Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

ZAJĄC W GRUPIE „Ob”

Święta Wielkanocne to czas wyjątkowy, dla dzieci przede wszystkim dlatego, że czekają na Zająca! Zając oczywiście o nich nie zapomniał i przyniósł prezenty. Ogromne zdziwienie i zarazem radość zagościły wśród dzieci, gdy po powrocie z placu zabaw, zastały w sali przygotowane paczuszki z upominkami. Aby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć przygotowanego stołu ze słodyczami, do którego wszyscy razem zasiedliśmy. Zaśpiewaliśmy poznaną piosenkę o „Pisankch – kraszankach”, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. W dobrych, przedświątecznych nastrojach zakończyliśmy kolejny dzień w przedszkolu i rozeszliśmy się do domów.

tekst i zdjęcia: W.Wilczyńska

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE 5-CIO LATKÓW

27 marca br., w grupie 5-cio Latków odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci przyniosły do przedszkola ugotowane na twardo jajka po to, by zrobić z nich wiosenne myszki. Do ich wykonania potrzebowaliśmy ponadto: rzodkiewki, szczypiorek i ziarenka pieprzu. 5-cio latki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Efekty można zobaczyć na zdjęciach, a dzieci dodatkowo mogły ich spróbować…. Gołym okiem widać, że wszystkim smakowało.

            tekst i zdjęcia: W.Wilczyńska

Rady dla szóstoklasistów

Rady dla szóstoklasistów

Przed Wami pierwszy ważny egzamin – sprawdzian po klasie szóstej. Nie bój się go. Przeczytaj kilka rad przygotowanych dla Ciebie.

Przed sprawdzianem

– Dużo czytaj.
– Wykonuj ćwiczenia ortograficzne i gramatyczne.
– Ćwicz krótkie formy wypowiedzi.
– Ćwicz umiejętność swobodnego wypowiadania własnych sądów, opinii na różne tematy.
– Zawsze próbuj rozwiązać zadanie nawet, jeśli wydaje się trudne.
– Poćwicz wykonywanie działań pisemnych.
– Wykonuj więcej zadań związanych z obliczeniami procentowymi.
– Korzystaj z porad nauczycieli.
– Bądź aktywny na lekcjach.

Podczas sprawdzianu      

– Czytaj uważnie polecenia.
– Pisz czarnym długopisem. Prace pisane ołówkiem nie są sprawdzane!
– Dbaj o staranność i estetykę zapisu.
– Czytaj uważnie, do końca i ze zrozumieniem.
– Odpowiadaj dokładnie na pytania.
– Pisz zdania pojedyncze rozwinięte zamiast złożonych.
– Dbaj o staranność zapisu działań matematycznych.
– Działania matematyczne przelicz dwa razy.
– Zapisuj każde działanie – każdy punkt może się przydać.
– Nie powtarzaj wyrazów w bliskim sąsiedztwie.
– Liczy się jakość a nie ilość napisanego tekstu.
– Sprawdź poprawność wyniku z warunkami zadania.
– Jeżeli zdążysz – przeczytaj raz jeszcze wypracowanie, dostaw brakujące przecinki i popraw błędy.
– Rozwiązuj w pierwszej kolejności zadania łatwe – trudne pozostaw na zakończenie.
– Systematycznie koduj (na karcie odpowiedzi) dobrze rozwiązane zadania.
– Skup się na zadaniach, pracuj intensywnie i pokaż wszystkim na co naprawdę Cię stać. Demonstruj swoje umiejętności jak najlepiej potrafisz.

KONKURS WIELKANOCNY W ZERÓWKACH

25 marca 2013r. ogłoszony został konkurs dla dzieci 5-cio i 6-cio letnich z oddziałów przedszkolnych ZS w Mycielewie, na najładniejszą pracę plastyczną, nawiązującą do obchodzonych niedawno Świąt Wielkiej Nocy. Praca miała być wykonana techniką wyklejanki z kulek krepy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Oddanych zostało aż 25 prac. Komisja w składzie: W.Wilczyńska, G. Wesół i K. Karmowska oceniła prace, biorąc pod uwagę kryteria takie jak: samodzielność wykonania pracy (minimalny wkład pomocy osoby dorosłej), estetykę, dobór kolorów oraz to, czy praca wyklejona jest wraz z tłem. 5 kwietnia 2013r., nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Za najładniejsze prace w grupie 5-cio latków uznano wyklejanki: Agaty Jurek, Zuzi Pazderskiej i Gabriela Sznajderowskiego. Najładniejsze wyklejanki w grupie 6-cio latków to prace: Zosi Nowakowskiej, Natalii Pazderskiej i Oli Strzyżewskiej. Komisja wyróżniła również prace Patryka Kręcisza (grupa 5-cio latków) oraz Huberta Lisa (grupa 6-cio latków). Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz batonika, natomiast wyżej wymieniona ósemka dzieci dodatkowo drobne nagrody.

tekst i zdjęcia: W.Wilczyńska

Kolejny sukces naszych dzieci

23 marca 2013 roku w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mycielewie rozegrano Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny walczyły o możliwość reprezentowania gminy Kcynia na szczeblu powiatowym.

