Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Apel majowy

Apel dla dzieci z 0-3 przygotowany przez E. Stachowiak, I. Wojtkowiak i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

Bo ona żyje HIP HOPEM!

Anastazja Spławska – uczennica VI klasy w roku 2017 odniosła wiele sukcesów w konkursach tanecznych, oto kilka z nich.

  1. Bydgoska Układanka Taneczna – II miejsce w kategorii Hip-Hop solo 12-15 lat
  2. Flash Boys Tournament Gniezno – III miejsce w kategorii Hip Hop solo 12-15 lat i III miejsce w kategorii Electric Boogie solo 12-15 lat
  3. VI Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Choceń – III miejsce w kategorii Hip Hop solo 12-15 lat
  4. „Mistrzostwa Klubu” Fabryka Tańca Bydgoszcz 2017 – II miejsce w kategorii Hip-Hop

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Ziemi i rozstrzygnięcie konkursu

25 kwietnia 2017 r. odbył się apel z okazji „Dnia Ziemi”. Ciekawą i wesołą inscenizację przedstawiła klasa IV, która w formie programu telewizyjnego przypomniała wszystkim uczniom naszej szkoły o konieczności dbania o przyrodę. Uroczystość była również okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Ja już wiem i Ty wiesz jaki to zwierz”. Spośród wielu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu na planszę dydaktyczną, dotyczącą zwierząt łownych i chronionych, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Koło Łowieckie „Gwardia”, Nadleśnictwo Szubin i Żołędowo. Uroczystość przygotowały panie A. Pyszczyńska i M. Borzych.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Maja Gołąb
II miejsce – Aleksandra Strzyżewska
III miejsce – Amadeusz Hak

Gimnazjum
I miejsce – Eliza Flig
II miejsce – Kaja Stróżyk
III miejsce – Zuzanna Wiejaczka

A. Pyszczyńska

II miejsce w powiecie nakielskim mamy my!

22 kwietnia w Zespole Szkół numer 2 w Szubinie odbył się 40. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu powiatowym.
Gminę Kcynia reprezentowała Szkoła Podstawowa w Mycielewie: Kinga Roguszka, Wiktoria Stypczyńska, Bartosz CzechowskiBartłomiej Stypczyński oraz Gimnazjum w Mycielewie: Zofia Strzyżewska, Kamil SowaDawid Kaźmierczak. 
Klasyfikacja drużynowa gimnazja:
1. Gimnazjum nr 2 Szubin
2. Gimnazjum w Mycielewie
3. Gimnazjum w Mroczy
4. Gimnazjum w Potulicach

Klasyfikacja drużynowa szkoły podstawowe:
1. SP nr 1 Szubin
2. SP Mycielewo
3. SP Mrocza
4. SP nr 4 w Nakle n.Notecią

Tekst WN, foto ITVSzubin, SP2 Szubin, KPP w Nakle n.Not.

Zapraszamy na Bal Absolwenta!

Uwaga!!!

30 września 2017 roku w sali biesiadnej u państwa Morawskich w Turzynie odbędzie się bal z okazji  100-lecia powstania szkoły w Mycielewie w godzinach od 19.00-2.00. Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji tak doniosłego jubileuszu wszystkich absolwentów naszej szkoły. Zaproszenia na bal do odbioru w sekretariacie szkoły po wpłacie 140 zł od osoby na konto Rady Rodziców ZS w Mycielewie, nr konta: 60 8166 0009 0010 3440 2000 0001, z dopiskiem „Bal Absolwenta”. W cenie biletu: catering, zespół muzyczny, sala taneczna i miła atmosfera.
Istnieje też możliwość przesłania zaproszenia  pod wskazany adres. Serdecznie zapraszamy!

Rada Rodziców, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy ZS w Mycielewie

Kacper Gieryk wyróżniony przez starostę

21 kwietnia 2017 r w sali Nakielskiego Ośrodka Kultury uroczyście wręczono Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego.
Wyróżnienia te są przyznawane w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki, a także za znaczące osiągnięcia sportowe w 2016 roku.
W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, reprezentanci Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz laureaci.
Przemówienie wygłosił starosta nakielski Tomasz Miłowski, wśród tak wielu laureatów był również uczeń kl 1 gimnazjum  Zespołu Szkół w Mycielewie Kacper Gieryk!

Kolejne sukcesy naszego ucznia!

Kacper Gieryk jest uczniem klasy Ib gimnazjum. Poniżej przedstawiamy jego ostatnie sukcesy w kolarstwie.

  1.  8.04.2017 r. w Dzierzoniowie na Miedzynarodowym Kryterium Ulicznym Kacper Gieryk zajął II miejsce.
  2. 9.04.2017 r. w Sobótce na rajdzie „Ślężanski Mnich”  po raz kolejny zajął II miejsce.
  3. 02.04.2017 r. w kryterium ulicznym o Puchar Prezydenta Kalisza zajmuje I miejsce w kategorii młodzik.

