Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Burmistrz Kcyni czytał dzieciom

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem spotkania MSU było uwrażliwienie na piękno słowa pisanego oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W tym dniu głośno czytali uczniom: Pani Dyrektor Katarzyna Walasiewicz bajkę pt. ”Janek kopie” oraz zaproszony gość  Pan Burmistrz Marek Szaruga bajkę pt. „Jestem przedszkolakiem”.

Drugi powód naszego spotkania to obchodzony 30 września Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny życzyły wszystkim, co najlepsze. Słońca, uśmiechu, dobrych stopni, fajnych kolegów…

W tym roku dziewczyny postanowiły wybrać spośród chłopców kl.I-III „Super Chłopaka”, a w oddziałach przedszkolnych Najfajniejszego Chłopaka. Oto wyniki:

Super Chłopak: Kl.I – Damian Furtak, Kl. II – Artur Jurek, Kl. III – Maksymilian Osiński

Najfajniejszy Chłopak: Gr. ”Oa” – Rafał Frątczak, Gr. ”Ob” – Paweł Trzebiatowski, Gr. ”Oc” -Fabian Szpotański

Czytajmy, bo „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Opiekun MSU: I. Wojtkowiak

Śniło się Wam kiedyś to?! To był fakt

29 września 2017 r. SU zarządził dzień wygodnych kapci. Każdy kto miał je założone, został zwolniony z odpytania.
Poza tym, mogliśmy poczuć się jeszcze bardziej jak w domu. Uczniowie byli zadowoleni z takiego pomysłu.

Z. Grzegorek

Sprzątanie Świata 2017

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W ciągu roku szkolnego w klasach uczymy się o działaniach proekologicznych i o tym jakie działalności człowieka musimy eliminować a na pewno ograniczać, ponieważ źle wpływają na naszą przyrodę, a teraz ruszamy w teren – Sprzątać Świat. W tym roku korzystając z ładnej pogody w naszej szkole będziemy sprzątać do końca września. Klasa piąta już wybrała się na wielkie sprzątanie oczywiście sprzątamy i segregujemy!

A. Pyszczyńska

BOGOWIE WOJNY

W poniedziałek 18 września 2017 r. uczniowie z klas 2 i 3 gimnazjum wraz z opiekunami Panią Beatą Janicką oraz Panem Wawrzynem Nowakiem, mieli okazję uczestniczyć w XXIII festynie archeologicznym w Biskupinie, tym razem pod nazwą „Bogowie Wojny”.

Z. Trzebiatowska

VI Przegląd Piosenki Religijnej w Szubinie

12 września 2017 roku, uczennice z klasy 2a gimnazjum – Dominika Motyka i Zuzanna Trzebiatowska wraz z opiekunem Panią Agnieszką Koralewską-Hak wzięły udział w VI Przeglądzie Piosenki Religijnej w Szubinie. Wróciły z dwoma pucharami za pierwsze oraz drugie miejsce.

Zuzanna Trzebiatowska

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci  z oddziałów przedszkolnych „Oa”, „Ob” i „Oc” spotkały się na  głównym holu, by wspólnie świętować. Z tej okazji pani dyrektor Katarzyna Walasiewicz złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom. Dzieci zaśpiewały piosenki, które zdążyły się już nauczyć. Za wspaniały udział otrzymały medale upamiętniające Dzień Przedszkolaka, kreatywne baloniki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez swoje panie. Był to dzień wspólnego przeżywania radości.

 I.W, G.W, A.N

Mamy samorząd

Ach zaczęło się… Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, rzecz jasna potrzebujemy osoby, która pomoże nam go przejść z humorem, czyli dobrego przewodniczącego. Już od wtorku zaczęła się rywalizacja między dwoma kandydatami: Łukaszem Chmurą oraz Zofią Strzyżewską. Przez te 4 dni każdy z nich próbował pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatniego dnia w naszej placówce panowała napięta atmosfera, przepełniona wielką rywalizacją,  poprzez okrzyki zachęcające do oddania głosu. Co to były za emocje!
W końcu nadeszła chwila wyborów i stało się, naszym przewodniczącym w roku szkolnym 2017/2018 został Łukasz Chmura! Zosia objęła więc stanowisko zastępcy.
Natomiast gazetką szkolną zajmie się: Kaja Stróżyk, Paula Kociałkowska oraz Zosia Strzyżewska. Pani Beata Janicka może pochwalić się swoim wynikiem, ponieważ od 25 lat była opiekunem samorządu szkolnego, w  tym roku uczniowie zdecydowali się również na nią!

Mamy nadzieję, że każdy dobrze wywiąże się ze swojego stanowiska. Trzymajmy za nich kciuki!

 Z. Grzegorek

Wakacje z osiągnięciami!

Gdy uczniowie  odpoczywali dla Kacpra zaczął się okres ciężkiej, ale bardzo owocnej pracy… czas wakacji był czasem ciągłych wyjazdów w różne zakątki naszego kraju i zagranicy, to był czas zgrupowań i treningów. Są efekty!
  • 11-13.08.2017 –  Slowacki Puchar w Zlatniku – II miejsce w jedzie indywidualnej na czas, II miejsce w kryterium ulicznym oraz 1 miejsce ze startu wspólnego
  • 6.08.2017 r. – MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI XII. MEMORIAŁ WOJCIECHA PADUCHA O PUCHAR WÓJTA KIJEWO KRÓLEWSKIE – Kacper Gieryk II miejsce
  • Wielki Finał Pucharu Młodzików w Zakopanym –  II miejsce i zakwalifikowanie się
  • 3.08.2017 r. – Zakopane, Wielki Finał Nutella Mini Tour de Pologe – Puchar Młodzika – III miejsce
  • 2.07.2017 r. – KOLARSKA LIGA ,,SZLAKIEM UKS” ROGÓZNO  – I miejsce

Sławomir Gieryk

Komunikat

Szanowni  Państwo

Zbliża się kulminacyjny punkt obchodów 100-lecia Szkoły w Mycielewie.

Z tej okazji planujemy 13 października 2017 r. zaprezentować  w budynku szkoły wystawę ukazującą historię naszej placówki. W związku z tymi zamierzeniami, zwracamy się do wszystkich Państwa:  byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz absolwentów i sympatyków naszej szkoły o udostępnienie zwiedzającym swoich pamiątek z czasów pracy i nauki  w naszej szkole w postaci: świadectw, zdjęć, zeszytów, podręczników, kronik, fartuszków  i  innych przyborów szkolnych. Eksponaty prosimy składać w sekretariacie naszej szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14:30 do 9 października 2017 r.
Prosimy o podpisanie przekazanych pamiątek, które po zakończeniu wystawy zostaną zwrócone właścicielom. Za zrozumienie i pomoc już dzisiaj dziękujemy.

Dyrekcja i nauczyciele ZS w Mycielewie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września o godzinie 8.45 rozbrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej w Mycielewie. Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie rozpoczęty.

Komunikat o dowozach w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

Przyjazdy w dniu 04.09.2017 r., czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tak samo jak były w dniu nauki szkolnej.

Odjazdy natomiast rozpoczną się ok. godziny 10- tej według następującego  rozkładu: Mycielewo, Zalesie, Szaradowo I, Ameryczka, Zalesie (ul. Królikowska), Mycielewo, Szaradowo, Słonawy, Suchoręcz, Elizewo, Suchoręczek, Malice, Szczepice, Studzienki, Sipiory.

Uwaga! Godziny dowozów i odwozów mogą nieznacznie ulec zmianie.