Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Świat jest mały, ale należy do wielkich!

Andrzejki w I i II klasie

Klasa I i II wspólnie przygotowały i uczestniczyły w Andrzejkach.

I m. w gminie oraz III m. w powiecie w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych!

Mistrzostwa gminy
7.10.2012 r. nasza szkoła była gospodarzem gminnego turnieju mini piłki ręcznej  dziewcząt szkół podstawowych. Drogą losowania drużyny podzielone zostały w następujący sposób:
Grupa I: 1. SP Sipiory; 2. SP Dobieszewo; 3. SP Kcynia; 4. SP Mycielewo
Grupa II: 1. Dziewierzewo; 2. Laskownica; 3. Palmierowo
Nasze zawodniczki wygrały wszystkie spotkania  w swojej grupie i finał rozegraliśmy z drużyną SP Dziewierzewo. Po zaciętej walce zwyciężyły nasze młode piłkarki ręczne, uzyskując tym samym przepustkę do zawodów powiatowych.  Weronika Wesół wybrana została najlepszą bramkarką turnieju.
Tabela końcowa: 1. SP Mycielewo; 2. SP Dziewierzewo; 3. SP Kcynia; 3. SP Palmierowo; 4. SP Dobieszewo; 5. SP Sipiory; 6. SP Laskownica.

Mistrzostwa powiatu
15.11.2012 rozegrano w naszej szkole zawody powiatowe. Nasze zawodniczki pomimo posiadania słabszych warunków fizycznych, bardzo dzielnie walczyły w każdym spotkaniu. Niestety uległy drużynom z Szubina oraz Nakła, ostatecznie zajmując III miejsce.

1. SP nr 1 w Szubinie 4 pkt 28:11
2. SP nr 2 w Nakle 2 pkt 15:18
 3. SP w Mycielewie 0 pkt 8:22 

Skład drużyny:
K. Czechowska, Z. Mlicka, W. Wesół, M. Smorga, K. Motyka, W. Frydrych, N. Kubiak, M. Czarniak, D. Jaszak; Opiekun:A. Kulczyński

Foto:  P. Szweda, K. Frontczak
Tekst: A. Kulczyński

Wystartowaliśmy w II Ogólnopolskim Konkursie BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

Nasza szkoła wystartowała w II Ogólnopolskim Konkursie dla szkół wszystkich rodzajów i stopni, pod nazwą


BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ
Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 10 października 2012 r. do 30 kwietnia 2013 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły Bezpiecznej Szkoły i dyplomy honorowe. Wręczanie dyplomów będzie miało uroczystą oprawę.

Regulamin konkursu:

  • Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

Opieką na konkursem zajmuje się pan Rafał Leśniarek.

Zaproszenie dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 29 listopada o godz. 16.30 w Zespole Szkół w Mycielewie.

Porządek spotkania:

  • Pedagogizacja na temat:
  1. Postawy rodzicielskie i ich wpływ na funkcjonowanie dziecka i rodziny. Co to znaczy być dobrym rodzicem? 
  2. Prawa i obowiązki rodziców.
  •  Spotkanie z wychowawcą klasy.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2012 r. wszystkie dzieci z Zespołu Szkół w Mycielewie szczególnie pokochały misie – a nawet zabrały po jednym ze sobą do szkoły. Po prostu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Sprawczynią tej uroczystości była zawsze uśmiechnięta wychowawczyni klasy I pani Henryka Mickiewicz.

Każda grupa dzieci od zerówki do klasy trzeciej szkoły podstawowej przygotowała portret misia, nauczyła się piosenki „Jadą, jadą misie” i wykonała składankę orgiami-miś. Najmłodsze pociechy z oddziałów przedszkolnych przyozdobiły twarze maskami misiów.

Tekst: Henryka Mickiewicz, foto: Zuzia Nowak

Spotkanie z muzykiem w grupie 5-latków

W czwartek, 15 listopada w grupie 5-latków odbyło się spotkanie z muzykiem – p. Agnieszką Koralewską-Hak. Nasz gość przeprowadził zajęcia edukacyjne pt. „W krainie dźwięków-zabawy instrumentami”, których głównym celem było zapoznanie dzieci z różnorodnymi instrumentami „ na żywo”. Pani Agnieszka przyniosła z sobą m.in.: 2 akordeony, 2 gitary (akustyczna i elektryczna), skrzypce, flet, instrumentarium Orffa, a nawet saksofon i zaprezentowała dzieciom brzmienie każdego z nich. Instrumenty te prezentowali elegancko ubrani dwaj uczniowie kl. IIIb gimnazjum – Hubert Chmura i Miłosz Gatkowski. Zajęcia rozpoczęły się od wystawienia utworu muzycznego A. Vivaldiego „Zima” (Largo). Następnie dzieci opowiadały o swoich Uczuciach, jakie wywołała w nich słuchana muzyka oraz o świecie,  w który przeniosły się na moment (muzykoterapia). Bardzo ciekawym doświadczeniem była próba wcielenia się dzieci w „instrumenty” (dzwonki, grzechotki, trójkąty, bębenki, itp.) na podstawie wysłuchanego opowiadania pt. „Spacer po ulicy dźwięków”. 5-latki z ogromną radością grały na instrumentach i były przy tym bardzo zdyscyplinowane, co podkreślił nasz gość J. Dzieci usłyszały na żywo brzmienie akordeonu, gdyż p. Agnieszka pięknie na nim zagrała i zaśpiewała piosenkę. Każde dziecko miało możliwość spróbować swoich sił „grając” na tym instrumencie ,co okazało się bardzo trudne. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym tańcem do piosenki znanego zespołu „Feel”, „Jest już ciemno”. Pani Agnieszka nie zapomniała o nagrodzeniu dzieci za udział w przeprowadzonych przez nią zajęciach. Każdy otrzymał muzyczne kolorowanki. Zajęcia były bardzo ciekawe i  inspirujące. Grupa była zainteresowana, zaciekawiona i  naprawdę zdyscyplinowana !! Poniższe zdjęcia obrazują nasz pobyt  „w krainie dźwięków”.

