Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Wielkie cuda w małej szopie…

Najmłodsi uczniowie z Zespołu Szkół w Mycielewie 18 grudnia zaprezentowali swoim rodzicom Jasełkę Bożonarodzeniową. Zebranych gości przywitała wychowawczyni grupy pani Alina Napierała. Dzieci wcieliły się w role aniołów, pastuszków, królów, Maryi i św. Józefa. Uczniowie wygłosili wierszyki o narodzinach Jezusa i zaśpiewali kolędy.

Po przedstawieniu dzieci otrzymały zasłużone prezenty. Całe spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze.

SZLACHETNI Z MYCIELEWA

W bieżącym roku odbyła się XV edycja  SZLACHETNEJ PACZKI –  impuls do szlachetna-paczkazmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców – my byliśmy wśród nich. Nie sposób wymienić wszystkich w obawie przed pominięciem, więc dziękujemy każdemu, kto pomógł nam w tej pięknej akcji.
Wolontariusz, który opiekował się naszą rodziną (oznaczonej numerem KUJ-1535-405536), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Drodzy Darczyńcy,

razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!

Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Lidia bardzo się ucieszyła jak z jednego z kartonów wyciągnęła lampkę na biurko dla jej córki oraz garnki. Dziewczynka będzie mogła odrabiać lekcję i rysować, przy odpowiednim świetle, a Pani Lidia ma w czym przygotowywać posiłki. Natomiast bardzo poruszający był moment kiedy dziewczynka otworzyła największy karton w którym było bardzo dużo jedzenia i zwróciła się do mamy: „mamusiu zobacz jak dużo mamy jedzenia, nigdy tyle nie mieliśmy”. Po czym Patrycja wyciągnęła z kartonu opakowanie parówek i przy nas zaczęła jedną z nich jeść.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Serdecznie dziękuję za przygotowanie paczki. Imponuje mi Wasze zaangażowanie w projekt Szlachetna Paczka, nie każdego stać na dzielenie się dobrami materialnymi z rodzinami potrzebującymi takiego wsparcia. Przyczyniliście się do uśmiechu i zadowolenia Pani Lidii oraz jej córki Patrycji. Mnie również umocniliście w tym iż warto pomagać, bez Was  nie udałoby mi się pomóc tej konkretnej rodzinie. Dziękuję.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Dziękujemy Darczyńcy za okazane serce, ta paczka jest to dla nas ogromna pomoc. Na co dzień brakuje nam pieniędzy na podstawowe potrzeby, żywność w szczególności. Żyjemy z dnia na dzień. Dziękuję, dzięki Wam moja córka będzie miała piękne święta.

Wspieramy Stołówkę św. Faustyny

Po raz trzeci wspieramy Stołówkę św. Faustyny w Szubinie przygotowując dla najbardziej  potrzebujących „Świąteczną paczkę”. W akcję tą od początku zaangażowane są dzieci z klas najmłodszych. Koordynatorami są panie – Henryka Mickiewicz i Magdalena Tomkowiak.

SKO – konkurs rozstrzygnięty!

Wpłynęło do nas 7 prac. Po wnikliwej analizie dostarczonych opowiadań skowyłoniliśmy zwycięzców. Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni. Opowiadania wygrywały w dwóch kategoriach: II-III i IV-VI.

W kategorii klas II-III pierwsze miejsce przyznaliśmy dla Amadeusza Hak z klasy II za opowiadanie „Słodki Milioner”, drugie miejsce zajęła Julia Katafiasz również z klasy II. Wyróżnienia otrzymują: Michał Kaźmierczak, Claudia Czechowska i Sara Zych z klasy II.

W kategorii klas IV-VI urzekła nas swoim opowiadaniem Malwina Wałkiewicz z klasy V, której przyznajemy I miejsce, II miejsce zajmuje praca Kingi Roguszka również z klasy V.

Magdalena Tomkowiak i Wawrzyn Nowak

Świąteczna audycja Filharmonii Pomorskiej

W ubiegłą środę 16 grudnia  mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt, za sprawą audycji Filharmonii Pomorskiej pt. „Muzyczne upominki pod choinkę”, zorganizowanej przez p. A. Koralewską-Hak. Oprócz wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd przy akompaniamencie: skrzypiec, wiolonczeli i pianina cyfrowego, uczniowie mieli okazję na kontakt z muzyką klasyczną „na żywo”. W nastrojowym klimacie świąt „nastroiliśmy się” na wewnętrzne przeżywanie tego pięknego, wyjątkowego czasu, który właśnie trwa… i zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważna jest kolęda w naszej tradycji- niechaj każdy o tym pamięta.

Tekst i foto A. Koralewska-Hak
Foto G. Wesół

Betlejemskie Światełko Pokoju w Mycielewie!!!

