Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Witajcie wakacje!

W piątek 26 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. W uroczystości brali udział uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum, rodzice, nauczyciele i ks. Paweł Kowalski z parafii Szaradowo. Część artystyczną przygotowała klasa III z wychowawczynią Henryką Mickiewicz.

Nagrodę Burmistrza Kcyni otrzymała Natalia Borzych z klasy VI. Nagrodę dyrektora, tytuł „Prymusa szkoły” i „Absolwenta roku 2015” otrzymała  Zofia Strzyżewska – klasa VI sp.

Najwięcej książek wypożyczyli uczniowie z klasy III sp – Joanna Jeż, Weronika Jurek, Wiktoria Przybylska, Wiktoria Stypczyńska. Wyróżniono 100-procentową frekwencję u Kingi Czechowskiej, Joanny Jeż, Agaty Jurek, Weroniki Jurek, Darii Kwiatkowskiej i Anny Repczyńskiej.

Tekst i foto WN

Lista uczniów wyróżnionych 2014-2015

Pożegnanie z gimnazjum

25 czerwca 2015 roku uczniowie trzeciej klasy Gimnazjum w Zespole Szkół w Mycielewie oficjalnie zakończyli edukację.

Pani dyrektor Barbara Morawska wygłosiła przemówienie do zebranych uczniów i rodziców. Wraz z wychowawcą klasy Pauliną Otto wręczyła wyróżnienia i nagrody.

Gimnazjaliści przygotowali występ artystyczny, który rozpoczęli tradycyjnie polonezem. Wzruszeń i podziękowań nie było końca, a uwieńczył uroczystość wspólny poczęstunek.

Nagrodę dyrektora szkoły otrzymała: Julia Spławska – klasa III gim. Tytuł „Prymusa szkoły”,  „Absolwenta Roku 2015” i Nagrodę Burmistrza Kcyni otrzymała Karolina Stypczyńska – III gim.

Foto i film WN

FILM

„Krzyś do szkoły nie chce iść” – program z okazji zakończenia roku przedszkolnego.

25 czerwca 2015 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych i punkcie przedszkolnym, na którą  zostali zaproszeni rodzice, pani dyrektor szkoły oraz  uczący nauczyciele: religii – p. Renata Szczepaniak i j. angielskiego – p. Joanna Maćkowska-Wrzyszcz.

Dzieci zaprezentowały swe umiejętności wokalne i taneczne  śpiewając piosenki z repertuaru przedszkolnego. Najstarsze siedmiolatki wystąpiły w przedstawieniu „Krzyś do szkoły nie chce iść” ukazującym walory nauki szkolnej. Wszystkim powodzenia w klasie pierwszej życzyła, w swym  wystąpieniu,  pani dyrektor Barbara Morawska. Następnie dzieci z rąk wychowawczyń otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Jako pierwsza wręczyła je p. Alina Napierała – punkt przedszkolny „Słoneczko”, następna była p. Gabriela Wesół – grupa „0a”, a na koniec p. Iwona Wojtkowiak – grupa „0b”.

Uroczystość zakończyła się życzeniami spędzenia bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz spotkaniami w klasach.

Tekst i foto Gabriela Wesół

Bezpieczne wakacje

24 czerwca uczniowie naszej szkoły obejrzeli film pt. „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych”, który przygotowali instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Minister edukacji narodowej objęła tę inicjatywę honorowym patronatem. FIlm dostępny jest pod tym linkiem.

Turniej Mini Piłki Siatkowej

24 czerwca 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mycielewie rozegrano mecze w ramach Międzyszkolnego Turnieju w Mini Piłce Siatkowej w kategorii chłopców i dziewcząt.

Wcześniej w Kołaczkowie, a tym razem u nas, starli się uczniowie Szkoły Podstawowej z Mycielewa i Szkoły Podstawowej z Kołaczkowa. Opiekunami obu drużyn byli W. Nowak (organizator) i M. Lisowski. Po zaciętej walce w obu kategoriach zwyciężyli siatkarze i siatkarki z Kołaczkowa. Dyplomy i gratulacje przekazała wicedyrektor ZS Mycielewo – Paulina Otto.  Gratulujemy!

Konkurs rozstrzygnięty

22 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół w Mycielewie rozstrzygnięto I Gminny Konkurs na Najładniejszą Prezentację Multimedialną.

