Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Mycielewo w Tucholskim Parku Krajobrazowym

23 kwietnia uczniowie klasy IV, V i VI wyjechali do Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka była wynikiem przystąpienia szkoły do kolejnego projektu przygotowanego przez Urząd Marszałkowski „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat” . Celem projektu jest przeprowadzenie dla uczniów bezpłatnych zajęć edukacyjnych na terenie Parków Krajobrazowych naszego województwa.

Zajęcia odbyły się na terenie Zajazdu Fojutowo oraz na leśnej ścieżce edukacyjnej pt. „Ścieżka do akweduktu Fojutowo”.  Organizator zapewnił transport uczestników do parku i z powrotem, a na miejscu kadrę profesjonalnych animatorów zajęć,  ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla wszystkich oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone były tematyce proekologicznej oraz przybliżyły uczniom dziedzictwo przyrodnicze i krajobrazowe naszego województwa. Nasi uczniowie dowiedzieli się jaki ptak jest symbolem parku, co to jest akwedukt, jakie zwierzęta spotkamy w Borach Tucholskich a także jakie formy ochrony stosuje się na terenie parku. Aktywność i zaangażowanie naszych uczniów tak się spodobała, że podczas wyjścia na ścieżkę edukacyjną towarzyszyła nam kamera programu „Spotkania z ekologią”, który wyświetlany jest na antenie TV Bydgoszcz. Kilkoro uczniów odpowiedziało na pytania przed kamerą a zobaczyć nas po 11 maja w czwartek o godz. 19.15. Dokłada emisja programu nie jest jeszcze znana dlatego prosimy śledzić program co dwa tygodnie w czwartki.

Mini Piłka Nożna Dziewcząt SP – I m. w gminie, III m. w powiecie

W poniedziałek, 20 kwietnia na orliku przy SP nr 2 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w mini piłce nożnej dla dziewcząt szkół podstawowych.Grano systemem każdy z każdym, 2×7 minut. Organizatorem rozgrywek było Starostwo Powiatowe w Nakle

Nasze dziewczęta bo bardzo zaciętych zawodach, pomimo że nie przegrały żadnego spotkania, uzyskując 3 uplasowały się na III miejscu w turnieju.

Gratulacje dla całego zespołu za walkę do końca, szczególnie w ostatnim meczu z SP 4 w Nakle, gdy wyrównującą bramkę zdobyliśmy na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Bardzo silnym punktem drużyny była bramkarka Roksana Trzaskowska.

Dla naszego zespołu bramki zdobyły:  Oliwia Łukomska-1,  Dominika Mlicka-1, Rezultaty poszczególnych spotkań: SP nr 2 Szubin – SP nr 4 Nakło 1:0;  SP nr 2 Szubin – SP Mycielewo 0:0; SP nr 2 Szubin – SP Witosław 1:1; SP nr 4 Nakło – SP Mycielewo 1:1; SP nr 4 Nakło – SP Witosław 2:0; SP Mycielewo – SP Witosław 1:1

Klasyfikacja końcowa:  1. SP nr 2 Szubin; 2. SP nr 4 Nakło; 3. SP Mycielewo; 4. SP Witosław

Skład drużyny: D.Mlicka, N.Borzych, Z.Strzyżewska, E.Ciesielska,,D.Motyka, R.Trzaskowska, O.Łukomska W.Roguszka, Trener: A.Kulczyński

 Tekst i foto A.Kulczyński

Egzamin gimnazjalny

21 kwietnia rozpoczęliśmy egzaminy gimnazjalne 2015. We wtorek uczniowie napiszą części humanistyczną, w środę 22 kwietnia czeka ich m.in. matematyka, a w czwartek (23 kwietnia) języki.

W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 30 uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Życzymy powodzenia.

foto WN

Kultywujemy tradycję narodową i ludowe obrzędy

W szkole odbył się apel, podczas którego uczniom zostały wręczone nagrody za zwycięstwo w „Konkursie na palmę i pisankę wielkanocną ”, zorganizowanym przez GCKiB w Kcyni. Spośród 12 uczestników 9 zostało laureatami.

