Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Zakończenie roku szkolnego klas SP I-VI i gimnazjum I-II

28 czerwca 2013 r. wcześnie rano w Zespole Szkół w Mycielewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 oraz wyróżnienie uczniów ze szkoły podstawowej – klasy I-VI i gimnazjum klasy – I-II. Na uroczystości wyróżniono uczniów o wysokich wynikach w nauce oraz wręczono listy gratulacyjne dla rodziców. W zakończeniu roku szkolnego uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice oraz pedagodzy uczący w Mycielewie.

Lista uczniow wyróżnionych 2012-2013 Mycielewo

Uczniowie nagrodzeni w r.szk. 2012-2013

Sprawozdanie- imprezy szk. 2012-13r

Zakończenie r.szk. klasy III a i III b gimnazjum

27 czerwca 2013 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mycielewie pożegnaliśmy 41. uczniów klasy III a i III b gimnazjum, których wychowami byli pan Rafał Leśniarek i Wawrzyn Nowak. Dokładnie o godzinie 17.00 uczniowie rozpoczęli uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 tańcząc wspólnie „Poloneza”. Prowadzeniem imprezy zajęło się rodzeństwo Zuzanna i Jakub Nowak. Następnie pani dyrektor B. Morawska i wychowawcy wręczyli nagrody i wyróżnienia oraz świadectwa ukończenia gimnazjum. Nie obyło się bez wzruszeń i miłych chwil przy uroczym śpiewie Małgorzaty Smorga. Było widać gołym okiem, że gimnazjalistom bardzo ciężko było się pożegnać z murami szkoły w Mycielewie – wszak to całe trzy lata ich życia. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wychowawcy życzą Wam drodzyabsolwenci wszystkiego najlepszego w nowych szkołach i spełnienia marzeń w przyszłej karierze zawodowej.

Uczniowie nagrodzeni w r.szk. 2012-2013

Lista uczniow wyróżnionych 2012-2013 Mycielewo

Tekst i foto WN, A. K-H

Zakończenie Roku Przedszkolnego w Zespole Szkół w Mycielewie

W czwartek 27 VI 2013 zakończono uroczyście rok przedszkolny. W uroczystości brały udział dzieci z oddziałów  przedszkolnych  i punktu przedszkolnego wraz z wychowawczyniami, rodzice, dyrekcja oraz nauczycielki uczące religii i języka angielskiego.
Dzieci wystąpiły z przedstawieniem  pt. „ Z wierszem i piosenką przez przedszkolny rok” połączonym  z prezentacją zdjęć. Po programie głos zajęła pani dyrektor Barbara Morawska wspominając minione chwile i całoroczną pracę.
Wręczanie pamiątkowych dyplomów i książek rozpoczęto od najmłodszych – punktu przedszkolnego, którym opiekowała się p. Karolina Karmowska. Następnie dyplomy otrzymały dzieci z  oddziałów  przedszkolnych : „0b” -wychowawczyni p. Weronika Wilczyńska  i „0a” –wychowawczyni  p. Gabriela Wesół. Dzieciom wręczono również dyplomy za udział w zajęciach z religii – p. Renata Szczepaniak i języka angielskiego – Joanna Maćkowska – Wrzyszcz. Uroczystość zakończyła się  wspólnymi spotkaniami w klasach.

 Tekst i foto: G. Wesół

Pożegnanie klasy VI

26 czerwca 2013 r. wychowawczyni Agnieszka Koralewska-Hak i grono nauczycieli uczące w klasie VI spotkali się przy wspólnym stole, aby pożegać absolwentów szkoły podstawowej.

 

Bal gimnazjalny trzecioklasistów z Mycielewa

19 czerwca 2013 r. w restauracji u pani Marii Szweda w Kcyni trzecioklasiści z Zespołu Szkół w Mycielewie bawili się na balu pożegnalnym. Na uroczystość zaproszono nauczycieli, którzy uczyli gimnazjalistów przez cały okres nauki w Mycielewie. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili nas: pani dyr. SP Sipiory – Iwona Musiał, dyr. SP Rozstrzębowo – Małgorzata Dutkiewicz oraz wychowawcy naszych uczniów z tychże podstawówek.
Bal okazał się całkowitym sukcesem, ponieważ wszyscy tańczyli do samego końca. Czas umilał DJ Dombek. Nie obyło się również bez części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy III b, kiedy to wyemitowano film wykonany w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0” pt. „Mycielator”.

Link do filmu: http://www.youtube.com/watch?v=ih3aRwUnxfw

Wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=9w6Qis8LBqA

Aleksandra Stypczyńska

„Zaurolandia to jest to !”

