Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Lanie wosku w grupie Oa

„Andrzejkowe mamy święto, co się dzisiaj nam wydarzy?…” – w piątek 29 XI 2013 roku od wysłuchania słów tej  piosenki rozpoczęła się zabawa andrzejkowa w grupie 5-latków.
Tańce i pląsy przeplatane były tradycyjnymi wróżbami. Najważniejsza z nich to lanie wosku. W zastygłym wosku szukaliśmy wizerunku znanych postaci. Wróżbę z butami zamieniliśmy na rozpoznawanie buta po dotyku. Elementy czytania globalnego,  liczenie w zakresie sześciu i rozpoznawanie znanych cyfr doskonaliliśmy w pozostałych wróżbach.
O słodki poczęstunek z tej okazji zadbały nasze mamy, za co bardzo dziękujemy!

Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów kl. IV-VI i gimn. Zespołu Szkół
w Mycielewie na „Drzwi otwarte”, które odbędą się 29 listopada 2013 r. w godz. od 15.30 do 17.00. 

  •  Możliwość indywidualnej rozmowy z nauczycielami przedmiotów, wychowawcą i pedagogiem oraz dyrekcją szkoły.

Dyrektor Szkoły

Dbaj o zdrowie!

26 listopada br. w ramach projektu ,,Nowa akademia zdrowia’’ odbyło się spotkanie z lekarzem diabetologiem dr. Magdaleną Spychalską. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się wiele na temat cukrzycy.
Pani doktor odpowiedziała na pytania co to jest cukrzyca, jak zapobiegać jej i jak ją leczyć. Niektórzy z nas po raz pierwszy mogli zobaczyć jak wygląda strzykawka do insuliny, aparat do mierzenia cukru oraz książeczka osoby chorej.
W związku z tym, że aż dwa i pół miliona Polaków choruje na cukrzyce to spotkanie nabrało większej wagi. Okazało się bardzo cenną wskazówką naszego zdrowszego życia

P.Stypczyńska

Pluszaki w grupie Oa

Z dnia 25 listopada najmłodsze dzieci naszej szkoły cieszyły się najbardziej ponieważ mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Najczęściej były to misie, ale sporą atrakcją cieszył się  również tygrys, co widać na zdjęciach.

Misie były obecne w ciągu całego dnia; podczas zajęć , w czasie posiłków, a nawet na placu zabaw.

Święto Pluszowego Misia poprzedził konkurs plastyczny ogłoszony przez Mały Samorząd. Poszczególne klasy wykonały portrety misia. Ich wystawę zorganizowano na korytarzu szkolnym.

5- latki nauczyły się również piosenki „Niedźwiadki –  niejadki”, którą zaprezentowały na forum szkoły podczas wspólnego świętowania. Dzień zakończył się wspólną konsumpcją miodu przyniesionego przez jedno z dzieci,  z pasieki dziadka.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2013 r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Dziewczyny dzielnie walczyły!

22 listopada 2013 r. dziewczęta z gimnazjum w Mycielewie rozegrały u siebie w szkole Gminny Turniej Mini Piłki Ręcznej. Pierwszy mecz z reprezentacją Chwaliszewa wygrały 4:0, następnie zremisowały z dziewczynami z Dziewierzewa. Ostatni mecz z Gimnazjum Kcynia przegrały 4:6. Należy dodać, że dziewczęta walczyły jak rzysłowiowe lwice, zabrakło jedynie tzw. sportowego szczęścia. Julia Spławska otrzymała statuetkę dla najlepszego bramkarza.
Klasyfikacja: 1. Kcynia, 2. Dziewierzewo, 3. Mycielewo, 4. Chwialiszewo
Skład drużyny: Martyna Stypczyńska, Paulina Stypczyńska, Marta Kania, Karolina Stypczyńska, Ola Wiland, Daria Cieżak, Kasia Białas, Klaudia Bagnerowska, Julia Spławska, Karolina Kalinowska, Weronika Wesół. Opiekun: Wawrzyn Nowak.

