Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Dyskoteka karnawałowa dla gimnazjum

27 stycznia gimnazjum żegnało się z pierwszym semestrem roku szkolnego 2016/2017.

Mikołaj Sowa

Bądź bezpieczny na feriach!

zima_2_0Zamieszczamy zbiór rad, które mogą pomóc rodzicom i dzieciom spędzić bezpiecznie ferie.

Oto kilka z nich:

 • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
 • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
 • Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
 • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
 • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
 • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
 • Bądźmy widoczni na drodze.
 • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
 • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
 • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
 • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
 • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
 • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
 • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

Życzymy udanych ferii zimowych!

Wyniki konkursu matematycznego „ Zabawy matematyczne – edycja II”

Zwycięzcą konkursu, który odbył się w naszej szkole na przełomie grudnia i stycznia bieżącego roku szkolnego została:

                                   Patrycja Bojas z klasy VI

Wyróżnienie zdobyli Błażej Łosoś oraz Maja Gołąb  również  z klasy VI , którzy popełnili jeden błąd. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Angelika Drozd

BABCIA OD BAJEK, DZIADEK OD ZAGADEK

W piątek, 20 stycznia 2017, przybyli do oddziału przedszkolnego 6 – latków dziadkowie i babcie aby wspólnie uczcić swoje święto. Zamiast tradycyjnych wierszy dzieci wystąpiły w przedstawieniu „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” przygotowanym w ramach projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”. Dziadkowie mieli okazję przyjrzeć się umiejętnościom aktorskim swoich wnuków. Po występie dzieci zaśpiewały piosenkę „Babcia od bajek, dziadek od zagadek” i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki oraz medale „Babcia/Dziadek na medal”. Nie zabrakło również gromkich „100-lat”. Następnie wszyscy degustowali pyszne słodkości przygotowane przez mamy i spędzali czas na miłej rozmowie przy kawie. Uroczystość zakończyła się tradycyjnie wykonaniem wspólnych zdjęć wnuków i ich babć oraz dziadków.

Samorząd o Internecie

26 stycznia 2016 r. uczniowie klasy IIIa (Klaudia Pietrzakowska, Izabela Obszyńska, Roksana Jakubowska i Eliza Flig) przygotowali apel tematyczny o cyberprzemocy w Internecie. Mentorem wydarzenia była jak zwykle niestrudzona opiekunka Samorządu Uczniowskiego – pani Beata Janicka. Nad stroną techniczną czuwał Daniel Sułkowski.

Tekst i foto WN

Pierwsza na Łotrze

16 stycznia 2017 r. 18. uczniów klasy I a gimnazjum wyjechało do bydgoskiego Multikina na film „Gwiezdne Wojny – Łotr 1”.

Po filmie wspólnie wybraliśmy się do pobliskiego MacDonalda.
Opiekunami wycieczki byli: Paulina Otto i Wawrzyn Nowak.

MYCIELEWO DLA WOŚP

W minioną niedzielę odbył się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano datki na rzecz ratowania życia dzieci i seniorów.
W tym dniu w całej Polsce odbyła się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1600 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Oczywiście w tej szlachetnej akcji nie mogło zabraknąć nas – wolontariuszy z Mycielewa. Dzięki pomocy p. M. Tomkowiak nasi uczniowie zostali  zarejestrowani w bazie wolontariuszy WOŚP. Kacper i Julia otrzymali od nich identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście i wyruszyli na zbiórkę  na rynku w Szubinie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie potrzeba pięknych słów o pomaganiu tylko czynów, bowiem one świadczą o tym kim naprawdę jesteśmy.

J.M-W

Siatkówka Dziewcząt Gimnazjum – Mistrzostwa powiatu

17.01.2017 r. w Gimnazjum nr 3 w Nakle n/Notecią odbyły się Mistrzostwa
Powiatu Nakielskiego w Siatkówce Dziewcząt Gimnazjum.

W drodze losowania pierwszy mecz zagraliśmy z Gimn. Kowalewo. Po łatwym pierwszym secie, w drugim, przeciwniczki stawiły większy opór i zwyciężyliśmy do 21.

Ostatnie spotkanie turnieju decydowało o zwycięstwie.