Uczniowie z gimnazjów gminy Kcynia mieli okazję zaprezentować swoją prezentację multimedialną na jeden wybrany przez siebie temat: „Siecioholizm, czyli uzależnienie od Internetu”, „Uzależnienie od gier komputerowych” oraz „Netykieta, czyli internetowy regulamin”. Turniej odbył się w ramach realizowanego w naszej placówce Autorskiego Szkolnego Programu Profilaktycznego „Bezpieczny Internet”.

Z nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców i nagrodzono je dyplomem oraz nagrodą rzeczową.  Wręczyła je dyrektor ZS Mycielewo – Barbara Morawska. Organizatorem konkursu był Wawrzyn Nowak – nl. informatyki. Skład komisji oceniającej: Małgorzata Kwiatkowska, Agnieszka Koralewska-Hak i Wawrzyn Nowak. Oceniano umiejętność posługiwania się technologią informatyczną, trafną selekcję zebranego materiału, oryginalne ujęcie tematu, estetykę i efekt wizualny, grafikę i szatę graficzną. Serdecznie gratulujemy! Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzeni:

 1. Jan Siemianowski, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3b
 2. Angelika Koralewska, Gimnazjum w Chwaliszewie, Klasa I
 3. Karolina Stypczyńska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 3
 4. Aleksandra Kłosińska, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3c – wyróżnienie
 5. Paweł Kalka, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 2a –wyróżnienie
 6. Mikołaj Sowa, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 7. Joanna Wiankowska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 8. Hubert Napierała, Gimnazjum w Chwaliszewie, klasa 1

Szósta się pożegnała

Foto Wiktoria Roguszka

1, 2, 3 w Bydgoszczy

11 czerwca 2015 r. klasy od 1 do 3 udały się na wycieczkę do Bydgoszczy.
Pani przewodnik zapoznała  nas z historią tego miasta, zobaczyliśmy makietę dawnego ogrodu, miniaturę zamku bydgoskiego. Zwiedziliśmy także piękny kościół (najstarszy w Bydgoszczy). Następnie udaliśmy się na Wyspę Młyńską gdzie dzieci miały okazję m.in. pobawić się na placu zabaw. Punktualnie w południe odbyła się zaplanowana wizyta w Muzeum Mydła i Historii Brudu gdzie wykonywaliśmy własnoręcznie pachnące mydełka. Jak legenda mówi  o 13:13 codziennie na Starym Rynku, przechodniom ukazuje się czarodziej Pan Twardowski, który swym  śmiechem i ukłonem wita się z ludźmi. My również o tej godzinie przywitaliśmy sie z nim. Kolejnym punktem naszej wycieczki po Bydgoszczy była wieża ciśnień, która mieści się przy wodociągach, na której to mieści się punkt widokowy na całą Bydgoszcz. Było to dla nas ogromnym przeżyciem, ponieważ widok jak i wysokość zapierały nam dech w piesiach. Później  grupami udaliśmy się na pyszne lody, aby ochłodzić towarzyszące nam w tym dniu emocje oraz na wyczekiwany rejs tramwajem wodnym po Brdzie. Pełni wrażeń w późnych godzinach popołudniowych powróciliśmy do domu.

Komunikat

W związku ze zmianami przepisów dotyczących Legitymacji szkolnych, proszę o dostarczenie do sekretariatu szkoły tych legitymacji, które nie posiadają nr PESEL.

Dyrektor szkoły

                                                   Barbara Morawska

Uczciliśmy pamięć Jadwigi Woźniak

16 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie, trzy lata po śmierci Jadwigi Wożniak naszej wieloletniej koleżanki z pracy, odbył się turniej piłki ręcznej chłopców z gimnazjum z rocznika 2000-2001.

Ceremonię otwarcia uświetnił  śpiew Klaudii Motyka, Kamila Zmudzińskiego, Jakuba Rosiaka i taniec Anastazji Spławskiej.

W memoriale uczestniczyły drużyny z: Mycielewa I i II, Chwaliszewa, Dziewierzewa, Kcyni i Rynarzewa.

Organizatorem turnieju był ZS w Mycielewie i MLUKS „Orlik” w Kcyni, a nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni.