Teatralnie w klasie szóstej

Na jednej z ostatnich lekci języka polskiego w klasie VI przedstawialiśmy teatrzyki kukiełkowe pt. ,,Adam i Ewa”.Cztery grupy uczniów naszej klasy przedstawiło swoje umiejętności aktorskie.Najlepiej wypadła grupa w składzie: Klaudia Czechowska, Klaudia Pietrzakowska, Zuzanna Mlicka, Klaudia Zych
Przedstawienia wszystkich grup spodobały sie pani Agnieszce Koralewskiej-Hak i wszystkim zgromadzonym.Wkrótce przedstawienia te zaprezentujemy uczniom młodszych klas.Klimat tego wydarzenia obrazują poniższe zdjęcia.

Tekst i foto: Klaudia Zych oraz pani Agnieszka Koralewska-Hak

Natchnieni „Rokiem Tuwima”

W środę 20 listopada b.r., w naszej szkole, odbył się konkurs pięknego czytania pt. „Przyjacielu- poczytaj mi wiersze Tuwima” Inspiracją do zorganizowania tegoż konkursu był  „Rok Tuwima” oraz akcja ogólnopolska „Poczytaj mi przyjacielu”. Konkurs został zorganizowany przez p. Agnieszkę Koralewską- Hak, która zasiadła w jury na stanowisku przewodniczącej. Towarzyszyły jej członkinie  : p. Beata Janicka oraz p. Paulina Otto. Do konkursu przygotowywało się 11 osób z klas IV-VI, udział w nim wzięło 9 osób  (2 osoby były  nieobecne). Uczniowie wykazali się zdolnościami pięknego czytania, ale najlepiej zrobiła to uczennica klasy V Ewa Ciesielska, która wygrała ten konkurs. Ewka bardzo rozbawiła publiczność swoim wierszem „Pan Trąbalski” II miejsce zajęła Zuzanna Trzebiatowska  z klasy IV, a miejsca III egzekwo: Antoni Piasecki z kl.VI i Oliwia Łukomska z kl. V. Wyróżnienie za najdłuższy wiersz otrzymał Filip Ciesielski z kl.V oraz: Wiktoria Roguszka z kl.IV, Izabela Obszyńska z kl. VI, Julia Winkowska z kl.VI i Natalia Borzych z kl. V-  za interpretację wierszy. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez panią Dyrektor oraz panie:. A.Koralewską- Hak,  B. Janicką i P. Otto. Zachęcamy wszystkich do czytania, naprawdę warto!

Smerfnie w Mycielewie

15 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbył się „Dzień Smerfa”. Zadaniem dla uczniów wszystich klas było przebranie się za postać z naszej ulubionej bajki.
Czym więcej uczniów przebrało się z danej klasy wygrywało konkurs. I miejsce zdobyły klasa I gimnazjum i klasa V szkoły podstawowej.
Roztrzygnięto również konkurs na hymn klasowy i tym razem najlepszymi okazali się uczniowie z klasy IV SP. Opiekę nad inmprezą sprawowała p. Beata Janicka wraz z SU.

Foto: WN

Gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt

Tym razem (czwartek 14.11.2013) w murach naszej szkoły rozegrano gminny turniej w piłce ręcznej w kategorii dziewczyn ze szkół podstawowych. Rerezentacja Mycielewa zajęła 3 miejsce.

Foto: WN

I miejsce w powiecie!

14 listopada w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.
Nasza drużyna rozegrała bardzo dobre zawody i zwyciężyła w całym turnieju.
Gimn Rynarzewo – Gimn NR 4 Nakło 10:3
Gimn Mycielewo – Gimn NR 4 Nakło 13:9
Gimn Mycielewo – Gimn Rynarzewo 10:4
Ogólna klasyfikacja
1. Gimn Mycielewo
2. Gimn Rynarzewo
3. Gimn Nr 4 Nakło
Awansowaliśmy do ćwierćfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 4 grudnia w Bydgoszczy.

foto: T. Drobiński

Wyróżniona w konkursie plastycznym

Patrycja Bojas z klasy III szkoły podstawowej została wyróżniona za pracę plastyczną wysłaną do Szubina.

11 listopada

„Z głębi dziejów, z krain mrocznych, puszcz odwiecznych, pól i stepów.
Nasz rodowód, nasz początek, hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień, połączonych myślą prostą,
„Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była POLSKĄ”!

