wspominając m.in. dotychczasowych kierowników i  dyrektorów placówki. Poprosiła także o uczczenie minutą ciszy wszystkich nieżyjących pracowników i absolwentów szkoły. Kolejno pani dyrektor podziękowała
i wręczyła upominki obecnym na uroczystości emerytowanym  dyrektorom: pani Barbarze Morawskiej i panu Ludwikowi Mańkowskiemu oraz obecnym burmistrzom Kcyni i Szubina-
panom :Markowi Szarudze i Arturowi Michalakowi, a także poprzednim burmistrzom Kcyni
i Szubina: panu Tomaszowi Szczepaniakowi i panu Ignacemu Pogodzińskiemu, jak również nieobecnemu na uroczystości z powodów służbowych, panu Piotrowi Hemmerlingowi. W dalszym ciągu świętowania głos zabrał burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który złożył wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom szkół życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wraz z panem Wojciechem Jaskulskim  wręczył Nagrody Burmistrza. Z naszej szkoły tę prestiżową nagrodę otrzymała pani Beata Janicka. Kolejno głos zabrała pani dyrektor, która wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Wyróżnienie otrzymały panie: Henryka  Mickiewicz, Agnieszka Magdziarz, Anna Pyszczyńska, Paulina Otto oraz Iwona Wojtkowiak. Nagrodzono także pracowników administracji i obsługi. Gratulacje odebrały panie: Wioletta Burdasz, Honorata Pezacka, Małgorzata Skalska, Iwona Suder, Ewa Smorga, Monika Cyranowska oraz pan Alojzy Socha.  Po wręczeniu nagród głos zabrała absolwentka naszej szkoły pani Aleksandra Kulczyńska-Milik, która odczytała list nadesłany przez państwa Jolantę Tarnecką-Wawrzyniak– emerytowaną dyrektor szkoły  i  Piotra Wawrzyniaka- inicjatora rozbudowy szkoły w Mycielewie w latach osiemdziesiątych. Kolejno wystąpił pan Henryk Sowa, absolwent szkoły
i jednocześnie radny gminy Szubin, który odczytał list burmistrza Szubina Artura Michalaka oraz złożył życzenia w imieniu własnym. Dodajmy, że burmistrz Szubina był obecny na Mszy św., ale z powodów służbowych nie mógł uczestniczyć w dalszej części uroczystości. Jubileusz uświetnili swoimi przemówieniami także:  przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni  pan Zbigniew Witczak, rektor BSW w Bydgoszczy pan prof. nadzwyczajny Włodzimierz Majweski, emerytowana dyrektor PPPP w Nakle pani Krystyna  Wegner-Kowalska, prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Bydgoszczy pan dr Bogusław Chłąd, prezes Akcji Katolickiej w Szubinie pani Danuta Siewkowska, starszy wizytator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy pani Anna Koziołkiewicz, która odczytała list przesłany przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy pana Marka Gralika, radna Rady Powiatu Nakielskiego pani Renata Gaj-Kowalska, która odczytała życzenia wystosowane przez starostę nakielskiego pana Tomasza Miłowskiego oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni panią Iwonę Kurdelską. W imieniu dyrektorów szkół gminy Kcynia życzenia złożył pan Michał Poczobutt. Za zaproszenie na uroczystość podziękowała pani Leokadia Majewicz, życząc jednocześnie szkole kolejnych 100 lat owocnej pracy.  Na ręce pani dyrektor powinszowania przekazali także: pan dr Radzisław Panek, pan Komendant Posterunku Policji w Kcyni asp. szt. Piotr Smoliński, pani Arleta Marchlewska reprezentująca I LO w Szubinie oraz pan Zygmunt Korkosz z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Okolicznościowe życzenia nadesłali nie mogący uczestniczyć w uroczystościach absolwenci naszej szkoły: pan prof. dr hab. dr h. c. Wojciech Ziętara oraz prof. dr hab. Józef Szudy. Napłynęły także listy z powinszowaniami od dyrektor PPPP w Nakle pani Ewy Burzyńskiej i kierownika tejże poradni w Szubinie pani Lidii Lemańskiej oraz od dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie pana Mirosława Rzeszowskiego. Życzenia szkoła otrzymała również od pana Piotra Prusaka prezesa NZOZ „Nasza Przychodnia” w Kcyni.

Po życzeniach nadszedł czas na podziękowania przyjaciołom szkoły, bez pomocy których organizacja jubileuszu byłaby niemożliwa. Pani Joanna Biernacka-Kozerewicz odczytała listę sponsorów, a pani dyrektor wręczyła okolicznościowe podziękowania wszystkim, którzy materialnie i finansowo przyczynili się do uświetnienia obchodów.

Zamieszczamy poniżej listę przyjaciół szkoły:

Przyjaciele Szkloły

           Rada Rodziców, dyrektor szkoły Katarzyna Walasiewicz, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie wraz z rodzicami serdecznie dziękują wszystkim osobom i firmom, które w różnoraki sposób wsparły nasz jubileusz.

