Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Rozstrzygniecie konkursu

26 października 2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pani Jesień”. Na konkurs wpłynęło 45 prac. Prace były bardzo pomysłowe, a do ich wykonania wykorzystano różnorodne techniki. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

I. Wojtkowiak

Cała Polska Czyta Dzieciom

Pani Mariola Dolatowska – mama jednej z uczennic naszej grupy wzięła udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajeczki pt. „Czarny książę” i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

I. Wojtkowiak

Pozdrowienia misjonarza

Otrzymaliśmy pozdrowienia od naszego niedawnego gościa – księdza Jakuba Szałka, który pracuje w Czadzie. Zamieszczamy list i zdjęcie nadesłane przez misjonarza.

J. Biernacka-Kozerewicz

Zwiedzili bydgoskie muzeum

Uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce, której głównym celem było obejrzenie  wystawy w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy pt. „Od Cedyni do Karbali”. Młodzież zapoznała się z historią polskiego oręża: obejrzała ciekawe eksponaty, wysłuchała prelekcji przewodników dotyczących uzbrojenia i umundurowania polskiego wojska lądowego na przestrzeni wieków. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły anegdoty opowiadane przez oprowadzających oraz wystawione na zewnątrz czołgi. Była to dla gimnazjalistów ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

Po wizycie w muzeum uczestnicy wycieczki udali się na posiłek do McDonald’s. Opiekunami uczniów w trakcie wyjazdu były panie: Renata Szczepaniak, Joanna Maćkowska-Wrzyszcz, Paulina Otto oraz Joanna Biernacka-Kozerewicz .

Tekst i foto: Joanna Biernacka-Kozerewicz

Spotkanie z myśliwym

25 października 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Ob” gościły pana Roberta Wojtkowiaka, który z zamiłowania jest myśliwym. Swoją opowieść rozpoczął od przybliżenia nam  postaci dwóch świętych, którzy są patronami myśliwych, jest nim św. Hubert i św. Eustachy. Dzieci  miały okazję poznać, a nawet dotknąć atrybuty prawdziwego myśliwego. Poznały sygnały myśliwskie, a nawet same mogły spróbować swoich sił w grze na sygnałówce. Ale najważniejsze jest to, że poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Mogły dowiedzieć się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików, saren, a także  jak należy zachowywać się w lesie.

IW

Pasowanie na pierwszaka gimnazjum

24 października br. 2 klasa gimnazjum przygotowała uroczystość pasowania na ucznia gimnazjum. Wzięły w niej udział klasa Ia i Ib. Po uroczystej przysiędze i ceremoniale pasowania przez panią dyrektor Katarzynę Walasiewicz – uczniowie bawili się wspólnie na dyskotece.

WN

Gminny Turniej w Piłce Ręcznej Dziewcząt z Gimnazjum

W poniedziałek 17 października 2016 r. dziewczyny z gimnazjum rozegrały mecze w gminnym turnieju w piłce ręcznej.
Skład drużyny: Marta Sala, Wiktoria Roguszka, Ewa Ciesielska, Eliza Flig, Klaudia Pietrzakowska, Roksana Jakubowska, Klaudia Zych, Zuzanna Mlicka, Roksana Wojtkowiak, Zofia Strzyżewska, Sara Winkowska, Sandra Kiepiela, Zuzanna Wiejaczka, Klaudia Błochowiak.

Miejsca: 1. Kcynia, 2. Dziewierzewo, 3. Mycielewo, 4. Chwaliszewo

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać

14 października 2016 w Zespole Szkół w Mycielewie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.  W programie znalazła się „Polka Dziadek” odtańczona przez dzieci z przedszkola wraz z wychowawczynią Iwoną Wojtkowiak. Możliwości taneczne pokazały również dziewczyny z klasy V i Anastazja Spławska z kl. VI.

Następnie Katarzyna Walasiewicz wręczyła kwiaty i dyplomy.

Nagrodę Dyrektora ZS w Mycielewie otrzymali nauczyciele: Joanna Maćkowska-Wrzyszcz, Joanna Biernacka-Kozerewicz, Magdalena Tomkowiak, Renata Szczepaniak, Andrzej Kulczyński oraz pracownicy niepedagogiczni: Ewa Smorga,  Wioletta Burdasz, Małgorzata Skalska, Iwona Suder, Honorata Pezacka, Alojzy Socha.

Tekst i foto WN

Film

Olimpijski gość

12 października odwiedziła nas Edyta Jasińska – polska kolarka torowa i szosowa, reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy (2013), wielokrotna mistrzyni Polski na torze i szosie.

