Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Z samego rana 24 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Mycielewie uczniowie od I klasy szkoły podstawowej do drugiej gimnazjum uroczyście zakończyli rok szkolny 2015/2016.

Tradycyjnie członek Koła Łowieckiego „Gwardia” rogiem myśliwskim otworzył spotkanie, po czym dyrektor szkoły przywitała zaproszonych gości, uczniów z rodzicami i grono pedagogiczne. W trakcie uroczystości wręczono nagrodę burmistrza Kcyni, wyróżnienia w nauce i sporcie oraz nagrodę dyrektora. Przedstawiciele Koła Łowieckiego „Gwardia” podsumowali konkurs przyrodniczy. Część artystyczną przygotowała klasa trzecia SP.

Nagrodę Burmistrza Kcyni Marka Szarugi otrzymali: SP – Sandra Stupek, GIM – Piotr Hotlaś.

Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymali: SP – Kacper Śliwa, GIM – Klaudia Motyka.

Tytuł „Prymusa Szkoły” uzyskali: SP – Paweł Strzyżewski, GIM – Natalia Borzych.

Tytuł „Absolwenta Roku 2016” uzyskali: SP – Kacper Śliwa, GIM – Piotr Hotlaś.

Najlepszym czytelnikiem okazała się: Natalia Brzych, a 100%. frekwencję miała Martyna Jodda.

uczniowie wyróżnieni 2016

Czarujące pożegnanie z III gimnazjalną

23 czerwca 2016 r. o godzinie 16. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mycielewie, 26 uczniów trzeciej klasy gimnazjum po raz ostatni, uroczyście pożegnało rok szkolny.

Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Katarzyna Walasiewicz, która podziękowała uczniom, rodzicom i gronu za trud włożony w wychowanie młodzieży. Uczniowie wyróżnieni i ich rodzice oficjalnie przyjęli podziękowania. Medalami ufundowanymi przez UM w Kcyni doceniono również wysiłki sportowców. Po przepięknym programie artystycznym, z tańcem „Belgijką” na czele, gimnazjaliści oficjalnie pożegnali wychowawczynię Beatę Janicką oraz podziękowali cudownym rodzicom. Wisienką na torcie okazał się wzruszający film z życia klasy.

FILM

uczniowie wyróżnieni 2016

Tekst, foto i film W. Nowak

Gwardia świętowała

W 2016 r. Koło Łowieckie GWARDIA świętowało Jubileusz 70-lecia istnienia. Bardzo było nam miło świętować to wydarzenie na specjalnym spotkaniu które odbyło w gospodarstwie p. A. Morawskiego w Turzynie. Nasi uczniowie wystąpili z bardzo udanym programem artystycznym, który trafnie podkreślił naszą dotychczasową współpracę. Pani dyrektor szkoły p. Katarzyna Walasiewicz pogratulowała tak doniosłego jubileuszui wręczyła na ręce prezesa p. Włodzimierza Majewskiego kwiaty i skromny upominek od całej społeczności uczniowskiej, zaznaczyła również, że współpraca z Kołem przynosi szkole wiele korzyści i wzbogaca naszą młodzież w dodatkową wiedzę, nawyki i uczy szacunku do otaczającej nas przyrody. Przy okazji tej uroczystości p. M. Borzych została uhonorowana przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich – odznaką za zasługi dla łowiectwa.
Ostatni dzień roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Mycielewie był radosny nie tylko ze względu na udane zakończenie wyczerpującej, ale owocnej pracy w tym roku dla wszystkich uczniów i nauczycieli, ale również dzięki  wyjątkowemu podsumowaniu wspólnej współpracy szkoły i Koła Łowieckiego nr 9 GWARDIA w Bydgoszczy na którym gościliśmy p. W Majewskiego, p. K. Stosika i p. A. Krokosa.

Z okazji 70-lecia Koła Łowieckiego GWARDIA dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany konkurs przyrodniczo-łowiecki „Myślistwo oczami dzieci i młodzieży”. Uczniowie mogli wykazać się w trzech kategoriach: fotograficznej, poetyckiej i plastycznej. Dla wszystkich uczestników zarząd koła przygotował wspaniałe nagrody:  zegarki typu smartwatch, głośniki bezprzewodowe, a także  Power banki. Zaskoczeniu uczniów i radości nie było końca, ale to nie wszystko  Zespół Szkół w Mycielewie otrzymał z tej okazji dodatkowo przenośny zestaw nagłaśniający  i nowy mikroskop. Za taką hojność szczególnie dziękowała dyrektor szkoły p. Katarzyna Walasiewicz, a także koordynatorki programów ekologicznych w szkole p. A. Pyszczyńska i p. M. Borzych, którym zakupiony sprzęt pozwoli lepiej przygotowywać się do kolejnych konkursów ekologiczno-łowieckich.

