Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

1% Podatku dla Maksa i Marcela Kulczyńskich

Podaruj 1% podatku pomagając dzieciom naszego kolegi z pracy.

Podatek można odpisać podając dane:

Nazwa OPP: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ” Słoneczko”

Numer KRS: 0000186434

Dopisek: na leczenie Maksa i Marcela Kulczyńskich – 173/K

Chłopcy chorują na sanfilippo. Z tego powodu potrzebne jest bardzo kosztowne leczenie, rehabilitacja i wysokospecjalistyczna opieka lekarska.

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku na rzecz Maksa i Marcela.

Prosimy jednocześnie o wsparcie akcji na stronie www.wyrazto.pl, gdzie można oddać swój głos na to, aby powstał bilbord fundacji:

szukaj bilbordu o treści:

Przekaż 1% podatku URATUJ ŻYCIE dzieci chorych na Sanfilippo
KRS 0000219957
-www.uratujmyzycie.org.pl

i głosuj na niego!!!  kliknij link—–>   http://www.wyrazto.pl/billboard/717

JESTEŚ UCZNIEM, RODZICEM, PRZYJACIELEM SZKOŁY LUB CAŁKIEM OBCĄ OSOBĄ MOŻESZ POMÓC.

Renifer Niko Ratuje Święta

Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III miały okazję obejrzeć film jak w tytule wpisu. Jak zwykle film emitowało kino „Pelikan” z Szubina.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie 12 marca 2013r.

 

Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 12 marca 2013 r. o godz. 16.30 w Zespole Szkół w Mycielewie.

Porządek spotkania:

  • Pedagogizacja na temat:
  1. Jak pomóc dziecku w nauce? Wzmacnianie motywacji do nauki.

Prelegent: pedagog PPPP Nakle

  • Spotkanie z wychowawcą klasy.

Rodzice dzieci oddziałów przedszkolnych proszeni są o przybycie na godz.15.30 na spotkanie z pedagogiem PPPP na temat gotowości szkolnej dziecka.

                                                                                       Dyrektor Szkoły

Zapisy do Punktu Przedszkolnego, Oddziałów Przedszkolnych i klasy I szkoły podstawowej

SZANOWNI PAŃSTWO

Dyrektor Zespołu Szkół w Mycielewie

informuje o ZAPISACH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH, PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ  Szkoły Podstawowej w Mycielewie

NA ROK SZKOLNY 2013/2014 zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły                             od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-12.30 w terminie od 1 marca do 15 kwietnia 2013 r.

Przy zapisie Rodzic  zobowiązany jest posiadać następujące dokumenty i informacje:

• dowód osobisty

• nr PESEL dziecka

• Rodzice dzieci zameldowanych poza obwodem szkoły dodatkowo przedkładają akt urodzenia dziecka .

Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci punktu przedszkolnego odbędzie się 04 czerwca 2013 r.( wtorek) o godz. 16:30 w budynku szkoły.

Kartę zgłoszenia dziecka do szkoły można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.

Karta zapisu do oddziału przedsz.

Karta zapisu do klasy pierwszej SP

Karta zapisu do klasy I gimnazjum

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Mycielewie

Kodeks 2.0

last-2pngW ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0 opracowaliśmy wspólnie z uczniami tzw. Kodeks 2.0. Wprowadza on w życie zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się.

1. Nie obrażajmy nikogo w sieci Internet. Uczniowie mają pamiętać, że w sieci obowiązuje netykieta. Najbardziej jednak ten punkt tyczy się portali społecznościowych, które dają uczniom nieograniczone możliwości umieszczania materiałów i ich komentowania.

2. Bądźmy bezpieczni w sieci. Nie podajemy swoich prawdziwych danych osobowych w sieci. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole co rok jest organizowane przedstawienie z treściami o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie.

3. Podajemy źródła i autora informacji z Internetu. Prace opracowane przez ucznia w formie papierowej lub elektronicznej (prezentacja pp itp.) powinny zawierać autora i źródło pochodzenia.

4. Informacje z Internetu traktujmy krytycznie. Wielu uczniów aby odhaczyć zadanie z jakiegoś przedmiotu bezmyślnie kopiuje coś z Internetu. Nie wczytuje się i wierzy w to co znalazł w sieci. Często są tam rzeczy, które są zmyślone lub niefachowe.