Komisja w składzie Rafał Leśniarek, Tomasz Zmudziński, Robert Sadowski i Waldemar Szmyt dokładnie o godzinie 9. otworzyła turniej. Uczestnicy wybrali się  na trwającą 40 minut część teoretyczną, na której uczniowie zmagali się z przepisami ruchu drogowego oraz pytaniami z pierwszej pomocy.

Po rywalizacji na torze przeszkód podliczono punkty zdobyte w części teoretycznej i odliczono punkty karne z części sprawnościowej. Wyłoniono ostateczną klasyfikacje:

Drużynowo gimnazja: 1. Mycielewo, 2. Dziewierzewo.

Drużynowo szkoła podstawowa: 1. Mycielewo, 2. Rozstrzębowo, 3. Dziewierzewo, 4. Laskownica, 5. Palmierowo.

Indywidualnie z gimnazjum: 1. Martyna Stypczyńska – Mycielewo, 2. Paulina Stypczyńska – Mycielewo, 3. Szymon Zawielak – Dziewierzewo.

Indywidualnie z sp: Marcin Stypczyński – Mycielewo, Potr Hotlaś – Mycielewo, 3. Albert Piechowiak – Palmierowo.

Drużyny z Mycielewa będą reprezentować gminę Kcynia na szczeblu powiatowym. Opiekunem obu zwycięskich drużyn był Wawrzyn Nowak.

 Tekst i foto ZS Mycielewo
Film Paweł Stypczyński

ZOBACZ FILM

Siatkarze awansowali!

21 marca 2013 r. w ZS nr 7 w Bydgoszczy odbył się I etap turnieju minisiatkówki Kinder+Sport w kategorii czwórek chłopców i dziewcząt (klasa VI SP) . W turnieju tym wystartowali młodzi siatkarze oraz siatkarki z ZS w Mycielewie.
W kategorii chłopców do gry stawiło się 9 zespołów. Podzielone one zostały na 2 grupy, w których grano jednego seta do 21pkt. systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Chłopcy z Mycielewa pomimo porażki z pierwszą drużyną z SP nr 2 w Brodnicy wywalczyli pierwsze miejsce w swojej grupie. Pokonali chłopców z SP 20 w Bydgoszczy oraz trzecią drużynę z SP 2 w Brodnicy.
W półfinale spotkali się z drużyną z SP 20 w Bydgoszczy, z którą wygrali 21:19. W finałowym meczu po raz kolejny zagrali z pierwszą drużyną z Brodnicy. Po bardzo zaciętym pojedynku ulegli na przewagi 22:20 i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w turnieju. Dzięki temu awansowali do II etapu rozgrywek, w którym udział biorą również zawodnicy zrzeszeni. Turniej ten odbędzie się 13.04.2013 r. w Grudziądzu.
Dziewczęta po jednym zwycięstwie oraz dwóch porażkach nie awansowały do strefy półfinałowej.

Skład drużyny chłopców: B. Winkowski, M. Stypczyński, B. Jakubowski, M. Szczepaniak

Skład drużyny dziewcząt: W. Frydrych. K. Motyka, W. Wesół, J. Wiankowska, N. Kubiak. Opiekun: A. Kulczyński

Powitanie wiosny

21.03.2013 r. w szkole odbyło się powitanie wiosny z udziałem uczniów klas młodszych. Przedstawienie rozpoczęły dzieci z Punktu Przedszkolnego ”Wesołe słoneczko”, które zaprezentowały układ taneczny – inscenizację ”Nadejście wiosny”. Następnie uczniowie z klasy 3 sp. zaprezentowali przygotowanie ”Wiosenne zgadywanki”, których celem było przywołanie zwiastunów wiosny. Rozważanie kolejnych zagadek uświadomiło i przybliżyło dzieciom obraz nowej pory roku – wiosny. Wiele radości sprawiło dzieciom wyjście z marzanną na boisko i jej spalenie przy słowach piosenki ”Uciekaj zimo”.

Czym by był świat bez nich?

8 marca to dzień szczególny, zwłaszcza dla płci pięknej. Nie inaczej było w Zespole Szkół w Mycielewie, gdyż Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Beatą Janicką przygotował wspaniałe uroczystości.

Na holu szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, aby podziwiać przygotowane atrakcje. Były to wystąpienia z muzyką i wierszem w tle, trafione wróżby dla kobiet ze szkoły, oraz najważniejsze – film z opiniami na temat płci pięknej, męskiej części pracowników szkoły i uczniów. Życzeń i radości nie było końca, co najlepiej obrazują załączone zdjęcia.