A. Pyszczyńska

NADESZŁY WAKACJE, MINĄŁ ROCZEK SZKOLNY…

Tymi słowami rozpoczęła się inscenizacja dzieci z oddziałów  przedszkolnych Zespołu Szkół w Mycielewie, z okazji zakończenia roku przedszkolnego w dniu 23 czerwca 2016 r. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice, p. dyrektor Katarzyna Walasiewicz, wychowawczynie – Alina Napierała, Gabriela Wesół oraz nauczyciele prowadzący zajęcia z j. angielskiego – Galina Schulz i religii – Renata Szczepaniak.

Dzieci śpiewem piosenek i recytacją wierszy wprowadziły wszystkich w nastrój nadchodzących wakacji. Następnie głos zabrała p. dyrektor gratulując najmłodszym odwagi i braku tremy podczas występów. Życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, po czym dzieci otrzymały z rąk nauczycieli pamiątkowe dyplomy i upominki za udział w życiu przedszkolnym – wspólne gry i zabawy.

Uroczystość zakończyła się spotkaniami w salach i rozmowach na temat organizacji przyszłego roku szkolnego.

Gabriela Wesół

Uczciliśmy pamięć Jadwigi Woźniak

20 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Mycielewie rozegrano turniej piłki ręcznej imieniem Jadwigi Woźniak. W memoriale zagrały zespoły z Rynarzewa, Dziewierzewa i Mycielewa.

I m. – Gimnazjum z Mycielewa
II m. – Gimnazjum z Dziewierzewa
III m. – Gimnazjum z Rynarzewa

Wspaniałe nagrody ufundowała rodzina śp. Jadwigi Woźniak – Maria Krzyżanowska, Teresa Richter, Aleksandra Napierała i Ryszard Woźniak oraz GKRPA w Kcyni z przewodniczącą Anną Borkowską. Współorganizatorem memoriału był MLUKS „Orlik” w Kcyni.

Film

 

Bal na pożegnanie gimnazjum

17 czerwca 2016 r. III klasa gimnazjum wraz z rodzicami i nauczycielami bawiła się po raz ostatni w murach naszej szkoły.

WN

Pojechały do lasu, narobiły hałasu?

16 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły udały się, w jeden z ostatnich dni roku szkolnego, na wycieczkę do lasu w Zielonowie k. Szubina. W leśniczówce oglądały poroża jeleni i saren, szable dzika; wypchane okazy dzika, sarny i lisa oraz futro i ogon bobra. Słuchały nagrań odgłosów różnych zwierząt leśnych min. wilka i lisa. Zobaczyły też mieszkającego wokół leśniczówki dzikiego królika, który rozmnożył się w tych okolicach.

Dowiedziały się również jak należy zachować się w lesie,  aby służył wszystkim.  Następnie przeszły  pod opieką leśniczych na polanę, gdzie czekał na nich leśny grill i pieczone kiełbaski. Wokół polany dzieci zbierały rosnące o tej porze roku jagody i poziomki. Z szyszek ułożyły leśny obrazek.

Pomocą w organizacji wycieczki służyły dwie mamy: p. Ewa Jaszak i Iwona Wiekiera.

To był bardzo ciekawy dzień spędzony na łonie natury i świeżym powietrzu.

Dzień dla życia

10 czerwca grupa uczennic z Małego Wolontariatu z opiekunem Magdaleną Tomkowiak, wzięła udział w III akcji charytatywnej – Dzień dla życia w mieście Szubin.

Dziewczyny brały aktywny udział – chodziły po mieście z megafonem nawołując do oddawania krwi, obsługiwały stanowisko. Dziewczyny udzieliły 3-minutowy wywiad dla Radia Nakło.

MT

Mycielewo w Skarbienicach

Od 6 do 8 czerwca 2016 r. 16 uczniów III klasy gimnazjum wybrało się na 3-dniowy biwak do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Żurawiem” w Skarbienicach.

W programie wyjazdu znalazły się m.in.: rejs „Venezią” po jeziorach Skarbińskim i Weneckim, z przystankiem w Wenecji; piesza wycieczka do Żnina wraz ze zwiedzaniem zabytków miasta; zajęcia sportowe i rekreacja przy plaży jeziora Skarbińskiego. Zwieńczeniem pobytu w malowniczym gospodarstwie było wspólne ognisko z kiełbaskami oraz dyskoteka przy plaży.

Organizatorem wyjazdu byli B. Janicka i W. Nowak.

URODZINY PATCH’ A

9 czerwca podsumowaliśmy całoroczne zajęcia z języka angielskiego w oddziale przedszkolnym 5-latków były urodziny Patch’ a zorganizowane przez panią Galinę Schulz, która prowadziła w tym roku szkolnym zajęcia z najmłodszymi.

Dzieci śpiewały piosenki i odgrywały scenki dramowe, których nauczyły się  w ciągu roku szkolnego. Na uroczystość  przybyli zaproszeni goście z klas I-III SP. Wykonali z tej okazji dla maskotki Patch’ a laurki i upominki.