Dbamy o miejsce pamięci narodowej

Uczniowie naszej szkoły opiekują się miejscem pamięci narodowej. Jest to miejsce pochówku zamordowanego przez hitlerowców w 1939 roku mieszkańca Suchoręcza Stanisława Michałowskiego. W tym roku szkolnym szczególną opiekę nad grobem sprawują uczniowie klasy IIIa gimnazjum: Klaudia Błochowiak, Klaudia Pietrzakowska oraz Sebastian Czaja. Zachęcamy też innych uczniów do nawiedzania grobu bohatera, zwłaszcza w okresie zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz, foto: Sebastian Czaja

Nasi tam byli

6 października polska reprezentacja piłki nożnej pokonała w Szubinie Macedonię 4:0 (0:0). Był to pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy do lat 19.
Okazuje się, że wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się tacy, którzy pomimo niesprzyjającej aury wybrali się na mecz, a co „upolowali”? Zobaczcie sami:

Janusz Chomontek odwiedził nas ponownie

6 października po raz drugi odwiedził nas Janusz Chomontek – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnego rodzaju piłek.

Wiktoria Roguszka

Hubertus 2016 r. w nowej odsłonie

2 października uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie jak co roku wybrali się na obchody święta myśliwych tzw. Hubertusa. W tym roku pogoda szczególnie nam dopisała, dlatego przyjemnie nam było wsłuchiwać się w Słowo Boże i podziwiać jesienne krajobrazy   podczas mszy polowej. Po mszy jak zwykle czekał na nas smaczny gulasz z jelenia – niektórzy czekali na niego cały długi rok 😉 Dla wszystkich czekała również pyszna drożdżówka i napój.

Dalsza część obchodów przebiegła nieco inaczej niż zwykle, a mianowicie zostaliśmy zaproszeni przez Koło Łowieckie nr 9 GWARDIA do Ogrodu Zoologicznego w Myślęcinku. Niektórych z nas zaskoczyło zoo po remoncie, który miał miejsce na początku tego roku szkolnego. Nowe trasy i ciekawe  zwierzęta  pozwoliły nam bardzo miło spędzić tą słoneczną niedzielę. Za taką możliwość serdecznie dziękujemy prezesowi Koła Łowieckiego p. W. Majewskiemu, wszystkim członkom Koła, a przede wszystkim p. K. Stosikowi, który jak zwykle opiekował się nami od pierwszej do ostatniej minuty. DZIĘKUJEMY

A. Pyszczyńska

Mam kota na punkcie MLEKA

Już kolejny rok nasza szkoła bierze udział w programie  „Mam kota na punkcie MLEKA”. Do programu naszą szkołę zgłosiła p. J. Maćkowska-Wrzyszcz, a realizować go będzie w ty roku szkolnym  p. Anna Pyszczyńska wraz z uczniami kl. IV.

Celem programu jest promowanie pozytywnego wizerunku mleka i jego przetworów. Badania naukowców na całym świecie dowodzą, że mleko i jego przetwory należą do najbardziej wszechstronnych produktów pod względem wartości odżywczej, co czyni je niezwykle cennymi składnikami codziennej diety. Szczególnie duże zapotrzebowanie na wapń występuje u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu i rozwoju kości. Rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia wskazują że uczniowie powinni wypijać 3-4 szklanki mleka dziennie lub część mleka zastępować jego przetworami , takimi jak jogurty, kefiry, maślanki lub sery.
Podczas programu uczniowie będą brać udział w Mlecznych lekcjach – specjalne zajęcia łączące naukę z zabawą. Pierwsze zajęcia odbyły się już 30 września. Podczas dwóch godzin uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze zawiera mleko i w jaki inny sposób niż jego picie można dostarczyć je organizmowi. Na koniec lekcji czwartoklasiści przygotowali pyszne koktajle z mleka przyniesionego przez uczniów naszej klasy dzięki uprzejmości rodziców. Podczas  kolejnych lekcji uczniowie dowiedzą się czym jest pasteryzacja, a czym mleko UHT; jak powstaje masło i maślanka, jakie witaminy zawiera mleko, czym jest piramida żywienia i wiele innych ciekawych informacji.
Czwartoklasistom życzymy dobrej, zdrowej i pożywnej zabawy podczas nauki, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy na stronę internetową programu www.mamkotanapunkciemleka.pl

AP

Selfie z siatkarskimi gwiazdami

28 września br. 50. uczniów Zespołów Szkół z Mycielewa i Dziewierzewa wybrało się do bydgoskiej „Łuczniczki” na mecz piłki siatkowej Łuczniczka Bydgoszcz konta PGE Skra Bełchatów.
Mecz o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy był dla siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz ostatnim sprawdzianem tuż przed startem PlusLigi. W trzysetowym spotkaniu lepsi okazali się bełchatowianie.
Po spotkaniu uczniowie naszych szkół mieli okazję „złapać” gwiazdy reprezentacji Polski do wspólnego zdjęcia, a byli to m.in.: Nowakowski, Jurkiewicz, Wlazły, Winiarski i Kłos. Nie ukrywamy, że ogromnym przeżyciem było zobaczyć na żywo tak wybitnych sportowców.

Organizatorem wyjazdu była pani Aleksandra Kubacka, a opiekunami Iwona Klejdysz,  Marek Sobczak i Wawrzyn Nowak.

Tekst i foto WN, materiał uczniów

Czytamy dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w grupie przedszkolnej 0b bajkę pt. „Jaś i Małgosia” przeczytała pani J. Dolatowska.

I. Wojtkowiak