Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Za mało na pierwsze…

20 kwietnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie reprezentowali gminę Kcynia na eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół w Szubinie. W kategorii SP udział brali: Dawid Kaźmierczak (kl. V), Marcin Stypczyński (kl. VI), Piotr Hotlaś (kl. VI). Gimnazjum reprezentowali: Paulina Stypczyńska, Martyna Stypczyńska i Patryk Kozłowski (wszyscy z klasy II). Opiekunem obu drużyn był Wawrzyn Nowak. Mimo zaciętej rywalizacji brak perfekcyjnej znajomości miasteczka ruchu drogowego, które ZS w Szubinie posiada zajęliśmy 2 miejsce. Powiat nakielski reprezentować będą zespoły z I miejsc na turnieju okręgowym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Kaźmierczak, który zajął III miejsce w powiecie indywidualnie.

Klasyfikacja końcowa:
szkoły podstawowe
1 m. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szubinie
2 m. Szkoła Podstawowa w Mycielewie
3 m. Szkoła Podstawowa w Potulicach

gimnazja
1 m. Gimnazjum nr 2 w Szubinie
2 m. Gimnazjum w Mycielewie
3 m. Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią

Tekst: Wawrzyn Nowak
Foto: Maciej Rejment (itvszubin.pl)

Klasa trzecia z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół w Mycielewie uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą p. Elwirą Stachowiak zaprosili uczniów szkoły podstawowej na przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. Uczestnicy apelu wzięli również udział w sadzeniu przed szkołą drzewka i pięknych stokrotek.

Małgorzata Smorga zaśpiewała w Nakle

20 kwietnia 2013 r. Małgorzata Smorga – uczennica klasy IIIb gimnazjum zaśpiewała na Przystani Rzecznej w Nakle nad Notecią gdzie odbyła się impreza plenerowa pt. „Łączy nas Noteć”. Była to inauguracja sezonu turystycznego i nawigacyjnego w Nakle nad Notecią. Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią w ramach Regionalnego Otwarcia Sezonu Turystyki Aktywnej w Dolinie Noteci, nad którą honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Więcej na http://www.kurier-nakielski.pl/index.php?a=12275&id=6

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Plan pracy szkoły na dni 23-25.04.2013r. Egzaminy gimnazjalne.

W związku z odbywającymi się w dniach 23-25 kwietnia egzaminami gimnazjalnymi ulega zmianie plan pracy szkoły na te dni. Zmiana pracy szkoły podyktowana jest obecnością naszych nauczycieli w komisjach egzaminacyjnych w Zespole Szkół w Mycielewie i Dziewierzewie. Prosimy wszystkich zarówno uczniów jak i rodziców z zapoznaniem się z poniższymi zmianami.

         NASZYM GIMNAZJALISTOM ŻYCZYMY POWODZENIA.

Plan pracy szkoły na dni 23-25.04.2013r.

Zdrowy i wolny nastolatek

18.04.2013r. w ZS w Mycielewie odbył się II Gminny Konkurs Profilaktyczny „Zdrowy i wolny nastolatek”.
Konkurs adresowany był do wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Skierowany był dla uczniów kl. IV-VI. Z zaproszenia skorzystały trzy szkoły: SP Palmierowo, SP Laskownica, ZS w Dziewierzewie i gospodarze.
Dla uczestników konkursu uczniowie kl. V pod okiem organizatorek p. M. Kwiatkowskiej  i p. A. Koralewskiej – Hak przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „Dzień Państwa Technicznych”.
Test konkursowy składał się z 30 pytań. Najwięcej punktów zdobyli:

Zuzanna Różańska ZS w Dziewierzewie – miejsce I
Weronika Wesół ZS w Mycielewie – miejsce II
Zuzanna Kubiak SP Palmierowo – miejsce III

Organizatorki składają serdeczne podziękowania opiekunom p. E. Masiakowskiej, M. Tracz i p. A. Pachulskiej za przygotowanie uczestników do konkursu i skorzystanie z zaproszenia. Serdeczne podziękowania składamy też na ręce przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p. Marii Łyszczarz za ufundowanie cennych nagród oraz słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu. Podziękowania kierujemy również dla dyrektor ZS w Mycielewie p. Barbary Morawskiej, która ufundowała nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu.
Dziękujemy także za pomoc w zorganizowaniu konkursu praktykantce p. M. Łuksztet.

Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Zespołu Szkół w Mycielewie na „Drzwi otwarte”, które odbędą się 18 kwietnia 2013 r. w godz. od 15.00 do 16.30. 

  • Możliwość indywidualnej rozmowy z nauczycielami przedmiotów, wychowawcą i pedagogiem oraz dyrekcją szkoły.

Trójki klasowe rodziców SP i GIM proszone są o przybycie na spotkanie na godz.16.30 w sali  nr 21.

Dyrektor Szkoły

BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ (prace uczniów)

BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ


Hasłem konkursu jest:

Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

Prace uczniów

Zespołu Szkół w Mycielewie nt.