A.K-Hak

I miejsce w Turnieju Powiatowym BRD

18 kwietnia 2015 r. na terenie Zespołu Szkół w Szubinie odbyły  się dzisiaj powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego. Uczestnicy turnieju po rozwiązaniu testów przystąpili do konkurencji praktycznych tj. pierwsza pomoc, tor sprawnościowy i miasteczko ruchu drogowego. Komisję sędziowską stanowili policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Nagrody i dyplomy wręczali:Karolina Domżała-Kaczmarek – członek Zarządu Powiatu Nakielskiego, Artur Michalak – Burmistrz Szubina, nadkom. Małgorzata Brola – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
szkoły podstawowe
1 m. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
2 m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie
3 m. Szkoła Podstawowa w Witosławiu
4 m. Szkoła Podstawowa w Potulicach
szkoły gimnazjalne
1 m. Gimnazjum nr 2 w Szubinie
2 m. Gimnazjum w Mycielewie
3 m. Gimnazjum w Potulicach
Źródło itvszubin

Wypad do Aquaparku w Wągrowcu

W dniu 14 kwietnia uczniowie klas IV-VI wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę na basen. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: A. Kulczyński, A. Koralewska-Hak, A. Pyszczyńska i A. Drozd. Wszyscy świetnie się bawili!

A K.-Hak

Zaduszki„Pokój Ci wieczny w cichej krainie,
Gdzie ból nie sięga, gdzie łza nie płynie,
Gdzie słyszysz Boga głos serdeczny.
Pokój Ci wieczny.”

W dniu 12 kwietnia 2015 r. odszedł od nas

Ś.P. Stanisław Mossakowski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Mossakowskiego, długoletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Mycielewie, oddanego człowieka szkole i środowisku.

Składamy Wyrazy współczucia pogrążonej w bólu rodzinie.

Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie
Zespołu Szkół w Mycielewie.

Żegnamy Ciebie z nieopisanym żalem…

PROJEKTOR w Mycielewie

Dzięki staraniom p. J.Maćkowskiej-Wrzyszcz nasza szkoła bierze udział w programie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki” – studenci – wolontariusze przygotowują i przeprowadzają zajęcia tematyczne zgodne z ich kierunkiem kształcenia. W programie tym mogą uczestniczyć tylko uczniowie z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców, oraz dorośli i osoby starsze.

Źródłem inspiracji do powstania metody PROJEKTORA były przede wszystkim doświadczenia Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności – twórcy i fundatora Programu oraz Stowarzyszenia KLANZA z jego metodą pracy z grupą, wywodzącą się z nurtów psychologii humanistycznej, pedagogiki postaci (Gestalt), pedagogiki systemowej i psychologii pozytywnej.
Program Projektor – wolontariat studencki można określić mianem „win – win”. Albo raczej „Wygrany jest Każdy”.
Wygrywają studenci, którzy przygotowując projekty edukacyjne i tworząc samodzielnie bogatą ofertę aktywnych działań poznawczych między innymi o finansach, współczesnej nauce czy nowoczesnym patriotyzmie zdobywają wiedzę i kompetencje.
Tak przygotowani ruszają w Polskę, by podzielić się swoimi umiejętnościami. Wygrywają dzieci z polskich wsi i małych miejscowości, które zaciekawione przez studentów otrzymują impuls do rozwoju i ciekawe perspektywy na przyszłość. Wygrywają szkoły, które poprzez kontakt z najnowszymi metodami nauczania i aktualną wiedzą z ważnych dziedzin dla przyszłości, wzbogacają swoją ofertę edukacyjną.
Dzięki stosowanej metodzie Program PROJEKTOR uzyskał wysoką ocenę wielu partnerów. Minister Edukacji Narodowej rekomenduje go i objął go patronatem. W ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki” w naszej placówce został zrealizowany projekt edukacyjny: „Wiosna i Wielkanoc”, który miał na celu:

– rozpoznawanie cech charakterystycznych wiosny,
– poznawanie tradycji dt. świąt wielkanocnych,
– wykonuje pracę plastyczną wybraną techniką,
– rozszerza swoją wiedzę nt. zwyczajów wielkanocnych,
– budzenie zainteresowania sztuką regionalną.