Po raz kolejny w przedświąteczny wtorek  do naszej szkoły przywędruje  logoBSP2015-01Betlejemskie Światełko Pokoju. Dotrze ono do nas z Groty w Betlejem dzięki harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy od lat przekazują je wiernym na całym świecie. W tym roku idei tej przyświeca hasło „Zauważ Człowieka”. Do Mycielewa zaś dostarczyli je zuchy z Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Ogniste Pióra” oraz harcerze należący do Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Feniks” działający w Szubinie. Będzie możliwość zabrania światełka do swoich domów – prosimy o zabranie własnych lampionów.

M. Tomkowiak

Gminne zawody siatkówki dziewcząt z gimnazjum

18.12.2015 r. w ZSO Kcynia rozegrano gminne zawody siatkówki dziewcząt gimnazjum.
Nasze dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce.
Mycielewo – Dziewierzewo 2:0
Kcynia – Dziewierzewo 2:0
Mycielewo – Kcynia 2:0

1. Gimnazjum Mycielewo, 2. Gimnazjum Kcynia, 3. Gimnazjum Dziewierzewo.

Andrzej Kulczyński

Konkurs świąteczny dla klas 0-III rozstrzygnięty

17 grudnia br. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową i ozdobę choinkową. Wpłynęło 65 prac i wszystkie zostały nagrodzone. Organizatorem konkursu był Mały Samorząd Uczniowski z opiekunem Iwoną Wojtkowiak.

UWAGA!!! Nasi uczniowie w Radio Nakło!!!

Już w najbliższy wtorek – 22 grudnia zapraszamy na wysłuchanie audycji w Radio Nakło z udziałem wszystkich  uczniów klasy V oraz Dominiki Motyki z kl. VI, Amadeusza Haka z kl. II szkoły podstawowej i Klaudii Motyki z kl. III gimnazjum. Słuchowisko zostało wyreżyserowane przez p. Agnieszkę Koralewską-Hak. Audycja wyemitowana zostanie w programie „Mali na fali” od godz. 17.00.

W poszczególne role wcielili się: Kopciuszek – Anastazja Spławska, starsza siostra – Marta Rosiak, młodsza siostra – Maja Gołąb, matka chrzestna (wróżka) – Patrycja Bojas, woźnica – Błażej Łosoś, dworak – Amadeusz Hak, narrator – Paweł Strzyżewski. Piosenkę z musicalu Metro pt. „Chcę być Kopciuszkiem” w trzygłosie wykonały: Klaudia Motyka, Dominika Motyka i Agnieszka Koralewska-Hak. Akompaniament skrzypcowy wykonał Amadeusz Hak.

Już dziś nastawcie swoje radia na 107,5 UKF i wyczekujcie na „Mycielewskiego Kopciuszka”.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z nagrania audycji w Radio Nakło, która miała miejsce 28 października br.

Materiał A.K-H

 

Gminny turniej siatkówki chłopców z gimnazjum

15.12.2015 w naszej szkole odbył się gminny turniej siatkówki chłopców. Grano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do punktów 25. Tie break do 15 punktów.

Wyniki zawodów:
Mycielewo – Kcynia 1:2
Mycielewo – Chwaliszewo 2:1
Mycielewo – Dziewierzewo 2:0

1. Gimnazjum Mycielewo,  2. Gimnazjum Kcynia, 3. Gimnazjum Laskownica, 4. Gimnazjum Dziewierzewo

Andrzej Kulczyński

Coraz bliżej święta… coraz…

W klasach wielka mobilizacja! W te święta nie może zabraknąć pięknie ozdobionej choinki. Klasa II do przystrojenia swojej sali lekcyjnej przykłada się mocno… Efekty oceńcie sami 🙂

Gminny turniej minisiatkówki dziewcząt szkół podstawowych

11.12.2015 r. odbył się gminny turniej minisiatkówki dziewcząt szkół podstawowych.

Nasze dziewczęta wygrały wszystkie spotkania.
Mycielewo – Dziewierzewo 2:0
Mycielewo – Laskownica 2:0
Mycielewo – Kcynia 2:1

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Mycielewo, 2. SP Kcynia,  3. SP Dziewierzewo, 4. SP Laskownica

A. Kulczyński

Wizyta pań z PKO

Od paru lat, dzięki PKO Bank Polski w Szubinie, istnieje możliwość oszczędzania w SKO. Pani Magdalena Tomkowiak zaprosiła pracowników tegoż banku, aby zachęciły najmłodszych do oszczędzania. Współpraca z tym bankiem to nie tylko odsetki na koncie, ale wspaniałe gadżety, otrzymane przez dzieci od gości.

Ogłaszamy konkurs!

skoOpiekunowie SKO ogłaszają konkurs literacki dla klas II-VI SP.

Napisz krótkie i ciekawe opowiadanie na temat „Co bym zrobił/a gdybym został/a milionerem?”. Pracę prosimy dostarczać do 18 grudnia 2015 r. do opiekunów SKO. Prace mogą być w formie pisemnej lub wydruku komputerowego, oczywiście podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą w której się uczysz.