Co powinno się zmienić w Twojej szkole,

rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi

 (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania,

 osiedlu, miejscowości)

Co powinno się zmienić w Twojej szkole

BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Dwudniowa wycieczka do Trójmiasta

11-12 kwietnia  b.r. odbyła się wycieczka do Gdańska, Gdyni i Sopotu dla klas IV-VI, uczestniczyło w niej  także kilka osób z gimnazjum.
Na początku odwiedziliśmy Dworek Wybickich, w który znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego na Kaszubach.  Poznaliśmy bliżej miejsce, w którym Józef Wybicki  żył i tworzył. Mieliśmy okazję zobaczyć fortepian, na którym Wybicki skomponował  melodię, która  stała się naszym hymnem narodowym. Potem dotarliśmy do Szymbarku. Tam widzieliśmy najdłuższą deskę świata mierzącą 36,83m., olbrzymi, piękny fortepian- największy na świecie. Przewodnik uczył nas Alfabetu  Kaszubskiego i przedstawił nam historię tego rejonu. Mieliśmy okazję także przeżyć „bombardowanie” w bunkrze wojennym. Ciemność i huk wystrzałów spowodowały autentyczny strach i trwogę w naszych sercach. Ale najbardziej przejmujące były sowieckie baraki, w których mieszkali Polacy w łagrach na terenie ZSRR. Także wagon, w którym przewożono Polaków na Syberię, na tę nie ludzką ziemię. Atrakcja Szymbarku jest dom, który stoi do „góry nogami”. Niesamowite doznania towarzyszą zwiedzającym ten dom. Ma się wrażenie, że zaraz można się przewrócić, niektórzy mięli nawet zawroty głowy. Potem udaliśmy się do Gdańska gdzie zjedliśmy obiad i rozpakowaliśmy bagaże.  Mieszkaliśmy w ogromnym Schronisku Młodzieżowym. Wieczorem zwiedzaliśmy Stare Miasto, widzieliśmy pomnik Neptuna, przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Posileni i upojeni pięknem gdańska udaliśmy się na spoczynek do naszego pensjonatu. Wcześnie rano następnego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy dalej. Największe wrażenie wywarł na nas stadion w Gdańsku. Przepiękny obiekt, nowoczesny, świetnie wyposażony. Byliśmy wszędzie: w szatniach piłkarzy, łazienkach, widzieliśmy nawet jacuzzi, w którym piłkarze relaksują się przed meczem oraz kaplicę, w której się modlą. Odwiedziliśmy Westerplatte. Niestety nie mogliśmy zobaczyć z bliska pomnika, ponieważ rozpadało się.. Następnie  pospacerowaliśmy sopocka plaża, posmakowaliśmy morską wodę i nawdychaliśmy się zdrowotnego jodu.  Weszliśmy na molo  skąpane w deszczu.  Zobaczyliśmy też Krzywy Dom na sopockim rynku. Ostatnią atrakcją wycieczki był  raj dla ciała i duszy- pobyt w  sopockim Aquaparku. Zanim wskoczyliśmy do „wodnego raju” pan ratownik udzielił nam wywiadu na temat bezpieczeństwa podczas kąpieli. .W drodze powrotnej wstąpiliśmy oczywiście do Mc Donalda, w którym dostaliśmy pyszną kolacje! Po kilku godzinach byliśmy już pod naszą szkołą, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
To była fantastyczna wycieczka! Pogoda w większości pobytu nam dopisała, a mimo iż później się rozpadało, wycieczka ta dostarczyła wielu wrażeń i cudownych przeżyć. FILM

 Tekst:  Weronika Wesół (uczennica kl.VI)

Drzwi otwarte w ZST Kcynia

10 kwietnia Zespół Szkół Technicznych zorganizował „Dzień Otwarty” dla uczniów 3. klas gimnazjum. Wybrali się tam również nasi uczniowie tj. kl. III a i III b. Mogli się zapoznać z bogatą ofertą zawodową.

Pogratulowali

8 kwietnia 2013 r. do Zespołu Szkół w Mycielewie przybyła radna województwa kujawsko-pomorskiego pani Silvana Oczkowska i wicestarosta powiatu nakielskiego pan Andrzej Kinderman. Goście wręczyli listy gratulacyjne ze skromnymi upominkami laureatom X finału Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – Paulinie Ziarnek (I m.) i Martynie Winkowskiej (IV m.).
Poza tym wyróżnieni zostali Aleksandra Stypczyńska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z j. polskiego oraz grupa chłopców za sukcesy w minisiatkówce – awans do II etapu Turnieju Kinder+Sport oraz medalowe miejsca w turniejach siatkarskich dwójek organizowanych przez NTS Nakło.
Goście podkreślili, że ZS w Mycielewie, przez swoje liczne sukcesy, przyczynia się do promocji powiatu nakielskiego w województwie.

Tekst i foto: W. Nowak

 

Sprawdzian kompetencji

4 kwietnia 2013 uczniowie 6 klasy SP (19 uczniów) przystąpili do sprawdzianu kompetencji. Miejmy nadzieję, że stanęli na wysokości zadania i osiągną bardzo dobre wyniki.

Foto A. Koralewska-Hak

LUBIMY POMAGAĆ

Po raz drugi odwiedziliśmy stołówkę św. Faustyny w Szubinie.
Tym razem grupa projektowa z WOSu udała się, aby przekazać żywność, którą zabraliśmy podczas przedwielkanocnej zbiórki w naszej szkole. Tam każdy gest się liczy. Naszymi darami mogliśmy chociaż w małym stopniu wspomóc pracę placówki.
Wszystkim włączonym w pomoc serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do dalszej współpracy.
„Kto bierze wypełnia ręce,
kto daje wypełnia serce”

Stypczyńska Paulina

Jan Kurant o Czochralskim

3 kwietnia Jan Kurant przedstawił uczniom naszej szkoły historię Jana Czochralskiego – wybitnego kcyńskiego chemika, metaloznawcy, wynalazcy powszechnie stosowanej do dzisiaj metody otrzymywania monokryształów krzemu, nazwanej później metodą Czochralskiego, podstawy procesu produkcji mikroprocesorów.