Spotkanie z pracownikiem M-GOPS w Kcyni

W piątek 7 kwietnia grupa uczniów klasy II  realizująca projekt gimnazjalny z wiedzy o społeczeństwie wybrała się do Kcyni. Celem wyjazdu było przeprowadzenie wywiadu z pracownikiem M-GOPS na temat problemów, z jakimi borykają się podopieczni ośrodka oraz uzyskanie informacji na temat pomocy, którą świadczą pracownicy tejże instytucji. Młodzież spotkała się z panią Iwoną Krakowiak, która bardzo wnikliwie odpowiadała na zadawane pytania. Uczniowie uzyskali informacje m.in. o liczbie rodzin, którym udzielana jest pomoc oraz o sposobach wsparcia ludzi starszych, chorych i dotkniętych uzależnieniami. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a pozyskane wiadomości zostaną przez grupę wykorzystane w pracy nad wspomnianym projektem.

Tekst i foto: Joanna Biernacka-Kozerewicz

Komunikat

W Zespole Szkół w Mycielewie  trwają  zapisy do oddziałów przedszkolnych. Można zapisywać  3-latki, 4-latki, 5-latki.

Pobranie dokumentów,  zapisy oraz informacje na temat rekrutacji w sekretariacie szkoły codziennie w godz. 9.00-14.00. Tel. nr 52 3848405.

Rekrutacja trwa do 20 kwietnia 2017 r. Rodziców  oraz dzieci serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Szkoły

„Bo Turniej BRD to u nas tradycja…”

8 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na poziomie gminy Kcynia.

Z samego rana w sobotę przyjechały do nas drużyny ze szkół gimnazjalnych z Chwaliszewa i Dziewierzewa oraz podstawowych z Palmierowa i Laskownicy. Skład komisji turnieju: Waldemar Szmyt – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członkowie. Pion pierwszej pomocy prowadziła Katarzyna Wolff.

Klasyfikacja końcowa drużynowo:
SP: 1. Mycielewo, 2. Palmierowo, 3. Laskownica.
Gim.: 1. Mycielewo, 2. Chwaliszewo, 3. Dziewierzewo.

Klasyfikacja końcowa indywidualnie:
SP: 1. Bartosz Czechowski – Mycielewo, 2. Wiktoria Stypczyńska – Mycielewo, 3. Kinga Roguszka – Mycielewo.
Gim: 1. Zofia Strzyżewska – Mycielewo, 2. Kamil Sowa – Mycielewo, Łukasz Dorsz – Chwaliszewo.

Skład zwycięskich drużyn, które będą reprezentować gminę Kcynia na etapie powiatowym:
SP Mycielewo:  Kinga Roguszka, Wiktoria Stypczyńska, Bartosz Czechowski, Bartłomiej Stypczyński; Gimnazjum Mycielewo: Zofia Strzyżewska, Kamil Sowa, Dawid Kaźmierczak.

Tekst i foto WN, JK

Najmłodsi w teatrze

5 kwietnia br. trzy grupy przedszkolaków wybrały się do teatru do Nakła n. Notecią na spektakl „Szalone bajeczki z dziadziunia teczki”.

Wyjazd zorganizowała pani Iwona Wojtkowiak.

Wylęgarnia i zabawa

3 marca przedszkolaki z grupy „Oa” i „Ob” wybrały się na wycieczkę do Wylęgarni Drobiu w Kcyni. Tam miały okazję zapoznać się z cyklem „Od jajka do gęsi”. Zwiedziły pomieszczenia, w których mieszczą się aparatury do wylęgu i gdzie odbywa się cały ten proces. Porównywały temperaturę jaka musi być zapewniona jajkom w poszczególnych etapach wylęgu. Na własne oczy mogły zobaczyć pękającą skorupkę jajka z wykluwającą się małą gąską. Najmilszym momentem jednak  dla przedszkolaków było dotykanie i przytulanie malutkich pisklaków. Na koniec  wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.

W tym samym dniu dzieci odwiedziły kcyński plac zabaw, gdzie mogły skorzystać z licznych urządzeń.

I. Wojtkowiak

I. Wojtkowiak

II miejsce w VI gminnym konkursie o Pałukach

31 marca w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach odbył się gminny konkurs historyczny pod hasłem „Pałuki – moja mała ojczyzna” z udziałem czterech zespołów ze szkół w:  Sipiorach, Dziewierzewie,  Kcyni i  Mycielewie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Patrycja Bojas, Julia Nogowska i Paweł Strzyżewski, którzy zajęli drugie miejsce, ustępując pierwszeństwa jedynie gospodarzom.  Organizatorami konkursu były panie: Marzanna Starzyńska i Ewa Socha.  Zebranych gości powitała pani dyrektor Iwona Musiał, która życzyła wszystkim uczestnikom uzyskania jak najlepszych wyników. Uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się z 30 pytań dotyczących m.in. historii i kultury ludowej Pałuk. W komisji, obok organizatorów, zasiedli jeszcze: bibliotekarka – pani Beata Partyka, oraz nauczyciel z Kcyni – pan Zbigniew Prusak,.  Po zmaganiach konkursowych zebrani obejrzeli występy najmłodszych uczniów szkoły w Sipiorach, którzy to zaprezentowali piosenki pałuckie. Na końcu  pani dyrektor Iwona Musiał i burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga pogratulowali uczestnikom konkursu uzyskania wysokich wyników i wręczyli nagrody ufundowane przez organizatora.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz
Foto : Julita Rybacka-Stróżyk,
Joanna Biernacka-Kozerewicz, Grzegorz Kruś