Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Kacper Śliwa znawcą Mitologii!!!

26 lutego w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbył się Gminny Konkurs  Historyczny  Wiedzy Mitologicznej, w której uczestniczyło 5 szkół z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Nogowska i Paweł Strzyżewski z kl.V oraz Kacper Śliwa z kl.VI, który zdobył III miejsce!!!  Celem zmagań konkursowych było przede wszystkim zainteresowanie uczniów tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej oraz popularyzowanie mitologii greckiej poprzez naukę  i zabawę na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Bezpieczny Internet 2016

26 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Mycielewie nauczyciel informatyki  – Wawrzyn Nowak we współpracy z Samorządem Szkolnym i kółkiem teatralnym zorganizowali „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego posługiwania się Internetem i urządzeniami z dostępem do niego. Zaprezentowaliśmy również premierowo film zrealizowany przez uczniów naszej szkoły, w którym wystąpili: Martyna Czerniak, Klaudia Motyka, Milena Smorga, Weronika Wesół, Jagoda Dubiel, Wiktoria Roguszka, Dominik Czechowski i Bartek Jaszak.

Osobą prowadzącą była Martyna Czerniak.

link do filmu —- https://youtu.be/9vzpEs8X6nk —- link do filmu

 

Tekst i foto WN

Ciekawa godzina wychowawcza w klasie IV

23 lutego 2016 r. klasa czwarta pod kierunkiem pani Angeliki Drozd spędziła nietypowo godzinę wychowawczą pod hasłem „Uczymy się samodzielności”. Uczniowie sami przygotowywali kanapki, a następnie je opiekali. Sporządzony posiłek był bardzo smaczny. Zapach roznosił się po całej szkole… Na pewno wszyscy na samą myśl byli głodni…

Angelika Drozd

PRZEDSZKOLACY I PIRAMIDA…ZDROWEGO ŻYWIENIA

Dzieci z oddziałów przedszkolnych ZS w Mycielewie spotkały się 22 lutego 2016, aby wziąć udział w warsztatach zdrowego odżywiania i higieny przygotowanych  przez Stowarzyszenie Flandria w porozumieniu z UM w Kcyni.

Najpierw przedszkolacy podzielili  różne  produkty spożywcze na te zdrowe, i te mniej wartościowe dla naszych organizmów. Następnie układały je w Piramidzie Zdrowego Żywienia. Dowiedziały się w ten sposób, których produktów powinny jeść jak najwięcej i najczęściej, a które tylko sporadycznie, i to w małych ilościach.

Drugą część warsztatów przeznaczono na własnoręczne wykonanie sałatek owocowych. Dzieci chętnie przystąpiły do obierania i krojenia przygotowanych owoców, które po dokładnym połączeniu składników z apetytem degustowały. Tak więc w praktyce zastosowały zdobytą wiedzę.

W zajęciach brali również udział chętni rodzice zaproszeni w ten dzień na zajęcia otwarte.

Pinokio z Krakowa

17 lutego br. uczniowie klas 0-III Zespołu Szkół w Mycielewie mieli okazję podziwiać „Pinokio” grupy teatralnej z Krakowa. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się p. Elwira Stachowiak – wychowawczyni klasy trzeciej.

Gabriela Wesół

 

RAZEM PRZECIW DOPALACZOM

16 lutego br. młodzież gimnazjalna Zespołu Szkół w Mycielewie uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym nt. skutków, konsekwencji  zażywania dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Na zaproszenie pani pedagog M. Kwiatkowskiej zajęcia poprowadzili pani Anna Okoniewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią oraz pan Marcin Górak z Powiatowej Komendy Policji w Nakle nad Notecią.

Zaproszonym gościom dziękujemy za ciekawe i cenne informacje, które pozwolą nam bezpiecznie spędzać czas wolny.

Małgorzata Kwiatkowska

Święto Zakochanych

W piątek 12 lutego 2015 r. w ramach działań Małego Samorządu Uczniowskiego w klasach 0-III uczczono Dzień Św. Walentego poprzez zorganizowanie poczty walentynkowej. Dzieci w ciągu ostatniego tygodnia mogły składać życzenia walentynkowe dla swoich rówieśników.

Konkurs taneczny

Pani Tomkowiak zorganizowała Szkolny Konkurs Taneczny dla klas I-III. Skład Komisji: A. Koralewska-Hak i W. Nowak. Wyniki:
I m. – Claudia Czechowska i Julia Katafiasz z kl. II
II m. – Aleksandra Strzyżewska i Patrycja Zygiel z klasy III
III m. – Kinga Czechowska z kl. III
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Kwiatkowska, Fabian Sojka. Poza konkursem wystąpili Alan Tracz i Sebastian Przybylski. Za udźwiękowienie konkursu odpowiadali Kamil Sowa i Mateusz Sojka.