19 czerwca 2013 grupa 40 przedszkolaków, z Zespołu Szkół w Mycielewie, wybrała się wraz z wychowawczyniami i rodzicami na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Rogowie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o początkach życia na ziemi.
Oko w oko mogły spotkać się z pradawnymi zwierzętami, obejrzeć ich naturalnej wielkości modele.
Po ciekawej lekcji historii wszyscy udali się na plac zabaw i dodatkowe atrakcje. Największym powodzeniem cieszył się park linowy dla najmłodszych. Potem przejażdżka kolejką elektryczną no i lody, które w ten upalny dzień były obowiązkowe.
Wspólne zdjęcie w cieniu drzew zakończyło dzień pełen wrażeń. Do szkoły wróciliśmy bezpiecznie, ponieważ wiozła nas sympatyczna pani Arleta. Wyprawa do „Zaurolandii” – to ostatnia w tym roku szkolnym oferta  dla najmłodszych  w naszej szkole.

Tekst: Gabriela Wesół, Zdjęcia: G, Wesół i Weronika Wilczyńska

Muzycznie najlepsi!

We wtorek 18 czerwca Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni zorganizował IV Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej, na który wybrali się nasi utalentowani muzycznie uczniowie.
Muzykalność naszych dzieci została doceniona co prezentują poniższe wyniki. Mycielewo reprezentowali uczniowie: Małgorzata Smorga (III b gimn.), Weronika Wesół i Klaudia Motyka (kl. VI SP). Gratulujemy! Gosia dodatkowo dostała specjalne wyróżnienie.
Klasyfikacja:
1. ZS Mycielewo; 2. ZS Palmierowo; 3. NSP Olszewka

źródło: Kcynia24.pl

Karta rowerowa

We wtorek 18 czerwca 2013 r. uczniowie IV klasy i jedna uczennica z klasy V zdawali swój pierwszy ważny egzamin na kartę rowerową. Jak co roku składał się on z części teoretycznej i praktycznej. Wszyscy zdający mogą otrzymać kartę rowerową. Egzaminy i przygotowanie do karty rowerowej prowadził n-l zajęć technicznych pan Wawrzyn Nowak.

„Pożar?” w Mycielewie

14 czerwca 2013r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbyły się ćwiczenia ewakuacji przeciwpożarowej. W ćwiczeniach wzięły udział zastępy straży pożarnej z Kcyni oraz Szubina.

Dni Otwarte

14 czerwca 2013 r. do Zespołu Szkół w Mycielewie wybrali się uczniowie szóstych klas szkoły odstawowej z Sipior i Rozstrzębowa na tzw. „Dzień otwarty”.  Po poczęstunku w miłej atmosferze swoich przyszłych kolegów z mycielewskiej klasy VI, uczniowie obejrzeli film przygotowany przez uczniów klasy III b pt. „Mycielator” w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0”.
Chcieliśmy tym filmem zachęcić dzieci do przyjścia do naszej szkoły do gimnazjum, a jednocześnie przybliżyć sylwetki nauczycieli uczących. W przygotowanie zaangażowali się sami twórcy projektu oraz koordynator projektu „Szkoła z Klasą 2.0” – pan Wawrzyn Nowak i pani Agnieszka Koralewska-Hak, która jest wychowawczynią VI klasy, a także uczestnikiem ów projektu. Oczywiście gospodarze przygotowali wiele innych atrakcji, jak choćby próbna ewakuacja pożarowa szkoły wspólnie ze strażą z Szubina i Kcyni. Program przewidywał także ratowanie omdlałych uczniów (Hubert Chmura, Hubert Olszewski, Zuzanna Nowak). Jeden ze statystów został „odcięty przez ogień” w bibliotece i wyratowany przez okno za pomocą podnośnika strażackiego.

Tekst i foto W. Nowak

OSP Słonawy – pokazy naszych absolwentów i uczniów

13 czerwca 2013 do Zespołu Szkół w Mycielewie przyjechali wozem bojowym strażacy z OSP Słonawy. Druhny – uczennice naszej szkoły – pokazały ćwiczenia bojowe. Drużyna dziewcząt to: pierwszy wąż (w-75) Iza Obszyńska, drugi wąż (w-75) Martyna Stypczyńska, rozdzielaczowa Lucyna Paszkiet, pierwsza rota Paulina Stypczyńska, pomocnik pierwszej roty Karolina Markiel, II rota Karolina Stypczyńska, pomocnik II roty Izabela Tracz. Druhny z OSP Słonawy ćwiczyły pod nadzorem naczelnika Jana Pazderskiego. Pani Dyrektor podziękowała za przybycie strażakom. Dziewczyny pojadą w sobotę na powiatowe zawody strażackie do Mroczy. Trzymajmy za nich kciuki!

