Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

W wigilijnym nastroju

Przy stole pełnym siana spotkały się przedszkolaki z grupy 0a dnia 20 XII 2013, by złożyć sobie życzenia świąteczne i wspólnie zjeść śniadanie.

Dzieci łamały się opłatkiem kultywując w ten sposób tradycje bożonarodzeniowe. Śpiewały również znane kolędy. Po śniadaniu częstowały się  upieczonymi prze mamy i babcie piernikami. Atrakcją okazały się orzechy, które trzeba było wyłupać ze skorupki za pomocą dziadka do orzechów.

Uroczystość ta wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Wszystkiego naj!

Jak obyczaj każe stary,matka
według ojców naszych wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia,
z dniem Bożego Narodzenia.
Niech ta Gwiazdka Betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęście i pomyślność,
w nadchodzącym Nowym Roku.

Życzą
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
Pracownicy oraz Uczniowie
Zespołu Szkół w Mycielewie

Jasełka w Mycielewie

Tegoroczne Jasełka – jak co roku, niosły ze sobą nastrój magii zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowani przez p. Renatę Szczepaniak zaprezentowały wydarzenia opiewające czas narodzin Jezusa. W uroczystości uczestniczyła społeczność szkolna i rodzice wielu uczniów. Nie zabrakło naszych pięknych, polskich kolęd, które jednoczyły wszystkich zebranych we wspólnym śpiewie. Szczególną uwagę zebranych zwrócił wierszyk „Zostań Jezu mym braciszkiem” w wykonaniu przesympatycznej 5-latki – Roksanki  Jaszak. Urok dziecięcego głosu, zdawał się być anielskim i wprowadził nas w czas…radosnego oczekiwania tych najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu.

Jasełka w zerówce

W środę 18 grudnia b.r. w klasie sześciolatków  „0B”, odbyła się uroczysta Wigilia klasowa, połączona z Jasełkami dla rodziców.  Każde dziecko z klasy wzięło czynny udział w przedstawieniu, a na koniec obdarowało swoich rodziców własnoręcznie wykonaną  na zajęciach ozdobą choinkową. Nie zabrakło oczywiście prezentów pod choinką, po które dzieci „pojechały ciuchcią” – na czele której była pani wychowawczyni- inicjatorka uroczystości – Iwona Wojtkowiak. Swą obecnością zaszczyciła także Pani Dyrektor Barbara Morawska. Dla wszystkich uczestników przygotowany był słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Zarówno dzieci jak i rodzice, byli bardzo zadowoleni z uroczystości, dzięki której mogli poczuć nastrój zbliżających się świąt.

Piernikowy konkurs rozstrzygnięty!!!

Podczas Jasełek  nastąpiło również  rozstrzygnięcie konkursu artystycznego pt. „Zrób piernika dla Kopernika” , zorganizowanego przez p. Agnieszkę Koralewską- Hak.i Wszystkim uczestnikom wręczone  zostały dyplomy i nagrody, ufundowane przez organizatorkę i p. Beatę Janicką.

Wyniki konkursu artystycznego pt. „Zrób piernika dla Kopernika”

I m-ce– Zofia Strzyżewska, kl. V oraz Zuzanna Trzebiatowska, kl. IV
II m-ce– Wioletta Kwiatkowska, kl.VI oraz Dorota Jaszak , kl.I gim.
III m-ce– Krzysztof Borzych, kl. IV oraz Bartłomiej Jaszak, kl.IV
Wyróżnienia: Sandra Stupek, kl.IV, Piotr Krawczak, kl.II oraz Weronika Jurek, kl.II

Nowa Akademia Zdrowia

17 grugnia 2013 r. odbyło się czwerte spotkanie w ramach projektu „Nowa Akademia Zdrowia”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy II i III Gimnazjum. Tym razem odwiedził nas p. Michał Tracz.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się gdzie szukać pomocy, gdy z naszym  zdrowiem dzieje się coś nie tak. Podstawowym miejscem udzielania nam pomocy jest ośrodek zdrowia, który zapewnia nam całodobową możliwość kontaktu z lekarzem.
Bardzo ważną informacją, która została nas przekazana jest to, że każda ubezpieczona osoba, w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia może korzystać z dowolnego punktu opieki.
Istotną rzeczą jest posiadanie lub znajomość numerów na pogotowie ratunkowe oraz do ośrodka zdrowia .
Aby wezwać Zespół Ratownicta Medycznego należy dzwonić pod 999 lub 112. W przypadku korzystania z POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) – w Nakle 515 177 451, w Szubinie 500 832 111, 513 243 877.
Posiadanie tych numerów nejednen raz może uratować życie drugiemu człowiekowi. Dlatego nigdy nie dzwońmy i po pomoc gdy jej nie potrzebujemu, nie żartujemy sobie z tak ważnej sprawy jaką jest życie!