Sala Marta

PODZIĘKOWANIA DLA BABCI I DZIADKA

W ostatni dzień karnawału zebrali się dziadkowie i wnuki w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół w Mycielewie, aby uczcić tegoroczny, spóźniony przez ferie zimowe,  Dzień i Babci Dziadka.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne w specjalnym programie, a mamy  przygotowały słodki poczęstunek. Następnie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani kalendarzami z wizerunkiem swoich wnuków. Po serdecznych rozmowach przy kawie uroczystość  zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Gabriela Wesół

Działania na ułamkach

14 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się szkolny konkurs matematyczny pt. „Działania na ułamkach zwykłych”, który zorganizowała pani Angelika Drozd.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny klas V, VI  szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. W wyniku godzinnych zmagań wyłoniono zwycięską klasę. Została nią klasa I gimnazjum w składzie Kaja Stróżyk, Natalia Borzych oraz Mikołaj Stypczyński.

W pierwszym etapie nie udało się jednak wytypować mistrza działań na ułamkach, troje uczniów uzyskało bowiem tę sama ilość punktów. Należą do nich: Patrycja Bojas ( V kl.), Kaja Stróżyk ( kl.I gim), Mikołaj Stypczyński ( kl. I gim).W czwartek 11.02.2016 r. wyżej wymienieni uczniowie brali udział w drugim etapie konkursu, w którym zmagali się tylko z zadaniami otwartymi dotyczącymi działań na ułamkach zwykłych. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została Patrycja Bojas z klasy V. Wyróżnienie zdobyła Kaja Stróżyk

Serdecznie gratulujemy zwycięscy i uczestnikom!
     Opracowała: Angelika Drozd

Doradztwo zawodowe

10 lutego uczniowie klasy III gimnazjum mieli dwugodzinne zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego z panią Joanną Rygielską z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakla nad Notecią, następnie chętni uczniowie korzystali z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym panią Rygielską.

M. Kwiatkowska

GALERIA SUKCESÓW

4 lutego 2016 r. odbył się apel podsumowujący I semestr, dla kl.0 – III, na którym wychowawcy wyróżnili swoich uczniów w różnych kategoriach. Pełna lista do pobrania pod poniższym linkiem.

uczniowie wyróżnieni

Tekst: I. Wojtkowiak
foto: A. Napierała, M. Tomkowiak

„Pokój Ci wieczny w cichej krainie,
Gdzie ból nie sięga, gdzie łza nie płynie,
Gdzie słyszysz Boga głos serdeczny.
Pokój Ci wieczny.”

W dniu 2 lutego 2016 r. odeszła od nas

Ś.P. Felicja Kledzik

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Felicji Kledzik, długoletniego pracownika szkoły w Mycielewie.

Składamy wyrazy współczucia pogrążonej w bólu rodzinie.

Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie
Zespołu Szkół w Mycielewie.

Żegnamy Ciebie z nieopisanym żalem…

Prace uczniów klasy VI

W gablocie z pucharami, w holu szkoły, można oglądać domostwa wykonane z zapałek przez uczniów klasy VI. Dzieła powstały w ramach zajęć technicznych. Widać niezwykły wkład pracy i architektoniczno-budowalance umiejętności.

Dzień Babci i Dziadka w klasie III SP

5 lutego 2016 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą ugościli babcie i dziadków. Nie obyło się bez wzruszającej części artystycznej i wspólnego biesiadowania.

Dzień przebierańca

5 lutego br. SU zorganizował „Mycielewski Dzień Przebierańca”. Bonusem dla przebranych był zakaz odpytywania przez nauczycieli.

Foto: Mikołaj Sowa

Dyskoteka dla gimnazjum

SU uczniowski zorganizował dyskotekę w tłusty czwartek – rozpoczynający ostatni tydzień karnawału.

Stop agresji!

3 i 4 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów gimnazjum na temat konsekwencji związanych z agresją fizyczną i psychiczną stosowaną wobec innych osób.  Każda klasa odbyła dwugodzinne warsztaty z dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecia panią Ewą Burzyńską. Spotkanie zorganizowała p. M. Kwiatkowska pedagog szkolny. Pani Ewie Burzyńskiej dziękujemy za cenne i ciekawe zajęcia.

M. Kwiatkowska