W czasie turnieju odbył się także konkurs celnych rzutów do bramki, w którym nagrodę ufundowała siostra Jadwigi Woźniak Maryla Krzyżanowska. Najbardziej celne rzuty oddawał Jakub Daniewski z Dziewierzewa

Każdy zespół za udział w turnieju otrzymał piłkę i dyplom, a wyróżnieni nagrody rzeczowe.

Wyniki spotkań:
Mycielewo – Rynarzewo 7:3
Mycielewo – Kcynia 5:5
Rynarzewo – Kcynia 7:11
Mycielewo II – Dziewierzewo 3:13
Mycielewo II – Chwaliszewo 4:5
Dziewierzewo – Chwaliszewo 8:6

Półfinały:
Kcynia – Chwaliszewo 3:4
Mycielewo – Dziewierzewo 5:7

Mecz o trzecie miejsce: Mycielewo – Kcynia 5:6

W finale spotkali się: Dziewierzewo – Chwaliszewo 6:3

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce: Gimnazjum Dziewierzewo
2 miejsce: Gimnazjum Chwaliszewo
3 miejsce: Gimnazjum Kcynia
4 miejsce: Gimnazjum Mycielewo I
5 miejsce: Gimnazjum Rynarzewo, Mycielewo II

Nagrody indywidualne:

MVP Turnieju – Kostecki Szymon (Kcynia)
Najlepszy bramkarz – Rybak Jakub (Dziewierzewo)
Król strzelców – Stypczyński Marcin (Mycielewo)
V-ce król strzelców – Gogola Remigiusz (Dziewierzewo)

Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Rybak, Gogola Remigiusz, Bartoszek Marcin, Kosmatka Radosław, Pituła Dawid, Przykłocki Adam, Piechowiak Albert, Górski Mariusz, Łosiński Dariusz, Jucha Kacper, Jaśkiewicz Marcin, Baniewski Jakub.

Film

Tekst: Kcynia24.pl, Foto i film WN

Wyniki I Gminnego Konkursu na Najładniejszą Prezentację

Obraz1

Ogłaszamy wyniki

I Gminnego Konkursu na Najciekawszą Prezentację Multimedialną

 1. Jan Siemianowski, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3b
 2. Angelika Koralewska, Gimnazjum w Chwaliszewie, Klasa I
 3. Karolina Stypczyńska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 3
 4. Aleksandra Kłosińska, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 3c – wyróżnienie
 5. Paweł Kalka, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Klasa 2a – wyróżnienie
 6. Mikołaj Sowa, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 7. Joanna Wiankowska, Gimnazjum w Mycielewie, klasa 2
 8. Hubert Napierała, Gimnazjum w Chwaliszewie, klasa 1

Oficjalne rozdanie nagród nastąpi w poniedziałek 22 czerwca o godzinie 8.30, na którą zapraszamy uczestników wraz z opiekunami.

„Ale to już było…”

15 czerwca 2015 r. uczniowie trzeciej klasy gimnazjum pożegnali odchodzącą we wrześniu na emeryturę Panią Dyrektor Barbarę Morawską.
Grupa uczniów przygotowała krótki występ pożegnalny, który zakończony został prezentacją multimedialną. Na zakończeniu uczniowie wręczyli piękny bukiet kwiatów i złożyli życzenia.
Nie obyło się bez łez. Drogą Panią Dyrektor wzruszył cały występ. Przemówienie Pani Dyrektor długo pozostanie w sercach odchodzących z murów tej szkoły uczniów.