Tekst: Obszyńska Iza, Foto W. Nowak

„Bo w Smerzynie jest bosko !” – Zielona Szkoła „Smerzyn 2013”

W dniach 9-12.06.2013 grupa uczniów pod opieką pana Rafała Leśniarka oraz pań Beaty Janickiej i Henryki  Mickiewicz wyjechała na krótki odpoczynek do Smerzyna. Mimo, że nie był to pierwszy wyjazd  na zieloną szkołę, to zaskoczył on wszystkich uczestników wycieczki.
W niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w „łabiszyńskich spotkaniach z historią”.Chociaż dotarliśmy na zakończenie pokazu z zaciekawieniem podziwialiśmy czołgi oraz samochodyi motory  z okresu wojennego. Nie obyło się bez otrzęsin, tym razem w atmosferze filmu AVATAR uczniowie zostali przyjęci do grona obozowego – w rolę avatarów wcielili się Hubert Olszewski, Radek Giza oraz Paulina Stypczyńska, którym kolor skóry pomógł zmienić pan Leśniarek.  Podczas biwaku  odbyły się również konkursy i zabawy,  w których mogliśmy wykazać się szybkością, dociekliwością i kreatywnością. Podczas zielonej szkoły powstały ciekawe piosenki: „Szkoła skończona”, „Dziękujemy za tą zieleń” (piosenka napisana przez Paulinę i Karolinę Stypczyńskie, Sylwię Bagnerowską i Weronikę Owedyk stała się hymnem Smerzyna) oraz „Ucz się”  (do melodii „Kochać jak to łatwo powiedzieć” ) w brawurowym wykonaniu chłopaków. Musieliśmy również,  wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności aktorskich w przygotowaniu scenek nt zdrowego odżywiania.  Prawdziwą furorę zrobiły gołąbki podane we wtorek na obiad oraz tosty Filipa Matuszaka, który spóźniony dotarł w niedzielę do ośrodka, bo uzupełniał zapasy w „Biedronce”.  Kąpiel, mecze siatkówki plażowej, piłki nożnej,  gra w TWISTERA, spacery do Łabiszyna dały nam ostro w kość – ale to wszystko dla naszego zdrowia. Hitem była dyskoteka na plaży (wszyscy tańczyli!!!).
Ostatniego wieczoru wspólnie obejrzeliśmy zdjęcia zrobione podczas wyjazdu, a następnie zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska i do północy tańczyliśmy przy ognisku.
Dziękujemy Zuzii Nowak i Weronice Owedyk za uwiecznienie tych wspaniałych chwilna zdjęciach oraz naszym opiekunom za wyrozumiałość i poświęcenie.  Serdeczne podziękowania również dla  Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, który od lat dofinansowuje nasze wyjazdy.

Aleksandra Stypczyńska

A oto fragment piosenki o Smerzynie:

„Dziękujemy za tą zieleń”
Bo w Smerzynie jest bosko las wciąż pachnie świeżością
I niestraszne nam żadne owady.
Chociaż gryzą komary my się nigdy nie damy i wrócimy tu znowu za rok!Dziękujemy za tą zieleń,
Za to słońce wciąż rażące,
dziękujemy za tą świeżość,
i za kwiaty wciąż pachnące.
Zamiast siedzieć w szkolnej ławce
Po tablicy kredą pisać,
my tu dziś odpoczywamy i marzenia swe spełniamy!

Dzień Dziecka – Festyn

dzien-dzieckaDzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli w Zespole Szkół w Mycielewie 7 czerwca 2013 roku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Od wielu lat współpracują z nami instytucje oraz osoby prywatne.
Uczniowie, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców serdecznie dziękują:

  • firmie „Grosz” z Zalesia
  • dyrektorowi BS w Kcyni
  • prezesowi Gminnej Spółdzielni w Kcyni
  • prezesowi firmy „TOORUS” z Szubina
  • GKRPA w Szubinie
  • Sołectwom gminy Kcynia i Szubina
  • p. Annie Berka
  • p. Mariuszowi Winkowskiemu
  • p. Agnieszce Piaseckiej

Dzieci za zebrane pieniądze mogły zupełnie za darmo korzystać z wielu atrakcji jak: wesołe miasteczko pana Bonka, pokazy psów do dogoterapii, dyskoteka, pokaz Sekcji Kajakowej z Zakładu Poprawczego w Kcyni, gra w dwa ognie nauczyciele kontra uczniowie gimnazjum.