5. Gry i strony dostosowujemy do wieku. Treści niedostosowane do wieku dzieci mogą przynieść wiele niekorzystnych powikłań.

6. Korzystajmy ze sprzętu komputerowego szkoły. Wszyscy nauczyciele mają wykorzystywać sprzęt komputerowy w czasie zajęć – głownie projektora i wizualizatora. Uczniowie mają swobodny dostęp do Internetu, sprzętu drukującego i komputerowego w zakresie prowadzonych zajęć, odrabianych zadań domowych lub projektów.

7. Dbajmy o sprzęt komputerowy.

Kodeks zawiesiliśmy w szkole na plakatach oraz na stronie internetowej szkoły – proszę go przestrzegać.

Koordynator projektu Wawrzyn Nowak

Stołówka

W środę 20 lutego 2013r grupa uczniów z kl. IIa : Weronika Owedyk, Paulina Stypczyńska, Katarzyna Dubiel, Filip Paszkiet, Filip Matuszak, wraz z wychowawcą mgr Joanną Biernacką-Kozerewicz udaliśmy się do Szubina, aby uzyskać informacje na temat stołówki im. Św. Faustyny. Przeprowadziliśmy wywiad z założycielką Panią Danutą Siewkowską, która opowiedziała nam o dziejach  stołówki od powstania, aż do dnia dzisiejszego. Przedstawiła nam problemy materialne z jakimi borykają się podopieczni stołówki oraz sposoby pozyskiwania żywności. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca wolontariuszy tej stołówki. Zebranie informacji wykorzystamy do realizacji projektu edukacyjnego poświęconego działalności organizacji charytatywnych w gminie Szubin i Kcynia.

Stypczyńska Paulina

I m. chłopców w Memoriale J. Sztukowskiego

Chłopcy klas V-VI wygrali turniej piłki halowej, który odbył się w sali sportowej SP w Kcyni. Do rywalizacji, przystąpiły następujące drużyny: SP Kcynia, SP Laskownica, SP Dobieszewo, SP Rozstrzębowo, SP Mycielewo. Nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie spotkania! Marcin Stypczyński wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Mycielewo; 2. SP Dobieszewo; 3. SP Rozstrzębowo; 4. SP Kcynia; 5. SP Laskownica.

Skład drużyny: M.Stypczyński, B.Winkowski, M.Broniecki, P.Hotlaś, M.Szczepaniak, D.Kaźmierczak, S.Czaja; Opiekun:A.Kulczyński

Mini piłka siatkowa dziewcząt- I m. w gminie oraz III w powiecie

Mistrzostwa gminy: Do zawodów, które odbyły się w sali sportowej w ZS w Dziewierzewie przystąpiły zawodniczki z następujących szkół: SP Dziewierzewo, SP Rozstrzębowo, SP Laskownica, SP Sipiory, SP Mycielewo.Nasze młode siatkarki okazały się bezkonkurencyjne i zwyciężyły z kompletem punktów, awansując do zawodów powiatowych!

Mistrzostwa powiatu: Zawody obyły się w sali sportowej SP nr1 w Szubinie. W zawodach uczestniczyły zespoły z następujących szkół: SP Rynarzewo, SP nr2 Nakło, SP Mrocza, SP Mycielewo.

W pierwszy spotkaniu, po zaciętym i wyrównanym meczu, ulegliśmy późniejszym triumfatorkom turnieju, drużynie SP nr2 Nakło. Następnie w meczu o III miejsce zwyciężyliśmy dziewczęta z Rynarzewa- w decydujący secie spotkania, przy stanie 13:9 dla drużyny przeciwnej, do zagrywki podeszła Weronika Wesół. Wykonała sześć perfekcyjnych serwisów, ustalając wynik seta na 15:13, a w całym meczu na 2:1 dla Mycielewa.