K.Stypczyńska i D.Cieżak

PRZEDSZKOLAKI RECYTOWAŁY W MYCIELEWIE PO RAZ CZWARTY

Już po raz czwarty 10 czerwca 2015 zorganizowano w Zespole Szkół w Mycielewie konkurs recytatorski dla najmłodszych pt. „PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ”.
Po raz drugi patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kcynia pan Marek Szaruga.
Do tegorocznego konkursu przygotowywała się rekordowa ilość dzieci pod opieką rodziców. Szczególnie dużo było pięciolatków.
Komisja w składzie: p. Justyna Makarewicz – przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Kcynia, p. Natalia Rcent – przedstawiciel Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej oraz Agnieszka Budziak – logopeda szkolny, po wysłuchaniu wierszy oceniła recytację dzieci pod względem: znajomości tekstu, poprawności wymowy, tempa, intonacji i interpretacji tekstu, i wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
Wśród sześciolatków najlepszym był: Kacper Olszak z SP Kcynia w wierszu „KONKURS” – autor nieznany. Drugie miejsce zajęła Marcelina Borowska w wierszu „Jak paw przechodził przez ulicę” Juliusza Wasilewskiego reprezentująca Przedszkole Miejskie w Kcyni. Trzecie miejsce zajęła Agata Orzoł z SP Palmierowo za wiersz „Abecadło” Juliana Tuwima.
Rywalizację pięciolatków wygrała Nadia Dziadoszek z SP Palmierowo recytując wiersz „Pranie” Marii Konopnickiej, drugi był Adam Borowski za wiersz „ O Grzesiu kłamczuchu” Juliana Tuwima, a trzecie miejsce zajęła Antonina Pazderska z SP Rozstrzębowo mówiąc wiersz „Psie smutki” Jana Brzechwy.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych, gier dydaktycznych oraz sprzętu sportowego. Dla pozostałych uczestników przygotowane były również dyplomy oraz drobne upominki – skakanki i zabawki – magnesy.

Tekst i foto G. Wesół

Powiatowy konkurs geograficzny

3 czerwca br. odbył się finał XIV Powiatowego Konkursu Geograficznego dla uczniów gimnazjum pod hasłem „W podróży po Europie”, którego organizatorem był Zespół Szkół  w Rynarzewie. Wcześniej, bo już w styczniu br. komisja konkursowa oceniła albumy przygotowane przez młodzież. Punkty zdobyte w tym etapie zmagań zostały doliczone do ogólnej punktacji. W ostatecznej rywalizacji udział wzięło 9 zespołów z 5 gimnazjów powiatu nakielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Klaudia Motyka i Piotr Hotlaś, przygotowani przez  Joannę Biernacką-Kozerewicz. Młodzież  wykazała się dużą wiedzą, zarówno dotyczącą geografii fizycznej Europy, jak i życiem kulturalno-społecznym jej mieszkańców. Ostatecznie, po wyrównanej rywalizacji, nasz zespół zajął IV miejsce. Do podium zabrakło jedynie dwóch punktów. Gratulujemy uzyskania wysokiego wyniku, a także pozyskania szerokiej wiedzy dotyczącej starego kontynentu. Wierzymy,  że w przyszłym roku szkolnym więcej uczniów naszej szkoły zainteresuje się konkursem i zechce wziąć w nim udział.

Tekst: Joanna Biernacka-Kozerewicz,
Foto: Dorota Nowicka ZS w Rynarzewie

II GMINNY KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY POD PATRONATEM BURMISTRZA KCYNI

Dnia 29 maja  2015 r. odbył się w Gimnazjum w Chwaliszewie II Gminy Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy pod patronatem Burmistrza Kcyni. W zmaganiach uczestniczyły zespoły ze szkół gimnazjalnych: z  Mycielewa,  z Dziewierzewa,  z  Kcyni i z Chwaliszewa.

Konkurs składał się z dwóch części: teorii i części praktycznej. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu 30 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej zaprezentowano 4 scenki przedstawiające: nagłe zatrzymanie krążenia u osób dorosłych i dzieci, zadławienie u noworodka oraz poszkodowany z urazem kończyny dolnej (otwarte złamanie).

Nadzór nad konkursem sprawował ratownik Damian Garlicki wraz ze studentami kształcącymi się na kierunku ratownictwo medyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile, natomiast koordynatorem konkursu był nauczyciel Bartosz Łyszczarz. Nagrody za pierwszą część przyznawane były indywidualnie, natomiast za część praktyczną zespołowo.

Indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Karolina Stypczyńska z Gimnazjum w Mycielewie, drugie Marta Zych z Gimnazjum w Kcyni, a trzecie Wiktoria Karkiewicz z Gimnazjum w Chwaliszewie.

Zespołowo zwycięzcą okazała się drużyna z  Mycielewa, drugie miejsce zajęła drużyna z Chwaliszewa, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Kcyni. Gimnazjum w Chwaliszewie reprezentował zespół w składzie: Wiktoria Karkiewicz, Jakub Nowak, Dominik Iwiński.