Magdalena Tomkowiak i Wawrzyn Nowak

MIKOŁAJKOWO W ZERÓWCE

7 grudnia wszystkie dzieci przybyły do szkoły przystrojone w czapki Mikołaja. Na powitanie, w kąciku świątecznym, czekała na nich miła niespodzianka w postaci kalendarzy adwentowych. Będą one okazją do odmierzania czasu pozostałego do świąt Bożego Narodzenia. Po śniadaniu obejrzeliśmy film z cyklu „Zaczarowany ołówek” tematycznie związany ze świętami.

W czasie zajęć odwiedził nas kolejny Mikołaj, tym razem z samorządu szkolnego, który również przyniósł dzieciom słodkości – w zamian otrzymał piosenkę.

Dużo ruchu i sporo emocji dał dzieciom „Mikołajkowy tor przeszkód”, w czasie którego przedszkolacy rywalizowali ze sobą w dwóch zespołach.

Zakończeniem dnia było spotkanie klas 0–III zorganizowane przez mały i duży samorząd uczniowski, i przedstawienie programu artystycznego.

G. Wesół

Mamy laureatów konkursu „Moja opowieść wigilijna”

Podczas X Festiwalu Haftu i Rękodzieła na nakielskim Rynku, którego organizatorem był Nakielski Ośrodek Kultury przy współudziale Stowarzyszenia „Partnerstwa dla Krajny i Pałuk: i Uniwersytetu Trzeciego Wieku ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w Konkursie Literackim „Moja opowieść wigilijna” i Konkursie Plastycznym „Bożonarodzeniowa ozdoba piernikowa”. Na konkurs wpłynęło 88 prac literackich i 49 prac plastycznych. Po omówieniu konkursu przez Romanę Janka z NOK nagrody laureatom wręczył Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

W Konkursie  Literackim „Moja opowieść wigilijna” w kat. klas I-III SP, I  miejsce  zdobył nasz uczeń – Amadeusz Hak z kl.II , natomiast w kategorii klas IV-VI – Malwina Wałkiewicz z kl.V zdobyła miejsce III!

W Konkursie Plastycznym „Moja opowieść wigilijna” – bożonarodzeniowa ozdoba piernikowaI miejsce zdobyła Zofia Strzyżewska natomiast Eliza Flig – miejsce III!

Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Koralewska-Hak.

Jak widać z powyższych wyników – to właśnie nasza szkoła wiedzie prym w tymże konkursie i jesteśmy pewni, że za rok znów z przyjemnością weźmiemy w nim udział.

Gratulujemy naszym uczniom!!!

Koncert i kiermasz

4 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z rodzicami, któremu towarzyszył dobroczynny kiermasz świąteczny oraz koncert kolęd „Z wysokiego nieba”, w wykonaniu Orkiestry  Dętej OSP z Kcyni, pod batutą pana Artura Lawrenza, którego pomysłodawcą i organizatorką była p. Agnieszka Koralewska-Hak. Rodzice przybyli na zebrania mogli uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu, przyczynić się do pomocy  potrzebującym, a na koniec wsłuchać się w  dźwięki polskich kolęd, wyśpiewanych przez nasze uczennice: Klaudię i Dominikę Motykę, Zuzannę Trzebiatowską, Kaję Stróżyk i Paulę Kociałkowską.  Akcje charytatywne prowadzone były przez Mały Wolontariat pod opieką p. Joanny Maćkowskiej-Wrzyszcz (wyroby cukiernicze sprzedawane przez cały tydzień) oraz p. Agnieszki Koralewskiej-Hak (wyroby artystyczne  i koncert). Do akcji przyłączył się również SU pod opieką p. Beaty Janickiej oraz uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.  Dzieci wykonywały prace plastyczne podczas zajęć, a także w domach. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie piekli ciasta, które przeznaczyli na kiermasz dobroczynny. Szczególne podziękowania należą się grupie naszych uczennic, które zajęły się sprzedażą podczas kiermaszu, trwającego kilka dni. Dochód z kiermaszu, zgodnie z założeniem, zostanie w całości  przekazany na „Szlachetną Paczkę” oraz  na zakup prezentu dla dziecka chorego na mukowiscydozę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali szlachetny dar serca, który tak wiele może znaczyć dla innych, a dla pomagających okres świąt będzie przez to jeszcze przyjemniejszy, gdyż podzielić się dobrem z kimś potrzebującym – to jakby podzielić się opłatkiem z kimś bliskim… a przecież o to właśnie chodzi w święta…

Tekst A. Koralewska-Hak
foto G. Wesół, A. Koralewska-Hak

Dary dla Stowarzyszenia Judym

Przez cały listopad trwała akcja zbiórki odzieży dla podopiecznych Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu Judym w Kołaczkowie. Członkinie Małego Wolontariatu: Martyna Czerniak, Milena Smorga i Klaudia Motyka wraz z opiekunem p. J.Maćkowską-Wrzyszcz zawiozły zebrane dary do ośrodka. Miałyśmy również okazję do rozmowy z panią kierownik, która w sposób bardzo wyczerpujący odpowiadała na nasze pytania dotyczące ośrodka i podopiecznych. Z całą pewnością zorganizujemy jeszcze niejedną akcję żeby im pomóc!

Mały Wolontariat