Tekst i foto WN

Przyjechał burmistrz

Niedawno do naszej szkoły zostali zaproszeni burmistrzowie Kcyni i Szubina na Mycielewski Dzień Sukcesów. Długo nie trzeba było czekać, bo już za 2 dni tj. 8 marca 2013 roku burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling przyjechał specjalnie wyróżnić za wspaniałe osiągnięcie Paulinę Ziarnek z III b i Martynę Winkowską z III a. Zaprosił je także na 22 kwietnia do Kcyni do Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego, gdzie oficjalnie i z należytą oprawą zostaną docenione.

Tekst i foto WN

Cyrkowo w Mycielewie

8 marca 2013 r. do Zespołu Szkól w Mycielewie przyjechali artyści z cyrku „Szok”, który rozstawił się na sali gimnastycznej. Wcześniej zapowiedziany spektakl, który kosztował każde dziecko 8 zł był bardzo trafionym pomysłem na miłe spędzenie czasu. Około godziny 11. chętni uczniowie mogli podziwiać występy magika, zabawnego żonglującego klauna oraz panią z ogromnym wężem i pieskiem potrafiącym liczyć. Zainteresowanie było ogromne, gdyż dzieci miały okazję z bliska zobaczyć i dotknąć wszystkie atrakcje.

Tekst i foto WN

Sukces Pauliny Ziarnek i Martyny Winkowskiej z ZS w Mycielewie

Gimnazjaliści w finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Paulina Ziarnek z Zespołu Szkół w Mycielewie (gmina Kcynia, powiat nakielski) zwyciężyła w X finale Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas III gimnazjum, który odbył się 7 marca w Urzędzie Marszałkowskim. W nagrodę otrzymała 3.000 zł.

Wśród 17 finalistów konkursu poza Pauliną Ziarnek znalazła się jeszcze druga reprezentantka Zespołu Szkół w Mycielewie – Martyna Winkowska (gmina Szubin, powiat nakielski), która zajęła miejsce tuż za podium czyli IV. Warto zaznaczyć, że uczennice Zespołu Szkół w Mycielewie to jedyne reprezentantki nie tylko Gminy Kcynia, ale i Powiatu Nakielskiego. Opiekunem obu dziewcząt jest p. Joanna Biernacka-Kozerewicz. Konkurs otworzył wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli radni województwa Jacek Gajewski i Ewa Łapińska.

W pierwszym etapie konkursu który odbył się 29 listopada wzięło udział 1,1 tysiąca gimnazjalistów z 89 szkół. W drugim etapie, który odbył się 10 stycznia w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku rywalizowało 154 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 10 procent uczestników z najwyższymi wynikami. W dzisiejszym finale wzięło udział 17 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych.

Wyniki konkursu:
I miejsce oraz nagroda finansowa 3 tysiące złotych: Paulina Ziarnek, Zespół Szkół w Mycielewie (gmina Kcynia, powiat nakielski);
II miejsce oraz nagroda finansowa 2,5 tysiąca złotych: Kamil Mańkowski, Gimnazjum Akademickie w Toruniu,

III miejsce oraz nagroda finansowa 1,5 tysiąca złotych: Kamila Rumińska, Zespół Szkół w Dobrzejewicach (gmina Obrowo, powiat toruński).

IV miejsce oraz nagroda rzeczowa: Martyna Winkowska, Zespół Szkół w Mycielewie (gmina Szubin, powiat nakielski)

 Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Dodajmy, że Paulina Ziarnek i Martyna Winkowska dzięki osiągnięciom jest zwolniona z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Dodatkowo mają prawo wybrania dowolnej szkoły ponadginnazjalnej, do której zostaną przyjęte. Otrzymają szóstkę na świadectwie ukończenia gimnazjum z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

p

Mycielewski Dzień Sukcesów

6 marca w naszej szkole odbył się apel podsumowujący sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Mycielewie w I semestrze 2012/2013 z udział włodarzy Kcyni i Szubina. Swoją obecnością zaszczycili:pan Piotr Hemmerling Burmistrz Kcyni oraz pan Ignacy Pogodziński Burmistrz Szubina wraz z Dyrektorem MZOSiR Markiem Nowickim.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z apelu.

Kliknij link———->Mycielewski Dzień Sukcesu

Dla ducha i ciała w Wągrowcu

1 marca 2013 roku 42 uczniów gimnazjum w Mycielewie wybrało się do kina w Wągrowcu w ramach projektu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” na film pt. „Fighter – Kochaj i Walcz”. Wzruszający film o tolerancji religijnej i walce wewnętrznej oraz spełnianiu marzeń mimo wszelkich przeciwności. Bardzo wartościowy duński wytwór kinematografii idealny dla uczniów gimnazjum. Przy okazji wyjazdu do kina uczniowie naszej placówki mieli okazję popływać i zrelaksować się w wągrowieckim Aquaparku.

Tekst i foto WN