Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Dzień Talentów

30 listopada 2016 r. SU zorganizował imprezę, na której uczniowie prezentowali swoje zamiłowania, talenty.

fot. WN

Dyskoteka andrzejkowa

28 listopada 2016 r. SU zorganizował dyskotekę andrzejkową z wróżbami.

„Readersy” dostępne dla uczniów

Nie trzeba już uświadamiać Was jak bardzo ważne są książki i czytanie ich  Dla wszystkich osób chcących sprawdzić  lub poszerzyć swoje umiejętności z języka angielskiego utworzony został w szkolnej bibliotece „kącik językowy”. Możecie wypożyczyć z niego książki tzw. readersy  dostosowane do różnych poziomów  znajomości języka. Obecnie udostępnione są 22 pozycje, ale systematycznie  ten zbiór będzie powiększany.

Jest to niepowtarzalna okazja do nieco innej nauki i wykorzystania wiedzy w praktyce. Zachęcamy do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą.

J. M-W.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zaprasza do udziału w otwartych spotkaniach organizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, dotyczących reformy edukacji.

Spotkanie otwarte ws. reformy edukacji, odbędzie się
01.12 2016 r. w Nakle n.Not. w Nakielskim Domu Kultury, ul. Mickiewicza 3, o godz. 16.30.

Kujawsko-Pomorski
Kurator Oświaty
Marek Gralik

TORT DLA MISIA

Już po raz kolejny, dn. 25 XI 2016, obchodziliśmy w klasach 0-III Zespołu Szkół w Mycielewie ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci przyniosły w ten dzień swoje ulubione misie.
W tym roku uroczystość przebiegała pod hasłem „Tort dla misia”. Poszczególne grupy miały przygotować tort o dowolnym kształcie i smaku byle był jadalny. Wszyscy spisali się znakomicie. Duże podziękowanie dla rodziców, którzy włączyli się w wykonanie tego zadania.  Nie zabrakło również dmuchania balonów i puszczania baniek mydlanych. Wcześniej jednak odbyła się gimnastyka poranna z misiem oraz gry i zabawy orientacyjno-porządkowe, w których wszyscy aktywnie brali udział.

Dzieci z poszczególnych grup przygotowały dla rówieśników prezentację wierszy i piosenek o misiach. Najpopularniejszą z nich – „JADĄ MISIE” – zaśpiewali wszyscy. Impreza zakończyła się spożyciem „Małego co nieco”, czyli degustacją przygotowanych tortów. Było pysznie i słodko!

G. Wesół

Na Katarzynki w Toruniu

24 listopada kl VI wraz z opiekunkami p. Anną Pyszczyńską i p. Agnieszką Koralewską-Hak wybrała się do Planetarium w Toruniu na seans „Wirująca Ziemia”. Dzięki obserwacji nieba w planetarium uczniowie mogli sobie utrwalić wiadomości zdobyte o wszechświecie na lekcjach przyrody. Wiele informacji można było sobie „odświeżyć”, wiele zobaczyć z innej pespektywy a o innych dopiero się dowiedzieć.

Szczególnie ucieszyła uczniów wizyta w Orbitarium, w którym można było poznać swój ciężar na np. Księżycu, czy Saturnie, a także stworzyć małe tornado. Wystawa zachęcała do zadawania pytań i szukania na nie prostych odpowiedzi.

Po nauce czekał na uczniów spacer po starówce Torunia: pomnik Mikołaja Kopernika, krzywa Wieża i poznanie legendy związanej ze słynnymi toruńskimi piernikami Katarzynkami, które oczywiście później zakupiliśmy. Mniam.

AP

Wróżby z ciastek

Wróżby andrzejkowe są od lat popularne w całej Europie. Św. Andrzej jest patronem miłości i zamążpójścia, zatem andrzejki są świetną okazją dla wszystkich młodych ludzi do poznania swojej przyszłości.
24 listopada klasa I a gimnazjum na godzinie z wychowawcą wróżyła na różne sposoby.

 

Klasowa inscenizacja „Dziadów”

We wtorek 22 listopada 2016 roku uczniowie I a gimnazjum pod opieką Katarzyny Walasiewicz w ramach zajęć języka polskiego przygotowali inscenizację dzieła Adama Mickiewicza pt. „Dziady”. Każdy uczeń wcielił się we wcześniej wylosowaną przez siebie postać. Klasie bardzo spodobał się ten pomysł, dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze nieraz przytrafi się okazja, aby spędzić zajęcia w taki właśnie sposób.

