Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

KOMUNIKAT!

Burmistrz Kcyni podjął decyzję o odwołaniu zajęć lekcyjnych w dniach

achtung attention

 30-31 stycznia 2014 r. ze względu na zgłaszane uwagi dotyczące problemów z dowozami dzieci do szkół w gminie Kcynia.

Zebranie z rodzicami zostaje przeniesione na 18 lutego 2014 r. na godz. 16.00.

Żywa lekcja historii opiewająca Powstanie Wielkopolskie

W środę 29 stycznia b.r. gościliśmy w naszej szkole wnuka zasłużonego Powstańca – pana Henryka Wesół.  Nasz gość poprowadził dla gimnazjalistów i uczniów kl. VI  prelekcję na temat  swojego dziadka – Władysława Wesół, który walczył w Powstaniu Wielkopolskim  za naszą Ojczyznę i wolność dla niej. Pan Henryk  z wielką pasją przedstawił nam wiele ciekawostek z życia tego zasłużonego  człowieka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii; mogliśmy pooglądać stare fotografie z życia pana Władysława Wesól  jak i jego osobiste rzeczy np. ostrzałkę do brzytwy, tabakierkę, portfel ze zdjęciem jego żony, torbę, „odzienie”, a do tego wszelkie dokumenty- książeczkę oszczędnościową Ludowego Banku Polskiego w Kcyni,. legitymacje, dyplomy, odznaki  oraz wiele innych ciekawych i cennych atrybutów Powstańca. Poznaliśmy ciekawą historię jak to Pan Władysław udał się pociągiem do Wągrowca (bo tylko tam kursował pociąg) i wstąpił do  oddziałów powstańczych w dniu 25 stycznia 1919r.Pan Henryk poinformował nas o tym, że jego dziadek brał  m.in. udział w budowie cmentarza parafialnego w Szaradowie i dziś sam tam spoczywa. Pamiętajmy o tym człowieku i jego bohaterskich czynach jak i o wszelkich jego towarzyszach,  dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju. Uszanujmy to. Cześć ich pamięci.

Bal karnawałowy

29 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci od klasy 0 po ostatnią klasę gimnazjum mogły bawić się przy muzyce serwowanej przez dj Dombek.
Bal zainicjowano dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego.
Przy okazji swój debiut mieli raperzy z Mycielewa – Lander i Zydziu, czyli Kamil Zmudziński i Kuba Rosiak z klasy II gimnazjum.

Ich produkcje można posłuchać tutaj.

 

Recytujemy najlepiej !

29 stycznia 2014 r. w CKIB w Kcyni odbył się konkurs recytatorski „Raport z Powstania Wielkopolskiego” pod patronatem burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga.
Zespół Szkół w Mycielewie reprezentowali: Weronika Wesół, Klaudia Motyka, Piotr Hotlaś oraz Filip Chodorowski. Mamy zaszczyt poinformować, że tegorocznym bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się wszechstronnie utalentowany Filip Chodorowski. Uczniów przygotowywała p. Beata Janicka.

Tekst i foto WN

Bezpieczne ferie – rady dla dzieci i rodziców

28 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów z policjantami nt. bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

Zamieszczamy zbiór rad, które mogą pomóc rodzicom i dzieciom spędzić bezpiecznie ferie.

Oto kilka z nich:

 • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
 • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
 • Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
 • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
 • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
 • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
 • Bądźmy widoczni na drodze.
 • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
 • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
 • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
 • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
 • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
 • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
 • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

Dookoła przebierańcy, każdy śpiewa, każdy tańczy…

W zabawie karnawałowej zorganizowanej w dniu 29  01 2014 brały udział dzieci z grupy 0a przebrane za: Spidermanów, wróżki, indianina, pszczółkę, pirata, kowboja, a nawet za dynię.

Niestety nie wszyscy mogli bawić się przy muzyce DJ DOMBKA, ponieważ nie dojechali do szkoły z powodu śnieżnej pogody.

Po zabawie czekała dzieci jeszcze jedna atrakcja. Do sali przedszkolnej przybył  Mikołaj z upominkami. Każde dziecko otrzymało pudełko- niespodziankę. Mikołaj wysłuchał w wykonaniu dzieci piosenek o zimie, zatańczył w barwnym korowodzie i pożegnał wszystkich do następnego roku.