  • Serdecznie dziękujemy tym wszystkim Rodzicom, dziadkom, księżom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom, którzy materialnie oraz własną pracą przyczynili się do uświetnienia jubileuszu naszej szkoły, zwłaszcza podczas festynu i w czasie dzisiejszej uroczystości.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Agnieszkę Koralewską-Hak zaprezentowali program artystyczny. Nie zabrakło piosenek i wierszyków ukazujących dzieje szkoły w minionych latach.  Na zakończenie tej części uroczystości  zaprezentowali się absolwenci i rodzice, którzy w ten sposób uczcili zacny jubileusz szkoły. Kulminacyjnym punktem tego etapu było przekazanie przez Radę Rodziców smacznego tortu, którym poczęstowano gości.

Po części artystycznej prowadzący uroczystość pani Agnieszka Koralewska-Hak i pan Andrzej Kulczyński zaprosili gości na poczęstunek.

Dodajmy, że scenografię przygotowała pani Agnieszka Koralewska-Hak, którą wsparła absolwentka naszej szkoły pani Emilia Łydka oraz uczniowie. Pani Agnieszka pozyskała także stroje z teatru oraz rekwizyty starej szkoły ze Skansenu w Osieku.

Uroczystość jubileuszowa przebiegła w refleksyjnej i miłej atmosferze.

Zespół do spraw promocji szkoły:
Joanna Biernacka-Kozerewicz
Agnieszka Koralewska-Hak
Wawrzyn Nowak

Foto Gabriela Wesół i Wawrzyn Nowak

Zwiedzali muzeum w Turzynie

10 października uczniowie kl V wraz z wychowawczynią wybrali się do Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie. Podczas zwiedzania właściciel p. Andrzej Morawski opowiedział nam historię św. Huberta i pokazał eksponaty zwierząt łownych i chronionych.  Muzeum ciekawie przeprowadza zwiedzających po kolejnych ekosystemach w których żyją różne zwierzęta. Na koniec uczniowie zwiedzili stajnię, w której na nasze pytania, na temat koni odpowiadał p. Połczyński. Bardzo dziękujemy za gościnę Panu Morawskiemu i już planujemy kolejne spotkanie z przyrodą.

AP

UWAGA

W piątek 13 października odbędą się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Dojazdy autobusów do szkoły w godzinach porannych nie ulegają zmianie. Natomiast odjazd jest tylko jednym autobusem po ceremonii ok. godziny 14.

Pasowanie na ucznia

6 października do grona braci uczniowskich Szkoły Podstawowej w Mycielewie zostali przyjęci uczniowie klasy I. Uroczystego Pasowania na Ucznia w obecności przybyłych gości dokonała dyrektor szkoły pani Katarzyna Walasiewicz.

M. Tomkowiak, foto G. Wesół

Uwaga, uwaga!

Chcę poinformować, iż pani Joanna Biernacka-Kozerewicz została zgłoszona do konkursu na najlepszego nauczyciela, który został zorganizowany przez hotel „Healt Resort&Medical SPA Panorama Morska”. Musimy pomóc jej wygrać, ponieważ dzięki swojej pracowitości, ogromnej wiedzy i talentowi zasługuje na wypoczynek w owym miejscu , który jest gwarantowany jako wygrana. Ogłoszenie wyników odbędzie się 12 października, wiec zostało mało czasu. Zachęcamy wszystkich do pomocy, wystarczy wejść w link podany niżej i napisać pozytywny komentarz na temat pani J. Biernackiej-Kozerewicz!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1829660943729067&id=514164555278719

 

14 rok obchodzimy Dzień Języków Obcych

Paulina Otto i Joanna Maćkowska-Wrzyszcz po raz 14 zorganizowały DJO. Należy dodać, że poziom z roku na rok większy i zaangażowanie uczniów także.

Gwardia gościła nas w Inowrocławiu

1 października 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie do Inowrocławia z okazji dnia św. Huberta patrona myśliwych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy polowej, próbowali potraw myśliwskich i brali udział w konkursach przyrodniczo-łowieckich.
Inowrocław zachwycił nas przepięknymi parkami i alejkami wśród solankowych tężni.
Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckimu Gwardia nr 9 z Bydgoszczy za sfinansowanie przejazdu.

AP

Światowy Dzień Tabliczki czeko… :) mnożenia

29 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, przez cały tydzień przypominaliśmy sobie działania mnożenia i dzielenia. Na przerwach i lekcjach powtarzaliśmy bawiąc się i ucząc na zmianę. W piątek mieliśmy okazję zdobyć Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, a mniej odważni sprawdzali się na przerwach zdobywając naklejkę. Wszystkim Ekspertom gratulujemy! Za pomoc w egzaminowaniu dziękujemy uczennicom z kl III Gimnazjum.

AP