Projekt o Ojcowskim Parku Narodowym

8 czerwca grupa projektowa uczniów z klasy II a  w składzie:  Eliza Flig, Szymon Wesół, Natalia Kręcisz,  Klaudia Błochowiak oraz Kamila Bałka zaprezentowała wyniki swojej pracy. Od października ubiegłego roku młodzież pozyskiwała i selekcjonowała wiadomości  dotyczące parku, przygotowała  i przeprowadziła ankietę dotyczącą znajomości Ziemi Ojcowskiej wśród kolegów. Efektem ich pracy była przygotowana i przedstawiona  dziś prezentacja multimedialna, w której ukazali największe atrakcje przyrodnicze i architektoniczne Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie  nie poprzestali jednak tylko na zaprezentowaniu slajdów. Przygotowali wystawę albumów i książek, a także potraw regionalnych. Nie zabrakło więc obwarzanków, placków ziemniaczanych, gołąbków i serów. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak makieta Ojcowskiego Parku Narodowego. Znalazły się na niej najważniejsze obiekty parku ukazane w małej skali. Prezentacji projektu przyglądali się uczniowie  zklasy V oraz z klas IIa i IIb.  Wyniki pracy zespołu oceniała komisja w składzie: pani Paulina Otto, pani Anna Pyszczyńska oraz pani Joanna Biernacka-Kozerewicz.  Prezentacja została oceniona bardzo wysoko, zarówno przez komisję, jak i przez widzów.

Tekst i foto: Joanna Biernacka-Kozerewicz

Gminny konkurs matematyczno-fizyczny

3 czerwca 2016 roku reprezentacja szkoły w składzie: Klaudia Motyka, Wiktoria Frydrych, Piotr Hotlaś wzięli udział w I edycji konkursu matematyczno-fizycznego, który odbył się w Zespole Szkół w Dziewierzewie. Po czterech rundach zaciętej rywalizacji zajęliśmy I miejsce. Uczniowie musieli popisać się nie tylko wiedzą z matematyki i fizyki, ale także wykonać doświadczenie i je zaprezentować. Opiekunem drużyny była p. Angelika Drozd.

AD

Julia znowu w finale!

juliaUwaga! Uwaga! Julia Winkowska po raz trzeci w finale na najładniejszy list dla Ziemi.

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej.

123 prace, na które można głosować, zostało wybranych spośród setek nadesłanych listów napisanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju.

W tym roku  tematem przewodnim była niska emisja (powtórnie), o której Julia uczyła się już trzy lata wcześniej przygotowana przez p. Annę Pyszczyńską i w tym roku ta wiedza znowu się przydała.

Bardzo prosimy o głosy Wasze i Waszych rodzin. Serdecznie Dziękujemy!!! Wystarczy ja wyszukać na poniższej stronie. Pamiętajcie Julia Winkowska.

http://listydlaziemi.pl/konkurs-2016

A. Pyszczyńska

Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka do BRZECHWOLANDII !

Przedszkolacy na Dzień Dziecka wybrały się do Szubińskiego Domu Kultury na przedstawienie „BRZECHWOLANDIA” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

Wiersze Jana Brzechwy były inspiracją dla twórców tego przedstawienia. Wiersze Jana Brzechwy uczą i bawią już kolejne pokolenie. I tak jak w słowach piosenki dzieci „spędziły  z nimi miło czas”. Uśmiech cały czas gościł na ich twarzach bo „Brzechwolandia to kraina szczęśliwości…”

GW

Zwyciężyli w powiatowym konkursie geograficznym

Klaudia Motyka i Piotr Hotlaś zajęli pierwsze miejsce (ex aequo z drużyną Gimnazjum nr 1 w Szubinie) w XV edycji powiatowego konkursu geograficznego zorganizowanego przez nauczycieli  ZS w Rynarzewie pod hasłem: „Na Niżu Polskim”. Młodzież wcześniej przygotowała album według ściśle określonego regulaminu, a następnie uczestniczyła w części finałowej zmagań, w trakcie której rozwiązywała test i odpowiadała na pytania quizowi. Poziom wiedzy wszystkich uczestników był bardzo wysoki, o czym świadczy konieczność przeprowadzenia dogrywki i ostateczne przyznanie pierwszego miejsca dwóm drużynom. Klaudia i Piotr otrzymali z rąk dyrektora ZS w Rynarzewie pana Janusza Nowakowskiego dyplomy i nagrody książkowe. Opiekunem naszych uczniów w czasie konkursu była pani Agnieszka Magdziarz, a nauczycielem przygotowującym młodzież- pani Joanna Biernacka-Kozerewicz.

Serdecznie gratulujemy Klaudii i Piotrowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

     Foto: ZS w Rynarzewie
Tekst: J. Biernacka-Kozerewicz