Graliśmy z gospodarzem, nakielską „Trójką”. Sporą różnicę na korzyść Nakła zrobiła silna zagrywka, którą przeciwniczki wypracowywały bezpieczną przewagę.

Gratulacje dziewczyny!
Dziękujemy za wysoki poziom siatkarski.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum Kowalewo – Gimnazjum Mycielewo 0:2 (10:25, 21:25)
Gimnazjum nr 3 Nakło – Gimnazjum Kowalewo 2:0 (25:8, 25:16)
Gimnazjum nr 3 Nakło – Gimnazjum Mycielewo 2:0 (25:14, 25:13)Klaudia Zych-K, Eliza Flig, Roksana Jakubowska, Zuzanna Mlicka, Zuzanna Wiejaczka, Roksana Wojtkowiak, Ewa Ciesielska, Sara Winkowska
trener: A.Kulczyński

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO w Szubinie z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia szkoły

W sobotę 14.01.2017 roku w sali gimnastycznej I LO w Szubinie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO w Szubinie z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia szkoły.
W zawodach uczestniczyły cztery zespoły dziewcząt ze szkół gimnazjalnych: Gimnazjum Kowalewo, Gimnazjum Mycielewo, Gimnazjum nr 1 i nr 2 z Szubina.
Mecze rozgrywane  były  systemem „każdy z każdym”, do 2 wygranych setów. Emocji nie zabrakło do samego końca.

Nasze dziewczęta pomimo porażki z Gimn. nr 1 Szubin, zwyciężyły w całym turnieju pokazując najbardziej równą grę. Najlepszą zawodniczką turnieju została Eliza Flig, która w nagrodę otrzymała piłkę siatkową.

Gratulujemy !

Wyniki poszczególnych spotkań:

Gimn.nr1- Gimn. Kowalewo 0:2 (12:25, 14:25)
Gimn.nr1- Gimn.nr2 2:1 (16:25, 25:21, 16:14)                                         Gimn.nr1- Gimn. Mycielewo 0:2 (12:25, 14:25)
Gimn.Kowalewo- Gimn.nr2 1:2 (25:21, 20:25, 11:15)
Gimn.Kowalewo- Gimn. Mycielewo 1:2 (23:25, 25:23, 15:17)
Gimn.Mycielewo- Gimn.nr2 1:2 (23:25, 25:22, 11:15)

Ludzie listy piszą…

„Mały Wolontariat”  przy współpracy z grupami Oa i Ob oraz klasą III SP zaangażował się w akcję Marzycielska Poczta. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są  profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Obecnie w akcji uczestniczy ponad 50 chorych dzieci i są to dzieci z całej Polski.  Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.

Akcja pisania listów odbyła się również w naszej szkole. Uczniowie poznali historie wybranych Marzycielskich Dzieci i przygotowali dla nich kartki z życzeniami – świąteczne życzenia i nie tylko otrzymały od nas Nikolka, Irminka i Martynka.

Marzycielska Poczta zapoczątkowała swoją działalność 12 października 2009 roku i od tego czasu  odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ponieważ udział w tej akcji nie tylko niezwykle pomaga chorym dzieciom, ale wpływa pozytywnie na wychowanie wielu uczniów, uczy pomagać i uwrażliwia na trudną sytuację rówieśników.

J. Maćkowska-Wrzyszcz

KANGUR MATEMATYCZNY 2017 r.

Uprzejmie informuję, że dnia 16 marca (czwartek) 2017 roku o godzinie 9.00 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Konkurs ma akceptację i poparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.
W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie, którzy deklarują swój udział i opłacą wpisowe – 9 zł. Szczegółowa informacja dotycząca przeprowadzania konkursu oraz regulamin zamieszczony jest na stronie internetowej Centralnego Organizatora http://www.kangur-mat.pl/ w zakładce „Zasady”.

Szkolnym koordynatorem konkursu w naszej szkole jest Pani Angelika Drozd. Pieniążki wpłacamy do końca stycznia 2017 r. do pani A. Drozd. W konkursie mogą wziąć uczniowie od II klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w ogólnopolskich zmaganiach matematycznych Kangur 2017 r.

Angelika Drozd