 

 

Agnieszka Koralewska-Hak

Pelikan w Mycielewie

Szubińskie kino z Szubina wyemitowało 15 listopada film „Epoka lodowcowa 4” dla klas 0-III.

Śniadanie dla mocy!

08.11.2012 r. klasa I wraz z wychowawczynią Henryką Mickiewicz  urządziła uroczyste śniadanie promujące  ogólnopolską akcję „Śniadanie daje moc” . Głównym celem tej akcji było zachęcenie uczniów do spożywania śniadania, które daje moc, energię i siłę do nauki i  zabawy na cały dzień.

Henryka Mickiewicz

Święto Niepodległości

klasa II gimnazjum ZS Mycielewo wraz z panią Joanną Biernacką-Kozerewicz przygotowała inscenizację na tematy niepodległościowe. Była to inscenizacja słowno-muzyczna z wątkami historycznymi. Na przedstawieniu wystąpiła gościnnie uczennica klasy III a gimnazjum – Małgorzata Smorga, która wzruszająco zaśpiewała „Rozkwitały pąki białych róż”.

Wcześniej przeprowadzono konkurs historyczny dla klas IV-VI szkoły podstawowej na temat „Historia symboli narodowych”. Największą ilość punktów uzyskał uczeń klasy VI – Piotr Hotlaś. Organizatorem rywalizacji była pani dyrektor – Barbara Morawska – nauczyciel historii. Na apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Przedszkolaki Ojczyźnie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 9 listopada w Zespole Szkół w Mycielewie sześciolatki z grupy 0a wraz z wychowawczynią G. Wesół zaprezentowały dla klas 0-III montaż słowno-muzyczny pt. „Przedszkolaki ojczyźnie”.

Pomino, że 11 listopada to uroczystość wielka i poważna, to jednak możliwa do uczczenia przez przedszkolaki. Dzieci w prosty sposób w rymowanych wierszach przedstawiły historię Polski, jej 123 lata niewoli i odzyskanie wolności w 1918 r. Wiersze wzbogaciły zaśpiewanie pieśni patriotycznej „Przybyli ułani pod okienko” oraz taniec do „Pierwszej kadrowej”.

Całość zwięczyła próbę zatańczenia znanego „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

Tekst: Gabriela Wesół; Zdjęcia: Weronika Wilczyńska

Piłka ręczna chłopców gimnazjum – I m w mistrzostwach gminy i powiatu

Mistrzostwa Gminy Kcynia

Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły. Nasi szczypiorniści wygrali wszystkie spotkania. Radek Giza wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Gimnazjum Mycielewo; 2. Gimnazjum Chwaliszewo; 3. Gimnazjum Dziewierzewo; 4. Gimnazjum Kcynia

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego

Zawody odbyły się dnia 21.11.2012r.Wzięły w nich udział trzy zespoły: mistrzowie gminy Nakło – Gimnazjum nr 3 Nakło, mistrz gminy Kcynia – Gimnazjum Mycielewo oraz drugi zespół gminy Szubin – Gimnazjum Kowalewo.

Po zwycięstwie nad wszystkimi rywalami zostaliśmy mistrzami piłki ręcznej w powiecie nakielskim.

Wyniki: Gimnazjum Mycielewo – Gimnazjum nr 3 Nakło 7:1 (2:1); Gimnazjum Mycielewo – Gimnazjum Kowalewo 13:6 (9:4); Gimnazjum nr 3 Nakło – Gimnazjum Kowalewo 15:7 (6:3)
Klasyfikacja: 1. Gimnazjum Mycielewo 6 pkt 20-7; 2. Gimnazjum nr 3 Nakło 2 pkt 16-14; 3. Gimnazjum Kowalewo 0 pkt 13-28

Skład nazej drużyny:
Gimnazjum Mycielewo: Miłosz Gratkowski – Hubert Olszewski, Adrian Stypczyński, Paweł Stypczyński, Jakub Nowak, Patryk Kubiak, Hubert Chmura, Radek Giza, Jakub Wiśniewski, Filip Matuszak, Filip Paszkiet. Opiekun Andrzej Kulczyński.

Bajkowo w Mycielewie

9 listopada 2012 r. w Zsepole Szkół w Mycielewie odbył się Dzień Baśniowości. Organizowany był on przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Beatą Janicką. Zachętą do wcielenia się w postać z bajki, się było to, że uczniowie przebrani nie byli odpytywani ani też nie musieli pisać niezapowiedzianych kartkówek. Najwięcej bajkowych postaci było wśród uczniów klasy I gimnazjum.
Wszyscy byli zadowoleni z organizacji takiego dnia i mają nadzieję, że nie był on ostatnim w naszej szkole. 🙂

 

tekst i foto: Sylwia Bagnerowska