Te słowa niejednokrotnie usłyszeć było można w dniu 11 Listopada b.r. podczas   uroczystych obchodów 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szaradowie. Wzięła w nich udział młodzież z Zespołu Szkół w Mycielewie.    Po złożeniu wiązanek i zniczy  na grobie Powstańca Wielkopolskiego JanaBujarskiego i uroczystym przemarszu z chorągiewkami z cmentarza do kościoła, nasi uczniowie zaprezentowali krótki, aczkolwiek bardzo wymowny montaż słowno- muzyczny, opiewający wydarzenia z „tamtych lat:” Nie dało się nie zauważyć wzruszenia zgromadzonych licznie w kościele wiernych, szczególnie podczas śpiewu pieśni patriotycznych. Uczniowie zostali przygotowani do występu przez: Joannę Biernacką- Kozerewicz i Agnieszkę Koralewską- Hak, która wraz z uczniami wzięła udział w przedstawieniu, wykonując m.in. utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Na zakończenie ks. Paweł Kowalski odprawił Mszę św. w intencji Ojczyzny. Swoją obecnością w tych uroczystych obchodach zaszczycili: radna Sejmiku Wojewódzkiego  Silvana Oczkowska wraz z mężem, sekretarz Gminy Szubin  Renata Kabulla, kierownictwo MGOPS w Szubinie Pani Renata Michalak oraz Magdalena Jęziorowska, Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie  ZS w Mycielewie, Sołtysi okolicznych sołectw, organizacje działające przy parafii, KGW Szaradowo oraz Zarząd  Druhów OSP Słonawy.

Następnego dnia tenże  program artystyczny, został  przedstawiony podczas akademii z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole.

Tekst i foto: uczestnicy obchodów

I miejsce w gminie!

12 listopada 2013 r. rozegrano Mistrzostwa Gminy Kcynia w Piłkę Ręczną Chłopców Gimnazjum. W zawodach wzięły udział trzy reprezentacje gimnazjów tj. Dziewierzewo, Chwaliszewo i Mycielewo. Zawody przeprowadzono w systemie „każdy z każdym”, czas gry 2x15m. Nasi chłopcy po komplecie wygranych spotkań zwyciężyli w całym turnieju, co dało przepustkę do zawodów powiatowych.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Chwaliszewo – Dziewierzewo 12:18
Mycielewo – Dziewierzewo 21:15
Chwaliszewo – Mycielewo 13:6
Burmistrz Kcyni przewidział w turnieju nagrody dla najlepszego zawodnika, którym uznano Eryka Piechowiaka (Dziewierzewo), najlepszego bramkarza Filipa Paszkieta (Mycielewo), króla strzelców którym został Paweł Stanisławczyk (Mycielewo).
Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Mycielewo
2. Gimnazjum Dziewierzewo
3. Gimnazjum Chwaliszewo

Skład drużyny: F.Paszkiet, F.Matuszak, P.Stanisławczyk, T.Banasiak, S.Lemke, R.Winkowski, M.Stypczyński, M.Cieżak, S.Wiśniewski, K.Chmura, D.Woźniak, F.Roguszka  Opiekun: A.Kulczyński

foto: B.Łyszczarz

Debiut chłopaków z klasy V

5 listopada 2013 r. w naszej szkole obyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Mini Piłkę Ręczną Chłopców ze Szkoły Podstawowej. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy. Zwycięzcy zmierzyli się w finale natomiast drugie drużyny z grup walczyły o III miejsce. Nasi młodzi zawodnicy po jednym zwycięstwie i dwóch przegranych zajęli 3 miejsce w grupie co ostatecznie dało nam 5 miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Kcynia
2. SP Rozstrzębowo
3. SP Dziewierzewo
4. SP Sipiory
5. SP Mycielewo
6. SP Palmierowo
7. SP Laskownica
8. SP Dobieszewo
Skład SP Mycielewo: D.Sułkowski, D.Kaźmierczak, S.Czaja, K.Zdanowski, Sz.Wesół, M.Winkowski, J.Matuszak, F.Ciesielski, M.Stypczyński, Opiekun: A.Kulczyński

 foto: B. Łyszczarz