Uczennice ZS w Mycielewie w konkursie wiedzy o samorządzie terytorialnym

6 stycznia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy XI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów III klas gimnazjum, w którym udział wzięły dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Jaszak i Natalia Wiankowska. Wcześniej, w listopadzie dziewczęta uczestniczyły w eliminacjach  szkolnych tegoż konkursu uzyskując kwalifikacje do kolejnego etapu. Warto podkreślić, że do rywalizacji na etapie szkolnym przystąpiło w całym województwie ponad dziewięciuset uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwustu pięćdziesięciu troje uczniów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczennic, zwłaszcza zaś z sukcesu Natalii Wiankowskiej, która uzyskała wynik kwalifikujący ją do etapu wojewódzkiego. Finał odbędzie się 6 marca w Toruniu. Natalia ma szansę uzyskać tytuł finalisty lub laureata. Dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są także nagrody pieniężne. Już dzisiaj gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

Joanna Biernacka-Kozerewicz

Czas karnawału z Babcią i Dziadkiem

W ostatnim tygodniu odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Babci i Dziadka w klasach 0-3 Szkoły Podstawowej.

Wychowawcy poszczególnych klas zadbali o niepowtarzalny klimat uroczystości poświęconych tym szczególnym ludziom. Również rodzice mieli wielki wkład w przygotowanie słodkiego poczęstunku dla gości.

Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Mycielewie na spotkanie podsumowujące I semestr roku szkolnego 2013/2014, które odbędzie się 18 lutego 2014 r. o godz. 16.00

Porządek spotkania:

 •  Część ogólna – podsumowanie pracy szkoły, przekazanie spraw bieżących szkoły.
 • Spotkanie z wychowawcą – podsumowanie pracy klasy, podjęcie działań na II semestr.

Dyrektor Szkoły 

Nowa Akademia Zdrowia V

We wtorek 14 stycznia br. w Zespole Szkół w Mycielewie odbyło się już piąte spotkanie w ramach projektu „Nowa Akademia Zdrowia”.
Tym razem uczniowie mięli okazję poznać prace fizjoterapeuty, ponieważ odwiedził nas pan Jarosław Domżalski, który jest właśnie fizjoterapeutą w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie.
Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację oraz wysłuchaliśmy wykładu na temat wad postawy. Usłyszeliśmy kilka wskazówek, które mogą nam pomóc zapobiegać niechcianych skrzywień. Tematyka bardzo zaciekawiła osoby, które rzeźbią swoją sylwetkę i chcą uzyskać idealną postawę.
Wielu chłopaków aktywnie uczestniczyło w tej lekcji, ponieważ była dla nich bardzo przydatna. Dzięki niej już w młodym wieku możemy poprawnie kształtować swoją postawę.

Paulina Stypczyńska

Życzenia dla babci i dziadka

Jak co roku, 21 I 2014, do oddziału przedszkolnego 0a przybyli zaproszeni przez wnuków i wychowawczynię dziadkowie. Wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu dzieci. Brali również udział w takich konkursach jak:

 • „Co to za zabawka?” – odgadywanie zabawki po dotyku
 • „Czym częstuje Cię wnuczek?” – rozpoznawanie produktów spożywczych po smaku
 • „Babciu, Dziadku to ja” – rozpoznawanie głosu wnuka/wnuczki
 • „ Jaka to część garderoby ?” – rozpoznawanie ubrań wnuka/wnuczki po dotyku

Każda babcia i dziadek w nagrodę otrzymali medale z napisem „Babcia/ Dziadek na medal” oraz laurki. Na koniec dzieci w rolach prezenterów TV złożyli dziadkom życzenia przez ekran telewizora.

Dziadkowie mogli również podziwiać  swoje portrety na zorganizowanej w sali wystawie

Oprawą uroczystości zajęły się mamy, które upiekły pyszne ciasta.

Mycielewo na TROPie NATURY

Zespół Szkół w Mycielewie przystąpił do kolejnego programu ekologicznego. Tym razem współpracujemy z Kujawsko – Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który przygotował projekt pt: „Twórczy Rozwój na rzecz Ochrony i Promocji Natury w województwie kujawsko-pomorskim (TROP Natury).
Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, poprzez promocję zasobów przyrodniczych, co w następstwie wpłynie na zmniejszenie negatywnego oddziaływania mieszkańców na środowisko. Projekt ma charakter kampanii informacyjno- promocyjnej o zasięgu regionalnym.
Jednym z działań projektu są animacje przyrodnicze przeprowadzone w przez specjalnych animatorów, którzy w ciekawy i bardzo atrakcyjny sposób przedstawiają,  odwiedzonej grupie, jeden z wybranych ekosystemów. W naszej szkole zagłębialiśmy tajemnice pola i łąki. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Pana Jerzego Trzebiatowskiego, który zamienił naszą szkolną klasę w prawdziwe pole. Zboża, chwasty i nasiona różnych  roślin można było dotknąć  i powąchać. Zajęcia przeplatane różnymi ciekawostkami i konkursami minęły bardzo szybko i już nie możemy doczekać się kolejnych. W zajęciach wzięli udział uczniowie z kl. IV – VI w ramach godzin  Kółka Łowiecko-Przyrodniczego.
Wszystkich uczniów zapraszamy na stronę projektu http://skarbiecprzyrody.pl/