Skład naszej drużyny: W.Wesół, M.Smorga, K.Motyka, W.Frydrych, N.Kubiak, D.Jaszak, R.Jakubowska, J.Wiamkowska; Opiekun:A.Kulczyński

Mini piłka siatkowa chłopców – I m. w gminie oraz III w powiecie

Mistrzostwa gminy:
Do zawodów, które odbyły się w sali sportowej ZS w Dziewierzewie przystąpili zawodnicy z następujących szkół: SP Rozstrzębowo, SP Laskownica, SP Sipiory, SP Mycielewo. Grano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mikołaj Broniecki z Mycielewa, który w nagrodę otrzymał piłkę z autografem Bartosza Kurka. Puchary oraz nagrody wręczył Tomasz Zmudziński z UM w Kcyni.
Klasyfikacja: 1. SP Mycielewo 2. SP Laskownica 3. SP Rozstrzębowo
4. SP Sipiory

Mistrzostwa powiatu:
Zawody obyły się w SP nr 3 w Nakle, do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: SP nr2 Szubin , SP nr3 Nakło, SP Mrocza, SP Mycielewo.
W pierwszy spotkaniu ulegliśmy późniejszym triumfatorom turnieju, drużynie SP nr3 Nakło w dwóch setach. Następnie w meczu o III miejsce zwyciężyliśmy z drużyną z Mroczy 2:0

Wyniki:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie – Szkoła Podstawowa w Mroczy 2:0 (25:13, 25:20); Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle – Szkoła Podstawowa w Mycielewie 2:0 (25:15, 25:7); Mecz o 3 miejsce
Szkoła Podstawowa w Mycielewie – Szkoła Podstawowa w Mroczy 2:0 (25:15, 15:12); Finał; Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle – Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie 2:0 (25:11, 25:8)
Klasyfikacja:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nakle; 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie; 3. Szkoła Podstawowa w Mycielewie; 4. Szkoła Podstawowa w Mroczy
Skład drużyny z Mycielewa:
M.Stypczyński, B.Winkowski, M.Broniecki, P.Hotlaś, M.Szczepaniak, D.Kaźmierczak, D.Sułkowski, B.Jakubowski; Opiekun:A.Kulczyński

Zmarła Ś.P. Halina Mossakowska – kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 05.02.2013 r. odeszła od nas przeżywszy lat 78 emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół w Mycielewie oraz prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Kcyni

Ś.P. Halina Mossakowska.

Wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje Rodzinie i bliskim składają pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Mycielewie.

Babcie i dziadkowie w przedszkolu

1 lutego 2013 r. babcie i dziadkowie 5-latków z oddziału przedszkolnego w ZS w Mycielewie, przybyli na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Dziadkowie obejrzeli artystyczny występ pt. „Moja Babcia i mój Dziadek”, w wykonaniu swoich wnucząt. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia oraz tańczyły z dziadkami. Na zakończenie części artystycznej wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Miłą atmosferę przy kawie i słodkościach zapewniły mamy. Uroczystość przebiegła bardzo sympatycznie i przyjemnie. Poniższe zdjęcia obrazują wizytę naszych babć i dziadków w tym wyjątkowym dniu.

Tekst: W. Wilczyńska

Uczennice ZS w Mycielewie w finale wojewódzkim konkursu o samorządzie

10 stycznia 2013 roku w Bydgoszczy przeprowadzono etap rejonowy X  Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów III klas gimnazjum, w którym udział wzięło sześć uczennic Zespołu Szkół w Mycielewie: Klaudia Kaleta, Patrycja Szudy (nieobecna na zdjęciu), Kinga Loose, Paulina Ziarnek, Aleksandra Stypczyńska i Martyna Winkowska przygotowywane przez panią Joannę Biernacką-Kozerewicz.  Dziewczęta wcześniej pomyślnie przeszły etap szkolny konkursu. Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano dwie uczennice: Martynę Winkowską i Paulinę Ziarnek. 7 marca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim  w Toruniu zostanie przeprowadzony etap wojewódzki tegoż konkursu, w którym wyłonieni zostaną laureaci. Już dzisiaj trzymamy kciuki za nasze uczennice, które reprezentują nie tylko naszą szkołę, ale również gminę Kcynia i powiat nakielski! Przypomnijmy, że uczniowie z Mycielewa rokrocznie biorą udział w tym konkursie odnosząc w nim liczne sukcesy.