Źródo: http://chwalgim.pl

Karta rowerowa

Uczniowie 4. klasy szkoły podstawowej, 3 czerwca 2015 roku, zdawali egzamin w części teoretycznej i praktycznej na swoje pierwsze prawo jazdy w życiu – kartę rowerową. Odpowiedzialnym za egzaminu był Wawrzyn Nowak.

Tekst i foto WN

DZIEŃ DZIECKA U NAJMŁODSZYCH

Przedszkolacy Dzień Dziecka rozpoczęli od zabawy w WESOŁYM MIASTECZKU: skokach na trampolinie, „kąpieli” w suchym basenie oraz zjeżdżaniu z dmuchanego zamku do utraty tchu. Następnie nauka pieczenia kiełbasek, nad ogniskiem, w nowo otwartym ogródku szkolnym. Na deser – wata cukrowa lub popcorn (co kto woli). I już można było odpocząć w cieniu pod drzewem na ulubionym kocu w gronie rówieśników, by zacząć zabawę od nowa. Ale to w przyszłym roku.

Tekst i foto G. Wesół

Dzień Dziecka i otwarcie ogródka edukacyjnego

1 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie świętowali Dzień Dziecka, który został, jak co roku, starannie przygotowany przez wychowawców, nauczycieli, Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców szkoły. Ten wyjątkowy dzień otworzyła p. dyrektor szkoły Barbara Morawska życzeniami dla wszystkich uczniów.  Poza wieloma atrakcjami tj.  placem zabaw, rozgrywkami sportowymi, konkursem Mam Talent, pieczeniem kiełbasek mieli również okazję usłyszeć życzenia od kierownika Referatu edukacji i sportu p. W. Jaskulskiego, leśniczego  p. K. Stosika, a także sołtysów Szaradowa, Turzyna i radnego Mateusza Stachowiaka.

Dodatkową atrakcją tego dnia było otwarcie przyszkolnego ogródka edukacyjnego „Zielona Sala”.

Ogródek edukacyjny „Zielona Sala” w zamyśle ma być miejscem w którym uczniowie będą mieli możliwość bezpiecznego spędzenia czasu wśród zieleni, (w dobie dzisiejszego skomputeryzowania) miejscem wspólnego spędzania czasu przy ognisku, a także  realizacji szkolnych uroczystości przyrodniczo- ekologicznych takich jak „Dzień pieczonego ziemniaka”, „Powitanie wiosny”, „Dzień Ziemi” i innych. Już na pierwszych etapach budowy ogródka dało się zauważyć, że jest to żywa pracownia, w której uczniowie będą mogli prowadzić obserwacje, eksperymenty ale nade wszystko uczyć kontaktu z przyrodą. Prace które zostały już wykonane przez uczniów tj. sadzenie określonych gatunków drzew, wyrównywanie terenu, pielenie pokazały, że zostało osiągniętych bardzo dużo celów wychowawczych, estetycznych, a także postaw, chociażby szacunku do pracy własnej i innych.

Potrzeba kształcenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży jest duża, dlatego tego typu inwestycje są potrzebne. Pozwolą one w przystępny sposób kształcić dzieci i realizować podstawę programową.

Oczywiście nie była by możliwość  powstania takiej inwestycji  gdyby nie sponsorzy tj. Nadleśnictwo Szubin, Nadleśnictwo Żołędowo, prace porządkowe przy wyrównywaniu terenu wykonywali również pracownicy gospodarstwa rolnego p. A. Morawskiego z Turzyna, Nasza Szkoła ,  a także w celu dalszego rozbudowania ogródka pomoc finansowa od Firmy GROSZ z Zalesia z okazji 20lecia istnienia firmy za każdy rok 100 zł dla szkoły, więc w sumie wzbogaciliśmy się o dodatkowe 2000 zł, które zostaną przeznaczone na tablice edukacyjne  i pomimo, że Państwo Oczkowscy nie mogli być w tym dniu w szkole to  ślemy podziękowania za życzenia z okazji Dnia Dziecka i przekazaną pomoc finansową.

Po otwarciu ogródka uczniowie wraz z leśniczym wkopali świerki i przygotowane tabliczki z nazwami drzew (przygotowane przez kl. V na zajęciach technicznych pod okiem p. Warzyna Nowaka), które się już przyjęły i dzisiaj pięknie zdobią teren wokół szkoły.

Foto: Wawrzyn Nowak