Uczniowie klasy III-ej szkoły podstawowej, którzy brali w nim udział m.in. przygotowywali kartki świąteczne, palmy wielkanocne, omawiali elementy stroju pałuckiego, uczyli się gwary pałuckiej. Podczas trzech spotkań dzieci bardzo się zżyły z p. Magdą i p.Rafałem, którzy przeprowadzali te zajęcia – za każdym razem z niecierpliwością oczekiwali następnego spotkania.
Wolontariusze z PROJEKTORA z całą pewnością jeszcze nie raz zawitają w naszej szkole.

Joanna Maćkowska-Wrzyszcz

Mycielewo ciągle w formie!

W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie przeprowadzono eliminacje gminy Kcynia do Ogólnopolsiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Dokładnie o godzinie 9. komisja w składzie: Waldemar Szmyt – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członek. Turniej jak co roku obejmował część teoretyczną i praktyczną. Po zmaganiach pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Mycielewie w składzie: SP (Zofia Strzyżewska, Wiktoria Roguszka, Bartłomiej Jaszak, Kamil Sowa), gim. (Klaudia Czechowska, Marcin Strypczyński i Dawid Kaźmierczak).

Klasyfikacja końcowa indywidualnie:

Gimnazjum: 1. Marcin Stypczyński (Mycielewo), 2. Dawid Kaźmierczak (Mycielewo), 3. Franciszek Kubisztal (Kcynia).

Szkoła Podstawowa: 1. Zofia Strzyżewska (Mycielewo), 2. Zuzanna Kurzawa (Dobieszewo), 3. Bartłomiej Jaszak (Mycielewo).

Klasyfikacja końcowa zespołowo:

Gimnazjum: 1. Mycielewo, 2. Kcynia, 3. Chwaliszewo.

Szkoła Podstawowa: 1. Mycielewo, 2. Dobieszewo, 3. Laskownica, 4. Palmierowo.

Zwycięskie drużyny z Mycielewa będą reprezentować gminę Kcynia na etapie powiatowym w Szubinie 18 kwietnia.

Tekst i foto Wawrzyn Nowak, foto Bartłomiej Łyszczarz

BRD rozgrywki gminne

Informujemy, że gminne rozgrywki OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM odbędą się w sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie. W zależności od pogody część praktyczna odbędzie się na sali gimnastycznej, bądź na boisku szkolnym. Serdecznie zapraszamy na godzinę 9.00. Więcej szczegółów i dokumenty do pobrania tutaj.

Życzymy najlepszych efektów

1 kwietnia 2015 roku czternastu uczniów klasy VI Zespołu Szkół w Mycielewie przystąpiło do sprawdzianu kompetencji. Pełni stresu i niepewności mówili: „To chyba jakiś żart… przecież dzisiaj prima aprilis”. Trzymamy za nich kciuki i czekamy na jak najlepsze wyniki.

Tekst A. Drozd, Foto: W. Nowak

Trzy laureatki z trzeciej

31 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie zorganizowano uroczysty apel, na który zaproszono burmistrza Kcyni pana Marka Szarugę i rodziców laureatek Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

Daria Cieżak, Julia Spławska i Karolina Stypczyńska (uczennice III klasy gimnazjum) osiągnęły wysokie wyniki na etapie szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim uzyskując tytuł laureata.

W czasie apelu pan burmistrz wręczył uczennicom listy gratulacyjne oraz upominki (tablety), zachęcając pozostałych do brania udziału w tego typu zmaganiach.
Następnie pani dyrektor Barbara Morawska pogratulowała rodzicom laureatek oraz opiekunowi pani Renacie Szczepaniak.

Tekst R. Szczepaniak, foto W. Nowak

Apel wielkanocny

1 kwietnia br. pani Elwira Stachowiak przygotowała dla uczniów apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.