Sandra Stupek

Ćwierćfinał XIX Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców Gimnazjum

24.11.2017r. w ZS nr 28 w Bydgoszczy odbył się Ćwierćfinał XIX Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców Gimnazjum.
Po zaciętych spotkaniach ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce w turnieju co daje VIII m. w województwie.Do wyróżniających zawodników w całym turnieju należeli Artur Ziemiński oraz Krystian Szczukowski, którzy dostali propozycję trenowania w klubie Iskra Bydgoszcz.
Dziękujemy panowie za zaangażowanie, walkę i wysiłek. Nasze hasło pozostaje nadal aktualne : „Kocham ręczną”  oraz „czym gramy..???- ostro”

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Gimn. nr 2 Bydgoszcz
2. Gimn. Kęsowo
3. Gimn. Jeżewo

4. Gimn. Mycielewo

Skład naszej drużyny: D.Czechowski -br., A.Ziemiński, D.Korbal, K.Szczukowski, R.Krzyżanowski, S.Czaja, T.Nowak, M.Kania, M.Chmura, D.Sułkowski
trener:A.Kulczyński

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że

  • 22 listopada (wtorek) 2016 r. od godziny 16.00 do 18.00 nauczyciele czekają na chętnych rodziców na „drzwiach otwartych”. Wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z nauczycielami.
  • na 8 grudnia (czwartek) 2016 r.o godz. 16.00 zaplanowano zebranie z rodzicami w celu poinformowania o wynikach nauczania i zachowania uczniów.

Historia mówiona

17 listopada młodzież gimnazjum spotkała się z Panią Leokadią Majewicz – autorką książki pt. „Niewolnicy w raju”. „Niewolnicy w raju” to opowieść od zesłania na Syberię po dzień dzisiejszy. Pani Leokadia opowiedziała nam m.in. o wywózce na Syberię, przymieraniu głodem, ciężkiej pracy jako 10-latka przy zbieraniu żywicy i wszechobecnej śmierci. O takich przeżyciach większość ludzi chce zapomnieć, a pani Leoakadia zdecydowała się je opisać w swojej książce.

foto WN

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Gimnazjum

14 listopada 2016 r. nasi gimnazjaliści odnieśli wielki triumf.

  1. Mycielewo
  2. Rynarzewo
  3. Nakło

Foto Z. Wiejaczka, S. Winkowska

Pinokio w teatrze

W środę 9 listopada uczniowie klas II-IV uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Pinokio” w bydgoskiej „Adrii” Przedstawienie było bardzo ekspresyjne  i pozwoliło naszym uczniom na niecodzienne doznania.  Klasa IV uczestniczyła w ten sposób w innowacyjnej lekcji języka polskiego. Organizatorem tejże wyprawy była p. Agnieszka Koralewska-Hak.

A.K-H

Dzień Niepodległości

Klasa III SP z panią Magdaleną Tomkowiak przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Niepodległości.

KACPER GIERYK W PLEBISCYCIE „MŁODY TALENT KRAJNY I PAŁUK 2016”

kacperKacper Eugeniusz Gieryk, lat 13, osiągnięcia w dziedzinie: sport – kolarstwo
Kacper uczęszcza do gimnazjum w Zespole Szkół w Mycielewie
Kacper jest zdobywcą tytułu mistrza Polski w kolarstwie. Przez trzy ostatnie lata był stypendystą Burmistrza Kcyni. Reprezentuje klub sportowy MKS Emdek Bydgoszcz, ale zawsze podkreśla, że jest mieszkańcem Kcyni. Pasję do kolarstwa odziedziczył po swoim tacie. Przygoda z kolarstwem zaczęła się 5 lat temu od maleńkich startów w MTB, a od zeszłego sezonu Kacper ściga się na szosie. W czerwcu b.r. zdobył I miejsce w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5 km Młody kolarz w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich wykręcił najlepszy wynik i zdobył tytuł Mistrza Polski. W drugim wyścigu ze startu wolnego Kacper zdobył II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski. Jest on bardzo sumiennym sportowcem i każdego dnia trenuje, pracując na swoją sportową przyszłość. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy. Co najważniejsze Kacper jest skromnym człowiekiem i gromadzi wokół siebie wielkie grono przyjaciół.
Oto niektóre osiągnięcia Kacpra w ostatnim sezonie z wynikiem I miejsca: Zimowe Merida Mazovia, Legionowo, Piaseczno, Józefów, Toruń, Puławy, Legionowo, Radzymin,Urszulin, Góra Kalwaria, Warszawa, Grudziądz, Grabowo, Łasin, Koło, Brodnica, Nowy Dwór Mazowiecki, Olsztyn oraz Puchar Polski w Zawodach Szosowych – Gostyń, Enea Szczecin – I miejsce, Nutella Mini Tour de Pologne Zakopane – I miejsce.

