Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Kolejna grupa zaprezentowała wyniki projektu

Grupa projektowa w składzie: Dominika Mlicka, Dominika Konopka, Zuzanna Grzegorek i Łukasz Chmura zaprezentowała wyniki projektu gimnazjalnego, który realizowała z wiedzy o społeczeństwie. Temat projektu brzmiał: „ Jakie są problemy współczesnych polskich rodzin i gdzie mogą szukać pomocy?”. Młodzież na wstępie przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród gimnazjalistów naszej szkoły, a dotyczącej znajomości instytucji niosących pomoc rodzinie. W dalszej części zaprezentowano nagrany przez zespół film ukazujący często tragiczne sytuacje mające miejsce w rodzinach i bezradność wynikającą z niewiedzy. W kolejnym etapie uczniowie przedstawili wywiad, który przeprowadzili z inspektorem MGOPS w Kcyni panią Iwoną Krakowiak, która była gościem specjalnym i członkinią jury. Na zakończenie komisja, w skład której weszły jeszcze panie: Beata Janicka, Małgorzata Kwiatkowska i Joanna Biernacka- Kozerewicz (opiekun grupy) bardzo wysoko oceniła pracę zespołu zwracając szczególną uwagę na ważność podjętej tematyki i ciekawą formę prezentacji.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto: Roksana Wojtkowiak

Informacja

Podczas „Festynu rodzinnego”, który odbędzie się 11 czerwca w ZS w Mycielewie będzie możliwość zapisania się do bazy dawców szpiku kostnego – DKMS oraz podpisania oświadczeń woli przez wszystkich chętnych dorosłych uczestników festynu. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz pomóc potrzebującym – chorym na  nowotwory i inne ciężkie choroby ludziom – przyjdź, weź ze sobą dowód osobisty i zapisz się na naszym festynie rodzinnym.

Serdecznie Zapraszamy!!!

W rodzinnym parku bawiły się dzieci

17 maja 2017 r. kolejna grupa dzieci wybrała się z wycieczką do FAMILY PARKU w Bydgoszczy. Tym razem w parku rozrywki były przedszkolaki. Dzieci pod opieką swych wychowawczyń korzystały z dostępnych atrakcji w ramach pakietu ”Zdobywcy przygód Family Parku”.

G. Wesół

Gimnazjum przesyłało prąd przez cytrynę

18 maja 2017 r. klasa II gim. pod opieką p. Angeliki  Drozd dla dzieci z klas I- III SP przygotowała pokaz doświadczeń. Można było między innymi zobaczyć, że woda, cytryna, marchew, burak itp. przewodzą prąd elektryczny. Bardzo ciekawe były również doświadczenia z elektrostatyki, czy dotyczące budowy i właściwości materii.

Wystąpienie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów w związku z tym zapraszamy najmłodszych za rok.

Warmia, Mazury i Suwalszczyzna w zimowej scenerii

W dniach 08-10.05.2017 r. odbyła się wycieczka dla uczniów gimnazjum, której celem było poznanie przyrody, historii i dorobku kulturowego północno-wschodnich rejonów naszego kraju. W pierwszym dniu pobytu udaliśmy się do Mrągowa. Zwiedziliśmy tam amfiteatr oraz pospacerowaliśmy nad jeziorem Czos. W tym samym dniu byliśmy też  w Parku Wodnym „Tropicana” w Mikołajkach.  Po nocy spędzonej w Suwałkach,  płynęliśmy statkiem po Kanale Augustowskim oraz zapoznaliśmy się            z architekturą Suwalszczyzny. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i posiłek w McDonald’s.W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy Wilczy Szaniec w Gierłoży oraz sanktuarium w Świętej Lipce. W wyjeździe zorganizowanym przez Biuro Usług Turystycznych i Rekreacji „ Maria” w Wągrowcu udział wzięło 42 uczniów wraz z opiekunami, którymi były panie: Henryka Mickiewicz, Beata Janicka, Paulina Otto i Joanna Biernacka-Kozerewicz. Mimo iście zimowej aury: śniegu i chłodu, humory nam dopisywały i wycieczkę uznajemy za udaną.

Tekst i foto: Joanna Biernacka-Kozerewicz

Uwaga Kiermasz !!!

Z okazji obchodów 100-lecia Szkoły w Mycielewie 11 czerwca odbędzie się festyn rodzinny, na którym zorganizowany zostanie kiermasz.

Prosimy o przynoszenie nowych i używanych w dobrym stanie zabawek, gier, puzzli, książek, przyborów szkolnych i sportowych oraz innych gadżetów.

Rada Rodziców ZS w Mycielewie

Przedmioty prosimy składać do kartonu u p. A. Drozd i p. P. Otto

Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa

17 maja br. 17 uczniów klasy czwartej przystąpiło do testu na kartę rowerową. Po zaliczeniu części teoretycznej i praktycznej otrzymają dokument potwierdzający umiejętność poruszania się rowerem w ruchu drogowym.

Wawrzyn Nowak

 

Najlepsi spotkali się w Mycielewie

W tym roku już po raz  czwarty uczniowie klas VI-tych, którzy wyróżniają się spośród rówieśników znajomością języka angielskiego rywalizowali ze sobą podczas Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego „English is fun” organizowanego przez p. J. Maćkowską-Wrzyszcz. Trzyosobowe reprezentacje 7 szkół podstawowych z terenu gminy Kcynia z opiekunami spotkały się 26 kwietnia w ZS w Mycielewie, aby wyłonić tzw. „najlepszych z najlepszych”.

Każdy uczeń w ciągu 60 minut miał do rozwiązania test leksykalno-gramatyczny sprawdzający znajomość m.in. rozumienia testu czytanego, reakcji językowych i wielu zagadnień gramatycznych oraz słownictwa. Później nauczyciele-opiekunowie sprawdzali testy, a oczekiwanie na wyniki umiliły uczniom słodycze i herbata ufundowane przez Radę Rodziców ZS w Mycielewie.

Poziom wiadomości i umiejętności uczestników tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany, a o końcowej klasyfikacji decydował często 1 punkt różnicy w wynikach. Po wielokrotnym sprawdzeniu najlepszych prac jury wyłoniło zwycięzców:

I m. Jakub Litwin SP Laskownica

II m. Zuzanna Repczyńska SP Kcynia

III m. Michalina Książkiewicz SP Dobieszewo i Alan Jagodziński   SP Palmierowo

Zwycięzcy otrzymali z rąk p. dyrektor Katarzyny Walasiewicz nagrody ufundowane przez UM w Kcyni i wydawnictwa Oxford i Macmillan

J. M-W.