Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Mycielewskie Jasełka

21 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół w Mycielewie odstawiono świąteczne Jasełka. Zaangażowani byli do tego uczniowie wielu klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Całość wyreżyserowała nauczycielka religii – Renata Szczepaniak.

Radosne oczekiwanie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia 2012 odbył się konkurs na najładniejszą żywą szopkę. Na początku szkoła podstawowa przedstawiła swoje pomysły. Klasy IV i V zaśpiewały kolędę. Natomiast klasa VI przedstawiła „mini teatrzyk”. Jury w składzie: p. Renata Szczepaniak, p. Angelika Drozd i  p. Małgorzata Kwiatkowska wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce egzekwo zajęła klasa V i IV  a klasa VI także pierwsze miejsce z wyróżnieniem.
Na długiej przerwie międzylekcyjnej przyszła pora na klasy  gimnazjalne, które również przedstawiły własne żywe szopki. Po burzliwej dyskusji wyłoniono zwyciezców – klasa III a zwyciężyła, zaś drugie miejsce otrzymała jednocześnie klasa II a i III b. Natomiast miejsce trzecie przypadło klasie I a. Oczywiście organizatorem całości był Samorząd Uczniowski z p. Beatą Janicką na czele.
Niestety, co jest dobre to się szybko kończy. W świątecznym nastroju wszyscy rozeszli się do klas. Życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Weronika Wesół, Klaudia Motyka, Dorota Jaszak
Foto Wawrzyn Nowak

Przedszkolacy w Skansenie

Wycieczka do skansenu w Osieku, 20. grudnia 2012, roku zakończyła okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Mycielewie. Wzięły w niej udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. W ramach imprezy edukacyjnej „Boże Narodzenie w Skansenie” dzieci brały aktywny udział w wypieku pierników oraz zwiedzały wystawy prezentujące zwyczaje wigilijne XIX i XX wieku. Następnie wszyscy przejechali się bryczką.
Na zakończenie odbyła się degustacja świeżo upieczonych pierników z kawą zbożową. Niespodzianką były odwiedziny Gwiazdora, który częstował wszystkich słodyczami. W podziękowaniu usłyszał śpiewanie przez dzieci kolędy i piosenki.

 Tekst i foto G. Wesół

Szkoła z Korczakiem

19 grudnia uczniowie z gimnazjum pod opieką p. Beaty Janickiej przygotowali inscenizacje poświęconą Januszowi Korczakowi. Była ona doskonałym uczczeniem tego znakomitego poety i jednocześnie kończyła rok pod jego patronatem. Oprócz wierszy została również pokazana piękna prezentacja o Januszu Korczaku. Przedstawienie było genialną lekcją historii, jezyka polskiego i patriotyzmu, która dla wszystkich była bardzo pouczająca.

Martyna Winkowska 

Mistrz ułamków!

W środę 19 grudnia nauczycielka matematyki pani A. Drozd zorganizowała konkurs dla klas drugiej i trzeciej gimnazjum pt. „Zostań mistrzem ułamków”.  Spośród 11 uczestników mistrzem została Paulina Ziarnek z kl. IIIb, natomiast wyróżnienie otrzymały Martyna Winkowska i Klaudia Kaleta z IIIa. Gratulujemy!

Aleksandra Stypczyńska

Teatrzyk dla najmłodszych

11 grudnia do Mycielewa przyjechali artyści z Krakowa, aby przedstawić spektakl pt. „Królowa śniegu”.

Szlachetna Paczka – Razem zmieniamy świat na lepsze!

Drugi rok z rzędu uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Mycielewie zaangażowali się w Szlachetną Paczkę. W tym roku sześcioma paczkami darów wsparliśmy trzyosobową rodzinę ( mama samotnie wychowująca dwoje dorastających dzieci).  Mamy nadzieję, że ten mały gest naszej szkoły sprawi, iż nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowymi dla nich.

Rejonowy konkurs j. polskiego

8 grudnia Paulina Ziarnek, Martyna Winkowska, Klaudia Kaleta i Aleksandra Stypczyńska brały udział w rejonowym konkursie z języka polskiego organizowanym przez kuratorium oświaty w Bydgoszczy. Dziewczyny pod opieką pani B. Janickiej udały się do Bydgoszczy. Test okazał się trudniejszy niż przypuszczałyśmy, jednak Aleksandra Stypczyńska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Aleksandra Stypczyńska

Otwarte Mikołajki

6 grudnia klasa II SP zaprosiła na zajęcia otwarte swoich rodziców. W świątecznej atmosferze pani wychowawczyni Magdalena Tomkowiak prowadziła ciekawe i pouczające zajęcia. Imprezę uświetnił wspólny, słodki poczęstunek.