Paulina Stypczyńska

Mikołajkowo w Mycielewie

Mimo panującej za oknem wichury i śnieżycy 6 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Mycielewie Samorząd Uczniowski ocieplił atmosferę apelem poświęconym Świętemu Mikołajowi.
Członkowie Samorządu przygotowali występ słowno-muzyczny, który został zorganizowany dla  uczniów naszej szkoły.
Podczas akademii Mikołaj rozdał wszystkim  uczniom słodkości, za które bardzo dziękujemy Radzie Rodziców. Dzięki Waszym dobrym sercom pojawił się uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży.

Paulina Stypczyńska

Sąsiedzi polityczni Polski na lekcji przyrody

W ubiegłym tygodniu na lekcjach przyrody w klasie V odbył się projekt, którego celem było poznanie bliżej państw sąsiadujących z Polską. Uczniowie zostali podzieleni w pary, a parą przydzielone państwa, które należało przedstawić. Zdobyta wcześniej wiedza na lekcji, a także wkład pracy własnej uczniów, upór i dociekliwość sprawiły, że powstały ciekawe opracowania, plakaty, a nawet występy artystyczne pozwalające nam poznać naszych sąsiadów politycznych z zupełnie innej strony.

Z. Strzyżewska

Mikołajki w wielkiej zadymce

W Mikołajki większość dzieci z grupy „Oa” nie dotarła do szkoły z powodu wichury i śnieżycy jaka panowała w całym kraju (orkan Ksawery). Jednak na tych co przybyli czekała miła niespodzianka. W kąciku świątecznym nielicznie przybyłe 5-latki znalazły bombonierki w postaci kalendarzy adwentowych.
Był również prezent dla całej grupy przedszkolnej – puzzle i gra dydaktyczna „Poczytam Ci mamo”.
Tego dnia wszystkie dzieci z klas O-III obejrzały  występ teatrzyku, przedstawienie  pt.„Skrzat Titelitury” wg baśni braci Grimm. Dzieci żywo reagowały na przygody Młodej młynarki, doradzając bohaterce sztuki  jak ma postąpić.
Po dniu pełnym wrażeń, pomimo niesprzyjającej pogody, dzieci bezpiecznie wróciły do domów.

„WIELKI POWRÓT”

W poniedziałek 2 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Mycielewie gościliśmy dyrektora kcyńskiej szkoły podstawowej im. Jana Czochralskiego, pana Michała Poczobutta oraz ucznia klasy szóstej tejże szkoły.
Podczas spotkania obejrzeliśmy film pod tytułem „Wielki powrót”, który został wyreżyserowany przez pana Dariusza Grzeszczyka. Film przybliżył nam życie profesora i jego wielki sukces.
Następnie młody chłopak pięknie wyrecytował wiersz wcielając się w postać profesora Chochralskiego. Na zakończenie pan dyrektor przybliżył nam sposób powstawania monokryształów oraz pokazał jak one wyglądają.
Za tak cenną lekcję bardzo dziękujemy. Zadawalający jest fakt, że możemy poznawać dzieje tak wielkiego człowieka.

Tekst Paulina Stypczyńska
Foto Wawrzyn Nowak

Andrzejki dla gimnazjum

W Piątek 29 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Mycielewie Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Uczniowie klas VI-VI i Gimnazjum zebrali się na szkolnej świetlicy gdzie nasi koledzy Robert Rogowski i Mateusz Obremski zadbali o świetną zabawę!

Andrzejki

29.11.2013 r. klasa szósta zorganizowała wspólną Zabawę Andrzejkową dla uczniów klas 4-6. Organizatorzy przygotowali liczne zabawy i konkursy. Były wspólne tańce, które chwilowo przeniosły się nawet na szkolny korytarz.

Na VII miejscu w województwie!

W sali sportowej ZS nr 28 w Bydgoszczy odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców. Powiat nakielski reprezentowali szczypiorniści z Zespołu Szkół w Mycielewie. Wywalczyli oni III miejsce w turnieju, co ostatecznie uplasowało ich na VII miejscu w województwie.
mecz półfinałowy:
Gimn. Laskowice Pomorskie- Gimn. Mycielewo 13:11
mecz o III miejsce:
Gimn. Mycielewo – Gimn. Inowrocław 18:13
Skład drużyny:
F.Paszkiet, F.Matuszak, P.Stanisławczyk, T.Banasiak, S.Lemke, R.Winkowski, M.Stypczyński, M.Cieżak, S.Wiśniewski, K.Chmura, F.Roguszka Opiekun: A.Kulczyński