Harmonogram Dzień Dziecka

Dzień Zdrowej Żywności

6 czerwca 2013 r. w ZS w Mycielewie SU zorganizował Dzień Zdrowej Żywności. Klasy SP i Gim przedstawiały wylosowany przez siebie owoc lub warzywo w formie piosenki, wiersza i stoiska z produktami. Na koniec wszyscy mogli skonsumować zdrowe przysmaki. Z gimnazjum najlepszymi okazała się klasa III b a z SP klasa V.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego występ zwycięskiej klasy III b

 

„Przedszkolaki Recytują”

Dnia 5 czerwca 2013 roku, już po raz drugi, odbył się w Zespole Szkół w  Mycielewie Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Przedszkolaki Recytują”. Wzięły w nim udział dzieci 5 i 6-letnie ze szkół podstawowych Gminy Kcynia oraz Przedszkola Miejskiego w Kcyni. Dzieci recytowały wiersze poetów polskich.
Występy młodych artystów oceniała komisja w składzie: p. Ilona Kurdelska – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki  Publicznej w Kcyni oraz logopeda szkolny – p. Paulina Otto.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników (18 dzieci) jury wyłoniło laureatów w każdej grupie wiekowej.
Wśród 5 – latków  pierwsze miejsce zajął Amadeusz Hak z ZS w Mycielewie za wiersz „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima, drugie miejsce otrzymała Julia Kordyś z Przedszkola Miejskiego  w Kcyni za wiersz „Pan pomidor” Jana Brzechwy, a trzecie reprezentantka SP w Laskownicy – Anna Heymann za wiersz „Chwalipięta” Ireny Suchorzewskiej.
Wybór najlepiej recytujących wśród 6 – latków okazał się o wiele trudniejszy. I miejsce zdobyła Martyna Malak z SP w Rozstrzębowie za wiersz „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej. Dwa II miejsca przypadły dzieciom z ZS w Mycielewie – Zosi Nowakowskiej za wiersz „ Leń” Jana Brzechwy i Marcinowi Szczepaniakowi za wiersz „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Juliana Tuwima.  Również III miejsce podzielono między dwie osoby – Basię Krzyżanowską z Przedszkola Miejskiego w Kcyni za wiersz „Psina” Jerzego Ludwika Kerna i Mateusza Pacałę z SP w Dobieszewie za wiersz „Mucha” Alicji Frączek.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Tekst i foto: Gabriela Wesół

„Nic dwa razy…”

04.06.2013 r. klasa VI z wychowawcą- p. Agnieszką Koralewska- Hak przygotowała wieczór poetycki w „kawiarnianej atmosferze” , którego głównym motywem była twórczość Wisławy Szymborskiej.  Oprócz  wierszy można było posłuchać ‘dobrej muzyki” niosącej  odpowiednie przesłanie, skłaniające do przemyśleń…czy obejrzeć video klipy  Z dużym zainteresowaniem został przyjęty film o życiu poetki.    Niepozorna, drobna starsza pani. Ubrana w stylu retro… Na głowie kapelusz…Na ustach uśmiech, błysk w oku… Tuż obok młody mężczyzna, przyjaciel, sekretarz, osoba znająca jej słabości. Dumna krakowianka, polska noblista – kobieta kochająca świat i ludzi. Roztargniona marzycielka….- właśnie taki obraz można było zobaczyć na naszym, szkolnym holu, który na kilka chwil stał się upozorowanym salonem Wisławy Szymborskiej, w którą doskonale wcieliła się Klaudia Motyka. U jej boku siedział dostojny towarzysz- przyjaciel Marcin Stypczyński. Nie zabrakło też innych przyjaciół, takich jak: Weronika Wesół (narrator i prowadząca), Joanna Wiankowska, Filip Chodorowski, Dorota Jaszak, Piotr Hotlaś, Martyna Czerniak, Milena Smorga, Wiktoria Frydrych i Natalia Kubiak. Taekipa z klasy szóstej, stworzyła niezwykły nastrój i jak zwykle sprawdziła się w obsadzonych rolach…

    W spotkaniu wzięli udział:  nauczyciele, uczniowie i rodzice, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Serdeczne podziękowania składamy na ręce sprawdzonych fachowców: Miłosza Gratkowskiego i Huberta Chmury z kl.IIIb, za oprawę techniczną naszej uroczystości.

     Wisława Szymborska to wyjątkowa postać, polska noblistka , od dziś znana już bardzo dobrze uczestnikom tego spotkania… Niechaj życie każdego z nas będzie piękną „chwilą”…

Tekst i foto A. K-H.