II etap – to głosowanie przez www od 03.11.2016 r. do 24.11.2016 r. Na stronie internetowej Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” prezentowane będą sylwetki kandydatów do tytułu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Równocześnie trwać będzie głosowanie na zgłoszonych do Plebiscytu kandydatów za pomocą komponentu zamieszczonego na stronie internetowej: www.krajnapaluki.cna.org.pl.

III etap – Ogłoszenie wyników i nagrodzenie laureatów, podsumowanie Plebiscytu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Forum inicjatyw młodzieżowych w dniu 29.11.2016 r.

Audycja Filharmonii Pomorskiej

W naszej szkole już po raz kolejny zagościli muzycy z Filharmonii Pomorskiej. Przepiękna audycja muzyczna pozwoliła nam na kontakt z najpiękniejszą ze sztuk- muzyką  „na żywo” Aktorzy zaprezentowali doskonałe połączenie muzyki z poezją i w subtelny sposób  przyczynili się do tego, byśmy mogli się zrelaksować. Organizatorem tejże audycji była p. Agnieszka Koralewska-Hak.

A.K-H.

Program Insta.Ling dla Szkół startuje

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz czwarty do VII edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona WWW do pomocy w skutecznej nauce słówek, wykorzystywana  w naszej szkole aby wspierać naukę języka angielskiego.

Insta.Ling jest:

  • systemem do nauki nowych słówek
  • systemem do utrwalania słówek
  • systemem do kontrolowania systematyczności pracy ucznia
  • systemem do monitorowania postępów w nauce

Program Insta.Ling dla Szkół daje nauczycielowi, uczniom i rodzicom bezpłatny dostęp do strony WWW w ramach programu szkolnego. Najważniejszą korzyścią  systematycznego korzystania z  Programu Insta.Ling  jest  poprawa poziomu przyswojenia słówek przez uczniów oraz zwiększenie pewności siebie uczniów posługujących się  językiem angielskim.
Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest  systematyczne  logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela    i wykonanie  codziennej powtórki  około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności    i postępów pracy.

J.M-W

Gminny Turniej Piłki Ręcznej Chłopców Gimnazjum

Zawody odbyły się 08.11.2017r. Grano systemem „każdy z każdym”,  2 x 12min.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Kcynia – Chwaliszewo              11:11

Mycielewo – Dziewierzewo       12:7
Kcynia – Dziewierzewo            13:13

Mycielewo – Chwaliszewo         10:9
Dziewierzewo – Chwaliszewo    13:13
Mycielewo – Kcynia                 13:9

Klasyfikacja końcowa:

1. Mycielewo
2. Dziewierzewo
3. Chwaliszewo
4. Kcynia

Skład naszej drużyny: D.Czechowski -br., A.Ziemiński, D.Korbal, K.Szczukowski, R.Krzyżanowski, S.Czaja, T.Nowak, M.Kania, M.Chmura
trener:A.Kulczyński

„Patriota, Obywatel…Człowiek”

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole Koncert Jesienny z udziałem nie tylko uczniów naszej szkoły, ale i absolwentek- Małgorzaty Smorgi i Klaudii Motyki. Ten „muzyczny spacer” pozwolił wszystkim jego uczestnikom poszukać w swoim bogatym repertuarze  piosenek dla siebie. Jego celem było też  uświadomienie  wszystkim, że jesień -pomimo iż jest czasem zadumy i smutku, pozwala cieszyć się życiem w WOLNEJ OJCZYŹNIE. Poprzez odpowiednio dobrane i wykonane piosenki,  można było również przenieść się wczasy wojennej jesieni… poczuć smutek tamtych dni. Wspólne przeżywanie i nastrojowość  zapewniła też odpowiednia scenografia. Organizatorem koncertu była p. Agnieszka Koralewska-Hak wraz z klasą VI.

A.K-H.

Foto A. Napierała

Z grzybami za pan brat

W ubiegły czwartek 3 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące budowy, rozpoznawania i zbierania najbardziej popularnych grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Pani Galina Schulz nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole ukończyła niedawno kurs grzyboznawcy, a zbieranie i przyrządzanie grzybów to jej pasja, którą postanowiła się podzielić z uczniami kl IV na prośbę p. A. Pyszczyńskiej.
Zajęcia zostały wzbogacone o wystawę oznaczonych świeżych grzybów i ciekawą prezentację. Na lekcjach przyrody uczniowie słuchali, zadawali pytania, oglądali okazy a na koniec sprawdzili swoją wiedzę na kartach pracy. Ta prawdziwa jesienna lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci uczniów kl IV i na pewno poszerzyło ich wiedzę w tym zakresie. Pani Schulz omówiła rozpoznawanie grzybów smacznych jadalnych, grzybów trujących i śmiertelnie trujących. Szczególnie została poruszona sprawa ostrożności i zasady: NIE ZNAM – NIE ZBIERAM!

AP