„Przygody Sindbada Żeglarza” online

6 grudnia o godz. 10.00 Telewizja Polska transmitowała przez Internet, w sposób kodowany, spektakl „Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana w reżyserii Jarosława Kiliana.
Uczniowie klasy I i II gimnazjum w Zespole Szkół w Mycielewie uczestniczyli w transmisji online w sali nr 21.
W ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” przedstawienie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach obejrzeli uczniowie z ok. 100 szkół w całej Polsce.

WN 

Mikołajki

6 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Mycielewie, pewnie jak we wszystkich placówkach oświatowych, obchodziliśmy dzień Świętego Mikołaja.
Ty razem w rolę Mikołajów wcielili się Małgorzata Smorga i Hubert Chmura, a pomocnym elfem została Zosia Strzyżewska. Należy dodać, że Mikołaj obdarował wszystkie dzieci w szkole, zarówno te duże jak i małe.

WN

Janusz Chomontek żąglował w Mycielewie

5 grudnia 2012 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Mycielewie o godzinie 8.30 wystąpił Janusz Chomontek – wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnesa w żonglerce piłką. Cena biletu wynosiła 5 zł. Jak widać mimo, że od czasów świetności Janusza minęło sporo czasu, sława o nim nie zaginęła, szczególnie w męskiej piłkarskiej części uczniów. Pokaz trwał 60 minut i wzbudził wielkie zainteresowanie wśród widzów.

Wawrzyn Nowak

Mycielewo szóste w województwie!

5 grudnia, w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Bydgoszczy, rozegrano Ćwierćfinał XIV Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Chłopców. Do zawodów przystąpiły następujące drużyny: Gimn. 5 Bydgoszcz, Gimn. Strzelno, Gimn. 4 Inowrocław oraz Gimn. Mycielewo.
W drodze losowania, nasz zespół swój pierwszy mecz rozegrał z drużyną z Inowrocławia. Po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części spotkania  zawodnicy z Mycielewa, dzięki skuteczniejszej grze w obronie uzyskali przewagę, której nie oddali do końcowego gwizdka – wygrywając 14:10.
W meczu finałowym  zagrały zwycięskie drużyny z pierwszych pojedynków: Mycielewo – Strzelno. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał wynik 8:5 dla zespołu Strzelna. Początek drugiej połowy to popis skutecznych kontrataków zawodników ze Strzelna, którzy kontrolowali wynik do końca meczu wygrywając 20:10.
Drużyna Gimnazjum Mycielewo w ćwierćfinale wywalczyła II miejsce, co ostatecznie pozwoliło na zajęcie wysokiego VI miejsca w Województwie Kujawsko-Pomorskim.
Gimnazjum Mycielewo: Miłosz Gratkowski, Hubert Olszewski, Adrian Stypczyński, Paweł Stypczyński, Jakub Nowak, Patryk Kubiak, Hubert Chmura, Radek Giza, Jakub Wiśniewski, Filip Matuszak, Filip Paszkiet. Opiekun Andrzej Kulczyński.

Dziewczyny z klasy VI mistrzyniami pisania listów i to wcale nie do Św. Mikołaja!

„Świat należy do ludzi,
którzy mają odwagę marzyć i ryzykować,
aby spełnić swoje marzenia.
I starają się robić to jak najlepiej”

Paulo Coelho

        Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów,  Szkoła Podstawowa w Sadkach ogłosiła III POWIATOWY- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI PT. „PODRÓŻ MOICH MARZEŃ”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz kształtowanie umiejętności poprawnego pisania. Spośród 300 nadesłanych  w formie listu prac, zwyciężyły uczennice klasy VI Zespołu Szkól w Mycielewie. Autorki najciekawszych listów to:  Wiktoria Frydrych – zdobywczyni I miejsca, oraz Weronika Wesół, która zajęła miejsce III. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez nauczycielkę języka polskiego p. Agnieszkę Koralewską-Hak. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 26.11.2012r. w Szkole Podstawowej w Sadkach. Podczas tejże uroczystości, zwyciężczynie, którym towarzyszyli rodzice, odczytując  na forum swoje prace konkursowe, zabrały słuchaczy w fascynujące podróże swoich marzeń… zakończone gromkimi owacjami.

Agnieszka Koralewska-Hak

Andrzejki klas 4-6

W sali nr 20 klasy 4-6 szkoły podstawowej bawiły się przy okazji ostatniego dnia listopada.